Yardım Mi A2 Lite Telefon Şebeke Sinyali Zayıf

reboot

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ReBooT
Cihazım
Lenovo
Konular
2
Son bir kaç güncellemeden sonra telefonun çekim gücü giderek zayıfladı. Sanki telefonun şebeke gücünü kasıtlı olarak azaltıyorlar gibi geldi. Şimdi sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğundan da emin değilim. Bu yüzden cihazı da teknik servise vermek istemiyorum. Görüşme sırasında seste kesilmeler, arama yaparken hattın bağlanamaması gibi sorunlar yaşıyorum. Hattımı başka cihaza takıp bakıyorum, 4G şebekesi 70 dBm sinyal alıyorken hattımı bu cihaza taktığımda 80-90 dBm sinyal aldığımı görüyorum. Aynı cihaza sahip olup aynı sorunları yaşayan arkadaşlar varsa bana yardımcı olursalar memnun olurum.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Son bir kaç güncellemeden sonra telefonun çekim gücü giderek zayıfladı. Sanki telefonun şebeke gücünü kasıtlı olarak azaltıyorlar gibi geldi. Şimdi sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğundan da emin değilim. Bu yüzden cihazı da teknik servise vermek istemiyorum. Görüşme sırasında seste kesilmeler, arama yaparken hattın bağlanamaması gibi sorunlar yaşıyorum. Hattımı başka cihaza takıp bakıyorum, 4G şebekesi 70 dBm sinyal alıyorken hattımı bu cihaza taktığımda 80-90 dBm sinyal aldığımı görüyorum. Aynı cihaza sahip olup aynı sorunları yaşayan arkadaşlar varsa bana yardımcı olursalar memnun olurum.

Hocam hattınız hangi operatör? Bir cihazdan diğerine bu kadar dbm sinyal farkedebilir. Cihazınıza yapılan son 2-3 güncelleme bildiğim kadarıyla sadevw güvenlik güncellemesi. Modeminizi veya şebekenizi etkileyecek bir gelişme olmamıştı. Tabi sizinde yazdığınız gibi diğer mi a2 lite kullanıcılarının konuyu görmesi için izninizle, konuyu mi a2 lite bölümüne taşıyorum..

Oyla:

Brkdzdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi A2 lite
Konular
20
Hocam hattınız hangi operatör? Bir cihazdan diğerine bu kadar dbm sinyal farkedebilir. Cihazınıza yapılan son 2-3 güncelleme bildiğim kadarıyla sadevw güvenlik güncellemesi. Modeminizi veya şebekenizi etkileyecek bir gelişme olmamıştı. Tabi sizinde yazdığınız gibi diğer mi a2 lite kullanıcılarının konuyu görmesi için izninizle, konuyu mi a2 lite bölümüne taşıyorum..
Herseyi guncellemeye baglamak :/ kendi bolgenizde alaninizda sorunu arayın bence

Oyla:

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
Mi A2 Lite kullanmıyorum ancak Redmi Note 4 kullandığım sıralar Türk Telekomda sizin yaşadığınızı yaşıyordum, kendi altyapılarında oluşan anlık sıkıntılar veya bölgenizde kaynaklı baz istasyonu yenileme ve geliştirme çalışmaları neticesinde sinyal kaybı, seste kesimeler, görüşmenin aniden sonlanması gibi durumlar yaşanabiliyordu özellikle 2-3 çizgi arasında gidip gelen bir sinyal seviyesi vardı. Şuan Turkcell de olmama rağmen zaman zaman bu şekilde durumları bende yaşıyorum cihazdan ziyade Operatör kaynaklı şeyler. Mİ A2 Lite Android One bir cihaz ve neredeyse aylık güvenlik güncellemesi alıyor. Büyük sistem güncellemeleri haricinde. Güncelleme kaynaklı bir durum olsa eminim bununla ilgili defalarca konu açılırdı.

Oyla:

reboot

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ReBooT
Cihazım
Lenovo
Konular
2
Herseyi guncellemeye baglamak :/ kendi bolgenizde alaninizda sorunu arayın bence
Ben size diyorum ki; Aynı hattı başka cihazda denedim ve sinyal daha yüksek geliyor. Siz bana sorunu operatörünüz de arayın diyorsunuz...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hattım Vodafone, telefon çift sim destekli ve yerlerini değiştirerek denedim yinede düzelmedi. Telefonu ilk aldığımda böyle bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum. Son bir kaç aydır bu sorun var. Operatöre Volte özelliğini kapattırdığımda yine sinyal zayıf ama görüşmede kesinti pek olmuyor. Volte özelliğini açtırdığımda daha çok kesinti ve kopma yaşıyorum. Telefona *#*#4636#*#* menüsüne girip şebeke modunu LTE/UMTS olarak değiştirdim. Şuan kopma kesinti fazla yaşamıyorum ama yine şebeke sinyalim diğer cihazlara göre %20 civarında daha zayıf...

Son düzenleme:
Oyla:

BlueMoonTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bora Özdemir
Cihazım
Mi Band 3
Konular
4
Ben de bugün redmi note 7 aldım. J5 çok iyi çekerken redmi note 7 hiç çekmiyor. Hattım vodafone, yarın ya da bugün gidip soracağım, ayarla ilgili bir şeydir muhtemelen

Oyla:

Hamitackgz61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hamit
Cihazım
Xioami Mi A2 Li
Konular
1
Son zamanlarda ben de böyle bir sorun hissediyorum, değer olarak ölçmedim fakat ekradaki göstergeden bu çok net belli oluyor.. Hattım Türk Telekom, eskiden evimde 3g ve 4.5g full'e yakın çekerken şuan çok az bir sinyal seviyesi var.. Ama güncellemeyle alakası olduğunu da çok sanmıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şuan Türk Telekom hattına sahip bir başka telefonla kıyaslama yaptım, bizim cihazda(a2 lite) hem dBm hem de asu seviyesi çok daha yüksek değerlerde

Son düzenleme:
Oyla:

ixan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İhsan
Cihazım
Mia 2 lite
Konular
0
Arkadaslar bende de ayni sorun var a2 lite pes 2020 mobil oynarken hep bu olay yuzunden hukmen malup oluyorum. Maca baslarken 4 g yaziyor full gosteriyor macin ortasinda sebeke bir gidip geliyor beni mahvediyor. En son 1 ay once guncelleme gelmisti ne olduysa orda oldu. Musteri hizmeti yok bisi yok ne yapacam bilmiyom telefon on mura ama sebek problemi cileden cikartiyor.

Oyla:

Recsin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
Mi a2 Lite
Konular
1
Bir video da gormustum
Network signal guru uygulamasi ile locks band seceneginden az ceken 8. Bandi kapattim
Sıkıntı yasamiyorum hattim vf

Oyla:

endspeed

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
1
Daha önce bu sorun yoktu Türk Telekom çok çok iyi çekiyordu tamam bölgesel sıkıntı olabilir Turkcell geçtim 2 tık daha iyi oldu ama şebeke gprs veya 3G hızlıca düşüyor 4.5G diyeceksiniz ki olabilir bölgesel note 7 Türk Telekom Annemin telefonu sürekli 4.5G Volte çekiyor bunu nasıl çözümleyecez bilmiyorum resmen A2 Lite düşürülmüş durumda bu konuda.

Oyla:
Üst Alt