Rehber Mi A1 Stock Rom'a Rootsuz Google Camera Yükleme Rehberi

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
doğrudur cihazın romuna uyumlu olması koşulu ile

gkyzrl40

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
xiomi mi a1
Konular
14
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Önceden Google Camera yüklemiştim telefona.. Android 9 güncellemesinden sonra güncelleme var mı diye baktım. 5.x versiyonları yüklenmedi, resimde işaretlediğim versiyonu kurdum gayet güzel çalışıyor ve Google Camera 6.1.x sürümü :) haliyle yeni özellikler var. Önceki Google Camera'yı kaldırmadan yükleyebilirsiniz.

Ayıca sitede (apk dan link alabilirsiniz) diğer farklı sürümler de mevcut.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynı sorun bende de mevcut. Ekranın 3/4'ü yeşil oluyor.. Sanırım WhatsApp ile ilgili bir durum. Telegramda sorun yok.
Verdiğiniz APK indirdim on kamera ile fotoğraf cektigimde resim yeşil oluyor sizde de aynı sorun varmı ?

c0ldwave

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
İphone
Konular
21
Üstad Bu yaptığınız GCam script uygulama şeklini kenzo/kate cihazda AOSP, CAF vb MiA1 gibi Pie Nitrogen veya Pixel vb rom üzerine denendi aktif çalıştı. Hatta GCam Apk güncellmesini de yaptığınız sciript içinde
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GoogleCamera.apk yı güncel olan ile değiştirip adını da (GoogleCamera.apk) yapılarak yükleme başarılı oldu.
Teşekkürler
nasıl yapılıyor hocam

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
nasıl yapılıyor hocam

yarenersonmez ustamın paylaştığı Mi A1 GCam uygulama scriptini PC ye indirin zipten klasöre çıkarın.
Şayet bu uygulama içindeki Camera app yi kullanmayacak iseniz cihazınıza uyumlu diğer GCam uygulamasını yine PC ye indirin. Daha sonra yarenersonmez uygulamasında şu yolu takip edin.
Mi A1 GCam > Files > app içindeki kamera app si ile yerdeğiştirin ama adını da yine GoogleCamera.apk olarak düzenleyin kullanamayacğınızı silin ve cihaza yüklemek için yarenersonmez ustamın konu başındaki yükleme tarifini takip edin, kolay gelsin. :)

rivermental

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi A1
Konular
13
bu şekilde gcam yükleme ile play storeden yükleme arasında çok fark var mı acaba ?

berkecannmizrakci

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkecan
Cihazım
Xiami mi a1
Konular
0
iyi günler yardıma ihtiyacım var fastboot modunda adb devices yazınca kod gelmiyor normalde geliyor ve oem de sürekli açık gibi gözüküyor çözüm nedir

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
iyi günler yardıma ihtiyacım var fastboot modunda adb devices yazınca kod gelmiyor normalde geliyor ve oem de sürekli açık gibi gözüküyor çözüm nedir
Merhaba, adb klasörüne baktığınızda iki farklı exe dosyası görürsünüz, adb ve fastboot. Bunlar iki ayrı yazılımdır ve farklı metotlarla kullanılabilir.
Adb yazılımını çalıştırmak için gerekli adb kodları telefon açıkken ve recovery(twrp) modunda çalışır.
Fastboot yazılımı ve komutları ise sadece telefon fastboot moduna alındığında çalışır.
Fastboot modunda adb komutları çalışmaz, telefon açıkken de fastboot komutları çalışmaz.
OEM konusundaki sorunuzu anlayamadım bunu biraz daha açıklayıcı bir şekilde yazarsanız yardımcı olabilirim:)

rivermental

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi A1
Konular
13
hocam gcam kurulumunu yapıyorum telefon yeniden başladı sıfırlandı şu anda telefon ana menude bekliyor programda böyle donup kaldı 25dakikadır böyle

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
hocam gcam kurulumunu yapıyorum telefon yeniden başladı sıfırlandı şu anda telefon ana menude bekliyor programda böyle donup kaldı 25dakikadır böyle
Android sürümünüz nedir hocam?
Ve bootloader kilidini açtınız mı?

Üst Alt