Rehber [Mi A2] MİUİ 12-- Mi A2'yi Mi 6x'e Çevirme Rehberi[ 02.05.2020]

Frank06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1
Hocam geri dönüş için çok teşekkür ederim. Umarım ki de daha fazla sıkıntı yaşamdan kullanmaya devam edersiniz ki bende geçmeyi düşünüyordum şimdi telefonu geçecez diyip de formatlamış olduk bu sayede telefon biraz daha iyi hale gelmiş ister istemez ama ilerleyen zamanlarda geçeceğim inşallah... tekrar teşekkür hoıcam çok sağolun..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Allah razı olsun hocam herkes sizler gibi birbirine yardımcı olsa dünyada sorun kalmaz zaten... çok çok sağolun herşey için sizleri seviyorum :)
hocam bu hatayı verdi simdi ne yapacağım ben

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
a

Hocam geri dönüş için çok teşekkür ederim. Umarım ki de daha fazla sıkıntı yaşamdan kullanmaya devam edersiniz ki bende geçmeyi düşünüyordum şimdi telefonu geçecez diyip de formatlamış olduk bu sayede telefon biraz daha iyi hale gelmiş ister istemez ama ilerleyen zamanlarda geçeceğim inşallah... tekrar teşekkür hoıcam çok sağolun..

Allah razı olsun hocam herkes sizler gibi birbirine yardımcı olsa dünyada sorun kalmaz zaten... çok çok sağolun herşey için sizleri seviyorum :)
masa üstüne gelmiş...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Frank06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1
Çok teşekkür ederim hocam. A2 yi aldığımda rom paylaşımı hiç yoktu. Baya çabaladık ama değdi. Şimdi ise siz gibi cihaz için destek olan hocalarımı görmek beni çok mutlu ediyor.

6x e geçiş kolay hocam. Önemli olan tek şey firmware dosyasını silmeden 6xde rom yüklemeyin. Zaten 6x orijinal romunu kurmuyoruz, çünkü sadece Çince. Cihazsadece çinde çıktı. Bu yüzden custom eu veya diğer custom romları kuruyoruz. Cihaz tamamen 6x olacağı için o cihaza ait tüm custom romları kurabiliyorsunuz.
herkese selam
resim eklemiştim ama gelmedi sanırım..
booteader kilidini açtım ve flashlama işlemine geçtim kısa süre sonra
" tür kitaplığı dll yükleme hatası verdi. tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var.

mesajım gitmedi sandım meğersem gitmiş neyse :)
bootleader kilidini açtım ve flashlama işlemine geçtim yalnız kısa süre sonra bu hatayı verdi. bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var.
birde 6x dsyasını incelediğimde resimde işaretli bende ki 3 dosyanın boyutu 4 kb ama verdiğin resimde yani anlatımdaki resimde 5 kb... dikkatimi cekti neden böyle ? bundan dolayı olabilr mi?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13,9 KB · Görüntüleme: 10
  • Ekran Alınt.PNG
    Ekran Alınt.PNG
    32,4 KB · Görüntüleme: 9

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
indirdiğiniz dosyayı tekrar indirin hocam. Bl kilidni tam açtıysanız sorunsuz kurulmazı lazım

Frank06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1
indirdiğiniz dosyayı tekrar indirin hocam. Bl kilidni tam açtıysanız sorunsuz kurulmazı lazım
bl kilidini açtım hocam onda sıkıntı yok şimdi dosyayı tekrar indiriyorum bakalım... :(

hocam tekrar indirdim yalnız sarı ile işaretledim, anlatılan resimde 5 kb ve sonu .bat uzantılı ama benim indirdiğim dosyada klasöre çıkarttığım zaman .bat kayboluyor sadece _all ile görünüyorve 4 kb boyutu var???
normal mi?

Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
bl kilidini açtım hocam onda sıkıntı yok şimdi dosyayı tekrar indiriyorum bakalım... :(

hocam tekrar indirdim yalnız sarı ile işaretledim, anlatılan resimde 5 kb ve sonu .bat uzantılı ama benim indirdiğim dosyada klasöre çıkarttığım zaman .bat kayboluyor sadece _all ile görünüyorve 4 kb boyutu var???
normal mi?

Hocam ona takılmayın olsun. Kurulum aşamasında yine hatamı veriyor ?

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
Evet ,6x ait romları kullanabiliyoruz. Ama kurarken dikkat etmelisiniz. Rom icerisinde firmware dosyası yada guncellemesi varsa siliyoruz. Eğer olurda unutursak cihaz Arb4 e takilir. A2 ye dönüş cihazın içini açıp testpoint yapmadan imkansız hale gelir. Ve eskisi gibi oradan stok güncelleme alamazsınız.
hocam ben hep mi 6x olarak kalmasını istiyorum cihazın hiç bir şekilde eski haline döndürmek istemiyorum benim nasıl bir yol izlemem gerekir direkt olarak xiaominin kendi global stable romunu kursam problem olur mu?

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
hocam ben hep mi 6x olarak kalmasını istiyorum cihazın hiç bir şekilde eski haline döndürmek istemiyorum benim nasıl bir yol izlemem gerekir direkt olarak xiaominin kendi global stable romunu kursam problem olur mu?

Dostum Yukarıdaki adımları uygula cihazı 6 x yap en son güncel Rom atarken update klasörü silme cihaz kalıcı olarak 6ix oluyor benimki öyle oldu yalnız iyi düşün daha sonra A2 ye dönüş yapamıyorsun

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12

Dostum Yukarıdaki adımları uygula cihazı 6 x yap en son güncel Rom atarken update klasörü silme cihaz kalıcı olarak 6ix oluyor benimki öyle oldu yalnız iyi düşün daha sonra A2 ye dönüş yapamıyorsun
sağolun hocam teşekkür ederim mia2 arayüzü rezalet o yüzden kesin olarak miui kullanmak istiyorum

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
sağolun hocam teşekkür ederim mia2 arayüzü rezalet o yüzden kesin olarak miui kullanmak istiyorum
Vay be ben boşuna pişman olmuşum ya a2 den geçtim diye MIUI arayüz çok güzel sürekli güncelleme alıyor biraz önce güncelleme geldi otomatik yükledi

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Vay be ben boşuna pişman olmuşum ya a2 den geçtim diye MIUI arayüz çok güzel sürekli güncelleme alıyor biraz önce güncelleme geldi otomatik yükledi

Pişman olmayın hocam. Miui arayüzü kraldır.

Üst Alt