Yardım Mi A2 anti rollback 4 oldu

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
Herkes iyi forumlar

Cihazımı 6x e çevirdim fakat konularda detaylı olarak yazarken ben konuyu atladım ve update klasörünü kafa karışıklığı ile silmemişim cihaz şimdi arb 4 olmuş benim bunu düşürmem mümkün mü YouTube de cihazı açıp test point yapıyorlar bu işe yarıyor mu bilgisi olan var mı veya daha önce bu sorunu yaşayan birisi

Konu hakkında yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
Stok android roma dönüp napacan hocam miui gibi rom mu var takma kafana keyfine bak :)))

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Miui arayüz çok güzel android one da olmayan bir çok özellik ve güzellik var buna da eywallah ama yine de kendi romuma geçiş için bir çare arıyorum android one da hızlı şarj desteği vardı şarja takınca yazıyordu hızlı şarj olduğunu ve ne kadar sürede dolacağını bunda yazmıyor ve şarja bağlayınca ekranda siyah bir saat sürekli şarj süresince var gitmiyor ben iş gereği wp business kullanıyorum fakat bu romda kullanamıyorum program çalışıyor ama bildirim sesi çıkmıyor hiç bir şekilde artı wp da video çekerken 36 saniyeden faZlasını çekmiyor sildim tekrar yükledim yinede olmuyor bunun gibi sorunlar mevcut

Oyla:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Düşürmeniz mümkün değil, a2 romuna geri dönmeyi denemeyiniz
Arb4 düşmez ama cihazı a2 ye döndürebilir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miui arayüz çok güzel android one da olmayan bir çok özellik ve güzellik var buna da eywallah ama yine de kendi romuma geçiş için bir çare arıyorum android one da hızlı şarj desteği vardı şarja takınca yazıyordu hızlı şarj olduğunu ve ne kadar sürede dolacağını bunda yazmıyor ve şarja bağlayınca ekranda siyah bir saat sürekli şarj süresince var gitmiyor ben iş gereği wp business kullanıyorum fakat bu romda kullanamıyorum program çalışıyor ama bildirim sesi çıkmıyor hiç bir şekilde artı wp da video çekerken 36 saniyeden faZlasını çekmiyor sildim tekrar yükledim yinede olmuyor bunun gibi sorunlar mevcut
Arb4 düşmez ama a2ye dönüş yapılabilir ama istersen customromlar var onlarda saf

Oyla:

ali39.ali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Apollo
Konular
0
Mi 6X'e mi a2 global romunu kurma ihtimali var mı. Anti:4 var. Qfil ile oluyordu yapanları gördüm. Biliyorsanız aydınlatın :)

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Arkadaşlar, A2 anti 2, 6x anti4. Anti4 e geçmiş cihaz anti2 firmware ile çalışmaz. Firmware dosyaları hariç a2 romu kurulur fakat bu sefer güncelleme geldiğinde cihaz çöker.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Arkadaşlar, A2 anti 2, 6x anti4. Anti4 e geçmiş cihaz anti2 firmware ile çalışmaz. Firmware dosyaları hariç a2 romu kurulur fakat bu sefer güncelleme geldiğinde cihaz çöker.

Elinize sağlık hocam. Çok kez anlattim, bu kaçıncı konudur bilmiyorum.

Suan mi 6x e cevirdigimiz gibi ROM yüklenir. Bir yöntem mevcut. Ancak ornegin mi a2 ye android 10 geldiginde ROMda tek başına çalışmayacak. kernel ihtiyacı hissedecektir. Yani kısaca cihaziniz artik mi6x gibi davranacak.Guncelleme alamadiktan sonra sırf ROM kullanmak için a2 yapmanın manası yok. Saf android zaten. mi6x için olan aosp romlari kurun. Sizin attığınız video arb4 den arb 123 olan roma geçerken brick olan cihazlar için .Ornegin şuan fastboot üzerinden arb123 e geçiş yaptınız. Cihaziniz brick olacak. Ne fastboot nede recovery girecek. Bildiğin tuğla oluyor. Ben arb dan olmasa da kablo oynaması yüzünden bu duruma düştüm. O zaman testpoint yapmak gerekiyor. Testpointteki amaç cihazı edl moduna alabilmek. Yoksa arb düşürmez.

Oyla:

Teknolog_17

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
RedmiNote8Pro
Meslek
teknisyen
Konular
14
Açıklama için herkese çok teşekkür ederim tamam artık pes ediyorum kim bu saatten sonra cihazı 6x kullanıp 6x ise ne kadar rom yükleniyor sa veya ne yapılıyorsa yapabilirim o zaman kısacası cihazım 6ix artık a2 değil diyorum o zaman peki son bir sorum olacak şimdi cihazım 6x oldu güncellemeleri otomatik alıyor bir sıkıntı yok ama internet bankacılığı uygulamasına girmeye kalktığım zaman cihazınızı farklı bir yazılım ve root yapılmış diyor ve internet bankacılığı girmiyor cihazımdan ve root nasıl kaldırabilirim ve twrpyi bunları kaldırırsam bir sorun yaşar mıyım cihazın yine gelen güncellemeleri otomatik alır mı

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Açıklama için herkese çok teşekkür ederim tamam artık pes ediyorum kim bu saatten sonra cihazı 6x kullanıp 6x ise ne kadar rom yükleniyor sa veya ne yapılıyorsa yapabilirim o zaman kısacası cihazım 6ix artık a2 değil diyorum o zaman peki son bir sorum olacak şimdi cihazım 6x oldu güncellemeleri otomatik alıyor bir sıkıntı yok ama internet bankacılığı uygulamasına girmeye kalktığım zaman cihazınızı farklı bir yazılım ve root yapılmış diyor ve internet bankacılığı girmiyor cihazımdan ve root nasıl kaldırabilirim ve twrpyi bunları kaldırırsam bir sorun yaşar mıyım cihazın yine gelen güncellemeleri otomatik alır mı

Hocam firmware yükleyip cihazı arb4 yaptığınıza göre eu rom ve diğerlerini yüklerken firmware silmeden yükleyebilirsiniz, kernel kurmanızada gerek kalmaması lazım. Ek olarak root u da kamera için yapıyorduk, firmware güncellendiğine göre onada gerek kalmadı.

Dikkat etmeniz gereken olay cihazınız brick olmaması için. miui tabanlı romları kurarken eski sürümleri kurmayın. Daima yeni sürümleri kurun. Custom aosp romlarda bu sölediğim geçerli değil, çünkü içerlerinde firmware klasörünü barındırmıyorlar.

Oyla:

Sroclientexe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi 9t
Konular
29
Mi a2 cihazım miui 12 çin romunda kaldım bootloaderide kapatmışım yanlışlıkla arb4 kaldım elim kolum bağlandı ne yapabilir flashtool da yemiyor cihaz bana yardımcı olacak birisi varmı video anlatımı var mı YouTube da falan rica ediyorum

Oyla:
Üst Alt