Soru Mi A2 Lite Alınır Mı?

Meraxes

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
9
Herkese iyi forumlar,
Bundan yaklaşık 6 ay önce Mi Max 2 cihazı kullanıyordum. Ardından IOS bir cihaza geçtim fakat IOS beni tatmin etmedi. Şimdi tekrardan androide geçmek istiyorum fakat kararsız kaldım açıkçası. Miui ara yüzünü seviyordum, tekrar eski cihazımı getirseler hayır demem ama android one cihazların güncelleme garantisi de cezbediyor beni. Mi A2 Lite sanıyorum yaklaşık bir senelik bir cihaz. Sırf Android one için almaya değer mi? Performansı nasıl? Alternatif ne önerirsiniz?

Sorularım şimdilik bu kadar, cevaplarsanız müteşekkir olacağım, iyi geceler diliyorum.

ömi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
A2 Lite 64GB
Konular
2
Eski telefonum Mi A2 Lite'dı ve şimdi Redmi Note 7'ye geçtim(çok şükür) size tavsiyem Xiaomi'nin saf android telefonlarından uzak durmanız. MIUI tabanlı bir telefon alıp canınız saf android istediğinde Pixel Experience veya AOSP tabanlı bir rom kurarak her tarza erişim sağlayabilirsiniz.

Bitmek bilmeyen problemler yüzünden mi note7 aldınız? Bende iyiden iyiye soğudum bu telefondan.

Oyla:

Singe

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
17
Bitmek bilmeyen problemler yüzünden mi note7 aldınız? Bende iyiden iyiye soğudum bu telefondan.
Hem problemler hem de yazılımsal olarak gerilikler olduğu için bıraktım.
Kernel sürümü çok düşük, çok kötü vendor desteği var sadece iki Google Camera'dan başka ön kamerası çalışan yok ve xiaomi zaten bu telefona değer vermiyor. Her güncellemeyle daha da berbat ediyor ve desteği azaltıyor.
Custom romların da neredeyse hepsini denedim, 10 ay boyunca kullandım ve yapabileceğim ne varsa denedim, edl modunda miui kurmaya bile zorladım ama bir türlü iyileşemiyor bu telefon, en kısa sürede kurtulmanız dileğiyle.

Son düzenleme:
Oyla:

ömi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
A2 Lite 64GB
Konular
2
Hem problemler hem yazılımsal olarak gerilikler olduğu için bıraktım
kernel sürümü çok düşük, çok kötü vendor desteği var sadece iki gcamden başka ön kamerası çalışan yok ve xiaomi zaten bu telefona değer vermiyor, her güncellemeyle daha da berbat ediyor diye değiştirdim.
custom romların da neredeyse hepsini denedim, 10 ay boyunca kullandım ve yapabileceğim ne varsa denedim, edl modunda miui kurmaya bile zorladım ama bir türlü iyileşemiyor bu telefon, en kısa sürede kurtulmanız dileğiyle.
Elin kolun dert görmesin, çok gerçekçi bir analiz olmuş hocam

Ben bu modeli almayacaktım ama arkadaş tavsiye etti, yaktı bizi.

Büyük telefon sevmiyorum bu fena değildi boyut olarak.
çift dokunma ile ekran uyanma olan mümkünse ön yüzünde parmak okuyucu olan ve maksimum 2000 TL ye kadar ne önerirsiniz bana?

Oyla:

cngkn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi A2
Konular
13
Elin kolun dert görmesin, çok gerçekçi bir analiz olmuş hocam

Ben bu modeli almayacaktım ama arkadaş tavsiye etti, yaktı bizi.

Büyük telefon sevmiyorum bu fena değildi boyut olarak.
çift dokunma ile ekran uyanma olan mümkünse ön yüzünde parmak okuyucu olan ve maksimum 2000 TL ye kadar ne önerirsiniz bana?
mi9 se

Oyla:

Brkdzdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi A2 lite
Konular
20
Çok göreceli bir kavram. 3 grup kullanici var pro amatör ve ortalama kullanicilar.1600 küsür lira vermistim sirket telefonunu kirmistim hak gecmesin dedim. Ve beni cidden sasirtmisti performansi . Burada ki cogu yorumlari diger konulari okuyunca memnun olanida gordum olmayanida elektronik birazda şans isi maalesef. Ekim ayindan beri stabilliginden şarjından performansindan birsey kaybetmedim. Telefon kullanimim mail sosyal medya ve aramalardir. İnstaboy yada youtuber veya fotografçi olmadigim icin yetiyorda artiyor bile. İphone x i gunde 2 kere sarja takarken a2 lite i sabah takip kullanip ertesi sabah %20 %30 bandinda geri sarja takıyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

C.A.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
C.A.
Cihazım
Xiaomi mi a2
Konular
9
Centikten nefret ettiğim halde sadece ve Tamamen pil için almıştım iş amaçlı kullanıyorum ikinci telefon olarak alalı 10 ay oldu problemler bitmek bilmiyor kronik sorun dolu şimdi hayalet ekran başladı yazılar ekranda kalıyor saat hat bilgileri vs vs ekran değiştirmek de çözüm değil forum da yazan arkadaşlar vardı ekran değişti ama 3 5 ay sonra tekrar oldu hayalet ekran şeklinde yazık verdiğim paraya uzun zaman sonra verdiğim paraya üzüldüğün ikinci telefon oldu

Oyla:

Brkdzdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi A2 lite
Konular
20
Centikten nefret ettiğim halde sadece ve Tamamen pil için almıştım iş amaçlı kullanıyorum ikinci telefon olarak alalı 10 ay oldu problemler bitmek bilmiyor kronik sorun dolu şimdi hayalet ekran başladı yazılar ekranda kalıyor saat hat bilgileri vs vs ekran değiştirmek de çözüm değil forum da yazan arkadaşlar vardı ekran değişti ama 3 5 ay sonra tekrar oldu hayalet ekran şeklinde yazık verdiğim paraya uzun zaman sonra verdiğim paraya üzüldüğün ikinci telefon oldu
Geçmiş olsun. Okudukca sasirdigim sorunlar işte maalesef şans isi . Neden ayni standartta üretim sağladıklarını anlayamadim. Şu anda en saglam telefonu mi 9 serileri forumda goruyorum sorunları sasiriyorum. Ben o telefonuda almayi dusunuyordum ama mesafeleyim şu anda

Oyla:

ömi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
A2 Lite 64GB
Konular
2
turan gsmden 2000tlye almıştım zamanında bir bak istersen
Evet 2000 TL civarında 0 diye satanlar da var ama nedir nasıldır, kayıtlı diyorlar ama güvenmek mesele işte...
Öneri için teşekkür ederim, değerlendireceğim

Oyla:
Üst Alt