İnceleme Mi A2 Lite, Android 9 ile gelen Yenilikler ve Sorunlar! (TEMMUZ GÜVENLİK GÜNCELLEMESİ YAYINLANDI)

hiksos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
caner
Cihazım
j5 2016
Konular
3
Arkadaşlar bu konum olayını okuyunca bende denedim fakat hizda herhangi bir değişiklik olmuyor konum acikkende kapaliykende hız aynı eve gecince detayli resimde atarim güncelleme geldikten sonra hard reset atmıştım ben ondan sonra hicbir sorun kalmadi

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kinqpin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Gm5 plus
Konular
0
Arkadaşlar bu konum olayını okuyunca bende denedim fakat hizda herhangi bir değişiklik olmuyor konum acikkende kapaliykende hız aynı eve gecince detayli resimde atarim güncelleme geldikten sonra hard reset atmıştım ben ondan sonra hicbir sorun kalmadi

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sorun şu şekilde ortaya çıkıyor; hem bluetooth(kulaklik veya bileklik gibi bir cihaza bağlıyken) hem de konum aynı anda açıkken wifi hızı düşüyor. Sonrasında Bluetooth veya konumdan herhangi birini kapatınca normale dönüyor. Sizde de akıllı bileklik veya kulaklık gibi Bluetooth ile baglanabileceginiz bir cihaz varsa hem bluetooth hem de konum açıkken tekrardan deneme şansınız var mı ?

Brkdzdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi A2 lite
Konular
20
Kronik donanimsal herhangi bir sorun yok yazilimsal olarakta bildirimi cubugunu indirince ve arama ekraninda centigin kaybolmasi ufak bir sorun wifi da dahil olmak uzere herhangi bir sorun ile karsilasmadim batarya ve ekran tercihlerimi cihaz ogrendi sarjim oreoda ki gibi stabil ve uzun ömürlu tek sıkınti google widgeti kaldiramiyorum onun yerinede poco arayuzu yukledim cok guzel oldu. Cihazin kendi arayuzunu(quickstep ) iptal ettim ana uygulamayi poco sectim ve şarji orjinal arayüzü ile ayni sekilde kullaniyor gereksiz ekran kaplama ortadan kalkiyor. Guncellemeler ile gelistirmeleri bekliyorum

N U A N S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi a2 lite
Konular
7
Kronik donanimsal herhangi bir sorun yok yazilimsal olarakta bildirimi cubugunu indirince ve arama ekraninda centigin kaybolmasi ufak bir sorun wifi da dahil olmak uzere herhangi bir sorun ile karsilasmadim batarya ve ekran tercihlerimi cihaz ogrendi sarjim oreoda ki gibi stabil ve uzun ömürlu tek sıkınti google widgeti kaldiramiyorum onun yerinede poco arayuzu yukledim cok guzel oldu. Cihazin kendi arayuzunu(quickstep ) iptal ettim ana uygulamayi poco sectim ve şarji orjinal arayüzü ile ayni sekilde kullaniyor gereksiz ekran kaplama ortadan kalkiyor. Guncellemeler ile gelistirmeleri bekliyorum
Ben bu bi kac saydigin eksi yonleri "ufak" bi sorun olarak gormuyorum hocam cihazi gerileten bicimde eksiklikler var. Gerek centik ekrani kullanma yerleri acisindan gerekse ses panelinden ekran parlakligindan. Bunlar asiri rahatsiz edici sahsen benin icin. Sesi kismak istiyorsun sadece ve o an seni ayarlara atiyor haha daha oncede soyledigim gibi yetkililer bariz komikmis keske orda olmasalar :D

Brkdzdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi A2 lite
Konular
20
Ben bu bi kac saydigin eksi yonleri "ufak" bi sorun olarak gormuyorum hocam cihazi gerileten bicimde eksiklikler var. Gerek centik ekrani kullanma yerleri acisindan gerekse ses panelinden ekran parlakligindan. Bunlar asiri rahatsiz edici sahsen benin icin. Sesi kismak istiyorsun sadece ve o an seni ayarlara atiyor haha daha oncede soyledigim gibi yetkililer bariz komikmis keske orda olmasalar :D
Şahsi telefonum X . Fakat sirket telefonunu bir aksilik yuzunden kırdigim icin bu telefonu ayıp olmasin diye aldim o yuzden 1639 liraya kvk garantili bir cihaz fayda maliyet analizi yaptigimiz da muadiller arasinda ki en iyi telefon. Gun icerisinde hem ios hem android deneyimini yasiyorum Cesitli teknolojik takintilari da göz ardi edersek kullanim icin çok cok iyi bir cihaz. Evet yetkililer hem komik hem ilgisiz olmasa keske

RoronoaZoro

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
a2 Lite
Konular
0
Arkadaşlar ben de a2 lite alarak aranıza katıldım android 9 güncellemesini yapmadım çoğu kişi memnun değil gibi gözüküyor, güncellemeyi yapmamı tavsiye eder misiniz?

musleysa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
a2 lite
Konular
1
.........

Son düzenleme:

N U A N S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi a2 lite
Konular
7
Arkadaşlar ben de a2 lite alarak aranıza katıldım android 9 güncellemesini yapmadım çoğu kişi memnun değil gibi gözüküyor, güncellemeyi yapmamı tavsiye eder misiniz?
Yapmamani tavsiye ediyorum. Bu tavsiyemi tasiyacak sebepler veriyim:
9 Pie guncellemesinden sonra eksilerim
1-Ekran parlakligi cok rahatsiz edici oldu
2-Arama ekrani ve bazi uygulamalarda centigi dahil etmemisler.
3- Ses paneli berbat. Kucuk bi ses kismak icin o an sizi ayarlara atiyor.
4-Yanlis pil kullanimi degerleri sunuyor. Daha once 8.1 oreo dayken x uygulamayi yaklasik 20 dakika oynamissam sarjim mantikli ve gercek bir sekilde dusus gerceklestiriyordu. Ama bu 9 pie den sonra pil kullanimim yanlis bilgiler vererek dusuyor. Herkeste boyle mi bilemem fakat bunlar benim gercekten cok rahatsiz oldugum eksilerim ve inanin hic memnun degilim.
5-bazi uygulamalarda takilmalar yasiyorum. Ornegin youtube gibi WhatsApp gibi.

Ya geri cekmelerini temenni ediyorum yada daha adam gibi daha net bi duzeltme guncellemesini yayinlamalarini.. sevgiler

sgunaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Bluetooth ve konum açıkken wifinin yavaş çalışması sadece 2.4ghz olan wifi ağlarında oluyor 5ghz ağlarda yavaşlama olmuyor.

Hasan0990

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Basri
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
Memur
Konular
11
Yapmamani tavsiye ediyorum. Bu tavsiyemi tasiyacak sebepler veriyim:
9 Pie guncellemesinden sonra eksilerim
1-Ekran parlakligi cok rahatsiz edici oldu
2-Arama ekrani ve bazi uygulamalarda centigi dahil etmemisler.
3- Ses paneli berbat. Kucuk bi ses kismak icin o an sizi ayarlara atiyor.
4-Yanlis pil kullanimi degerleri sunuyor. Daha once 8.1 oreo dayken x uygulamayi yaklasik 20 dakika oynamissam sarjim mantikli ve gercek bir sekilde dusus gerceklestiriyordu. Ama bu 9 pie den sonra pil kullanimim yanlis bilgiler vererek dusuyor. Herkeste boyle mi bilemem fakat bunlar benim gercekten cok rahatsiz oldugum eksilerim ve inanin hic memnun degilim.
5-bazi uygulamalarda takilmalar yasiyorum. Ornegin youtube gibi WhatsApp gibi.

Ya geri cekmelerini temenni ediyorum yada daha adam gibi daha net bi duzeltme guncellemesini yayinlamalarini.. sevgiler
Evet pil başlangıçta hızlı bir şekilde düşerken sonrada dengelemeye başlıyor, alt seviyelerde tekrar düşüş hızlanıyor.

Üst Alt