Rehber [Mi A2] MİUİ 12-- Mi A2'yi Mi 6x'e Çevirme Rehberi[ 02.05.2020]

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315

Yetkisiz Yetkili

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmet
Cihazım
Mi A2
Konular
1
Cihazınızın bootloader kilidi açık değil gibi
Ironsides, Hocam eski rom varken bootloader adımlarını uygulamıştım. minimal adb and fastboot çalıştırıp "Adb devices" yazıp cihazı görmüştüm. Sonrasında bu Çince eski stok ROM yüklenince tuşlarla fast boot moduna alıyorum. Komutları yazınca ekteki "fastboot test" isimli ekran cmd taraması çıkıyor.
Şimdi bu durumda ben ne yapmalıyım? A2'ye dönmeyi hiç düşünmüyorum. En kısa yoldan telefonu nasıl düzeltebilirim? Telefonun son durumundan görüntüleri de yükledim.

Ekli dosyalar

• Fastboot test.png
    Fastboot test.png
    13,9 KB · Görüntüleme: 3
  • 1.jpg
    1.jpg
    570 KB · Görüntüleme: 3
  • 2.jpg
    2.jpg
    479,4 KB · Görüntüleme: 3
  • 3.jpg
    3.jpg
    429,4 KB · Görüntüleme: 2
  • 4.jpg
    4.jpg
    537,1 KB · Görüntüleme: 2
  • 5.jpg
    5.jpg
    519,2 KB · Görüntüleme: 2

Yetkisiz Yetkili

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmet
Cihazım
Mi A2
Konular
1
Ironsides, Hocam eski rom varken bootloader adımlarını uygulamıştım. minimal adb and fastboot çalıştırıp "Adb devices" yazıp cihazı görmüştüm. Sonrasında bu Çince eski stok ROM yüklenince tuşlarla fast boot moduna alıyorum. Komutları yazınca ekteki "fastboot test" isimli ekran cmd taraması çıkıyor.
Şimdi bu durumda ben ne yapmalıyım? A2'ye dönmeyi hiç düşünmüyorum. En kısa yoldan telefonu nasıl düzeltebilirim? Telefonun son durumundan görüntüleri de yükledim.
Ironsides hocam, Fastboot'da yükleme yapamamanın sebebi USB-3 port kullandığım içinmiş. USB-2'ye takınca hemen sorun olmadan twrp yüklendi. Ancak twrp ekranı açılınca şifre istedi. Şifre problemi nasıl halledilecek. Forumdaki başka konuda SHRP_v2.2_wayne kullanılmasını tavsiye edilmişti. Onu yükledim. Yine şifre istedi. Bu problemi nasıl çözebiliriz.?

Yetkisiz Yetkili

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmet
Cihazım
Mi A2
Konular
1
Ironsides hocam, Fastboot'da yükleme yapamamanın sebebi USB-3 port kullandığım içinmiş. USB-2'ye takınca hemen sorun olmadan twrp yüklendi. Ancak twrp ekranı açılınca şifre istedi. Şifre problemi nasıl halledilecek. Forumdaki başka konuda SHRP_v2.2_wayne kullanılmasını tavsiye edilmişti. Onu yükledim. Yine şifre istedi. Bu problemi nasıl çözebiliriz.?
Bu sorunla karşılaşan olmadı mı? Şifre girmeden devam edince read only kalıyor ve wipe yapamıyorsunuz hata veriyor. Çözümü nedir?

Yetkisiz Yetkili

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmet
Cihazım
Mi A2
Konular
1
Bu sorunla karşılaşan olmadı mı? Şifre girmeden devam edince read only kalıyor ve wipe yapamıyorsunuz hata veriyor. Çözümü nedir?
Neyse ki bunu da çözdüm, burada pek kimse ilgilenmese de neyseki aynı sorunla karşılaşanlar olmuş. Wipe yapmadan önce format yapınca şifre problemi ortadan kalktı. Mi12 ROM'u yüklerken hata verdi. Ama Mi11 ROM'da hata vermedi. Yükledim ve açıldı. Bu şifre sorununu çözmek uzun sürmedi ama bilgisayara usb ile bağlantıdaki sorun hiç aklıma gelmezdi. Kaç gün uğraştırdı beni. Ironsides, hocam. Bu durumu 1. sayfaya eklerseniz çok iyi olur. Başkaları da aynı sorunla karşılaşabilir. Sorunu tekrar yazıyorum. Bootloader modounda telefonu açarken kesinlikle USB 3.0 portu kullanılmaması lazım. USB 2.0 portu kullanılması lazım. Aksi takdirde olmuyor. Ekran kapanıyor. Benim bilgisayarda USB 2.0 yoktu. USB çoklayıcı taktım. Onun çıkışı 2.0'dı. Sorunu böyle çözdüm.

Sroclientexe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi 9t
Konular
29
Çevirdikten sonra mı 6x miroom stable mi 11 indirip sitesinden kurabilir miyiz?

Üst Alt