Rom [Mi A2][Android 9.0]MIUI 10 Kararlı Rom V.10.3.6.0 [ PORT ]

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba

Xiaomi cihaz kullanıp da miui arayüz kullanmamak olur mu ? Bununla ilgili birden fazla yöntem mevcut. Mesela cihazımızı Mi 6x e çevirerek, stok romu kurup ota güncelleme almak gibi. Ama Mi 6x deki Anti Rolback yüzünden bu işlem biraz riskli idi. Sebebi de gelecek güncelleme içerisinde firmware güncellemesi 6x göre hazırlanıyor ve a2 cihazımızı istemeden 6x Anti Rolback ine takılıyor. Bu bir daha Mi a2 orjinaline döndüremeyeceğimiz anlamına geliyor.

Bu evrede geliştirici bir arkadaş Mi 6x Based romunu alıp cihazımıza uyarlamış. Tamamen custom rom gibi Twrp üzerinden yüklüyoruz. Bu sayede herhangi Anti Rolback e takılma sorunu kalmıyor. Elbette ota güncelleme yok. Bunun yerine geliştirici belli aralıklarla güncelleme geldikçe cihazımıza uyarlıyor.

Fazla uzattım, rom detaylarına geçeyim.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

1. Cihazınızın Bootloaderi açık ve TWRP Kurulu olmalı. Yoksa işlemlere devam edemezsiniz. Bakınız : Rehber - Xiaomi A2 Unofficial TWRP Recovery Yükleme Rehberi
  2. Cihazınızı TWRP ile açınız.
  3. TWRP Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin. Daha sonra yeniden başlat bölümüne gelerek diğer slotu seçin ( a-b ) ve recoveryi yeniden başlatın. Ve tekrar TWRP Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
  4. Ardından İndirdiğiniz rom ve diğer dosyaları cihaza atınız.
  5. TWRP ana menüsünden, Install bölümüne gelin ve Miui 10 Romunu kurunuz.
  6. İsterseniz bu evrede Magisk Manageri de kurabilirsiniz. ( Root için )
  7. Herşey hazır ve Cihazınızı yeniden başlatınız.
Not : Bu romda gapps roma dahil olması sebebiyle tek slota kurulum yapıp cihazımızı açabiliyoruz

Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler

*Konuda yer alan Anlatım tarafımca Mi A2 Cihazımda 28.08.2019 da denenmiş, çalıştığı doğrulanıp konuya eklenmiştir. Bende çalışan bir şey Sizde çalışmayabilir.
**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.

Kurulum sonrası cihazı açtığımızda Mi hesabınıza bağlanamadığınızı farkedeceksiniz
Eğer olur da Mi hesabınızı kullanmak isterseniz şu adımları takip ediniz. ( Bence mi hesabı gereksiz )
  1. Öncelikle Magisk Manageri Kurmalısınız. ( Root Gereklidir ) İlk kurulum aşamasında nasıl kurulacağını anlattım
  2. Ardından Ek kısmında ki "MiAccountFix.zip" Dosyasınızı cihazınıza indirin
  3. Cihaz açık iken Magisk Manager uygulamasını açıp Modüller bölümüne girip sağ üstteki 3 noktayı tıplayıp indirdiğiniz fix dosyasını bulup tıklayınız
  4. Magisk manager dosyayı yükleyecektir. Ardından cihazı yeniden başlatın. Açılınca ayarlar menüsünden mi hesabınıza giriş yapınız
  5. Ardından Magisk manager modülleri bölümünden kurduğunuz fix i siliniz.
  6. Cihazı yeniden başlatınız. Herşey hazır

NOT : Kamera uygulaması ilk bir kaç kullanımda hafif kasmalar yaşıyor. Sabredin düzelecek.

* Rom Eu Stabil tabanlıdır.
* Tam ekran hareketi fonksiyonları çok iyi çalışıyor.

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...

Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın....

İndirme Linkleri :
Rom :
Fix :
Twrp :
Magisk Manager 19.3 :

Kaynak :
Elinize emeğinize sağlık..Güzel ve yararli bir paylaşım...

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315

rezo35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rekzi
Cihazım
Mi a2
Konular
2
Hocam ben suan mi a2 android 8 kullanıyorum direk twrp kurup yukleyeblrmym acaba

rezo35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rekzi
Cihazım
Mi a2
Konular
2
bu islemleri andorıd 9 damı yapmam lazım

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam ben suan mi a2 android 8 kullanıyorum direk twrp kurup yukleyeblrmym acaba

Evet hocam en guzel yanida bu. Direk twrp kurup bu romu kurabilirsiniz. İsterseniz biraz bekleyin yeni sürümü cikti, denemelerini yapiyorum öglene dogru forum eklerim.

Not: Eger stok yazilimdan çıkıp ilkkez twrp kuracaksaniz yazilanlari dikkatli okuyunuz. Anlamadiginiz yer varsa mutlaka soralim. Bootloaderiniz acik degilse açmadan twrp kurmayi denemeyiniz. Twrp aşamasinda cihaziniz garanti dışı kalir. Tekrar eski stok haline getirince tekrar garanti aktiflesir.

Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
*** Güncelleme : MIUI 10 Mİ A2 İçin V.10.3.6.0 güncellemesi yayınlanmıştır.

Link :

Sürüm değişiklikleri ilk sayfaya eklenmiştir.

Not : Google Pay sorununuz varsa, Google Pay ve Google Play Services uygulamasının verilerini temizleyin.

Son düzenleme:

rezo35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rekzi
Cihazım
Mi a2
Konular
2
Yükledim hocam dün akşam yeni surumde ne gibi değişiklikler var