Yardım Mi A2 Lite Beyaz Işık Yanıp Sönüyor _Brick

Musto01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
1
Selamün aleyküm hocam.

Geçenlerde cihaz brick gibi birşey olmuştu edl ile unbrick fastboot rom attım düzeldi.

Cihaz açıldı ayarladım sonra fastboot dan gene son sürüm yükliyim dedim yükledim açıldı kurulumda falan ekran donup durmaya başladı tıklıyorum ilerliyo donuyo yeniden başlıyor. Bu sefer edl moda alıp unbrick fastboot u atim dedim attım cihaz gene normal.
Sonra hiç gelmemeye başladı ekran hiç gelmedi tepki vermedi bataryayı söktüm geri taktım gene aynı.
Bataryayı söküp kabloyla bağlayınca cihaz açılıyor gibi yapıyor reboot atıyor.
Bataryayı takıp sarja takınca ışık yanıp sönüyor sabaha kadar sarja bıraktım gene aynı.

Telefoncuyada götürdük üstünden 1.5hafta geçti adam tanıdıkda. Baktım dedi olmadı yapamadım dedi geri aldık bizde.
Bataryadan falanda değil, batarya değiştirip denedik gene aynı. Adam bootloop a düşmüş diyorda normal bootloop her zaman olmazmıydı bu sadece batarya çıkık sarja bağlayınca rebootluyor. Boxla denedi gene olmadı (tabi yaptımı bilmiyoruz adam biraz kıytırık)

Anakart üzerinde bu sarj ile ilgili çiplermi dicem bu kadar kolay bişe değil.

Nedendir acaba. Yazılımdan dolayı olduğunu düşünüyorum. Yani bizde denedik edl olsun fastboot olsun olmadı bu yetkili hesap mı gerekli dicem cihaz android one kapsamında zaten miui la bağlantı yok.
Ben direk başka telefoncuya verip, bende kurcalayarak daha da öldürmek istemiyorum zaten mefta gibi görünüyor ama hayırlısı..

Herhalde forumda ücretli destek yapan hocalarım vardı. Acaba onlarla iletişime geçme şansım varmıdır.
Uzaktan yardım ile halledilcek bir şey mi yoksa kargolamakmı..
Zenex hocam varmıdır bir şey.
Lütfen hocam varsa bir bilginiz desteğinizi bekliyorum vallah bida yarım aklımla bu işlere kalkışmicam..shake~~

Moderatör tarafında düzenlendi:

torun7042

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Torun
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
12
Zenex hocam bilir onu aynı olay geçen hafta benim başıma geldi hardbrick olmuştu dün 70 tlye telefoncu halletti Zenex Abide yapıyor halleder telefonunu ona mesaj at.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam iki ihtimal var. İyi olan sadece yazılımla düzelebilir.

Kötü olan testpoint yaparken cımbızı bir anlık da olsa yanlış bir yere değdirmeniz sonucu donanımsal bir sorun olmuş olabilir. Bakmadan net bir şey diyemem malesef.

Buradan sonrası tüm forum ahalisi içindir. Sadece siz üstünüze alınmayın lütfen size özel yazmıyorum.

Her zaman söylüyorum işi ehline yaptırın diye, forumda çok görüyorum arka kapak açarken kıranları, testpoint yapıcam diye anakartı kazıyanları, testpoint sırasında yanlış yere cımbız değdirip anakartı eline alanları. Yanlış anlamayın söylemlerim size değil tüm foruma. Biz millet olarak her işi yapabileceğimizi düşünürüz, elbet yaparız da ama bazen daha da kötü durumlara sokabiliyoruz. Su damlatan bir musluğu tamir etmeye çalışırken tüm evi su basanları da gördü bu gözler. Oysa ki bir usta çağırsak işimiz tamam.

Demem o ki forum ahalisi lütfen bilmediğimiz işlerde bir bilene danışalım. Elime gelen cihazların çoğu daha önce kurcalandığından çalışacak cihazlar ölü geliyor veya ek masraflar çıkıyor. Hem sizin kesenize hem benim zamanıma yazık oluyor. Telefonu ben her zaman bir hastaya benzetirim. Sizin bir yakınınız hasta olduğunda evde ilaç verip iyileştirmeye mi hastaneye götürmeye mi çalışıyorsunuz? Her evde olan ecza dolabını açıp bulduğunuz ilacı veriyorsanız malesef bir şey diyemiyorum.

Örnek resim tespoint kazınmış bir mi8

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1622533663346.jpg
    FB_IMG_1622533663346.jpg
    90,3 KB · Görüntüleme: 22

Musto01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
1
Hocam iki ihtimal var. İyi olan sadece yazılımla düzelebilir.

Kötü olan testpoint yaparken cımbızı bir anlık da olsa yanlış bir yere değdirmeniz sonucu donanımsal bir sorun olmuş olabilir. Bakmadan net bir şey diyemem malesef.

Buradan sonrası tüm forum ahalisi içindir. Sadece siz üstünüze alınmayın lütfen size özel yazmıyorum.

Her zaman söylüyorum işi ehline yaptırın diye, forumda çok görüyorum arka kapak açarken kıranları, testpoint yapıcam diye anakartı kazıyanları, testpoint sırasında yanlış yere cımbız değdirip anakartı eline alanları. Yanlış anlamayın söylemlerim size değil tüm foruma. Biz millet olarak her işi yapabileceğimizi düşünürüz, elbet yaparız da ama bazen daha da kötü durumlara sokabiliyoruz. Su damlatan bir musluğu tamir etmeye çalışırken tüm evi su basanları da gördü bu gözler. Oysa ki bir usta çağırsak işimiz tamam.

Demem o ki forum ahalisi lütfen bilmediğimiz işlerde bir bilene danışalım. Elime gelen cihazların çoğu daha önce kurcalandığından çalışacak cihazlar ölü geliyor veya ek masraflar çıkıyor. Hem sizin kesenize hem benim zamanıma yazık oluyor. Telefonu ben her zaman bir hastaya benzetirim. Sizin bir yakınınız hasta olduğunda evde ilaç verip iyileştirmeye mi hastaneye götürmeye mi çalışıyorsunuz? Her evde olan ecza dolabını açıp bulduğunuz ilacı veriyorsanız malesef bir şey diyemiyorum.

Örnek resim tespoint kazınmış bir mi8

Estağfurullah. Kesinlikle haklısınız evet hocam. Az biliyoruz diye biraz deneyelim dedik keşke kurcalamasaydık. Umarım geri dönüşü olur elimde başka cihaz kalmadı. Ders olmuş oldu bu bana.

Neyse hocam eğer varsa iletişim bilgileriniz veya özelden iletişime geçersek kargolasak olurmu acaba. Bakabilirmisiniz.
Bu da bizimki evet biraz kazınmış gözüküyor fotografda ama çok uğraşmadık bu kadar hassas olacağını düşünmedin ahh kafam.. Sanki gerçekde biraz daha iyi duruyor. Umarım geri dönüşü olur.. Teşekkür ederim şimdiden.

Ekli dosyalar

• 1622535877580.jpg
    1622535877580.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 20
Üst Alt