Yardım Mi A1 Reset Döngüsü

teoman.sen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Teoman
Cihazım
Mi A 1
Konular
1
İyi akşamlar arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce bu cihazı aldım. Bugün sabah itibari ile nedenini bilmediğim bir reset döngüsüne girdi, akşama kadar bekleme rağmen hala reset atmaya devam ediyordu ve sonunda sarjı tamamen bitti bildirim ışığı dahi yanmıyordu fakat tekrar sarja bağladığımda reset döngüsü devam etmeye başladı. Telefon sürekli bir açılma isteği durumunda fastboot ekranında da reset devam ediyor pc ye bağladığımda da aynı döngü devam ettiği için herhangi bir işlem yapılamıyorum. Daha önce bu sorunla karşılaşan oldu mu yorumlarınızı bekliyorum.

sessizkurgu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
11
İyi akşamlar arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce bu cihazı aldım. Bugün sabah itibari ile nedenini bilmediğim bir reset döngüsüne girdi, akşama kadar bekleme rağmen hala reset atmaya devam ediyordu ve sonunda sarjı tamamen bitti bildirim ışığı dahi yanmıyordu fakat tekrar sarja bağladığımda reset döngüsü devam etmeye başladı. Telefon sürekli bir açılma isteği durumunda fastboot ekranında da reset devam ediyor pc ye bağladığımda da aynı döngü devam ettiği için herhangi bir işlem yapılamıyorum. Daha önce bu sorunla karşılaşan oldu mu yorumlarınızı bekliyorum.
Cihazı aldığınız yerle iletişime geçin.Normal değil. Böyle bir sorunla karşılaşan bir arkadaş hatırlamıyorum burada.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

sessizkurgu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
11
Hard reset denediniz mi?

Oyla:

teoman.sen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Teoman
Cihazım
Mi A 1
Konular
1
Hard Reset ekranına erişemiyorum cihaz sürekli reset atmaya çalışıyor, sarjı olmadığında bildirim ışığı yanıyor sanki güç tuşuna basıp açmaya çalışılıyor gibi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hard reset denediniz mi?

Yeni #4
Hard Reset ekranına erişemiyorum cihaz sürekli reset atmaya çalışıyor, sarjı olmadığında bildirim ışığı yanıyor sanki güç tuşuna basıp açmaya çalışılıyor gibi

Oyla:

sessizkurgu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
11

Yeni #4
Cihazı tamamen kapalı konuma getirebiliyor musunuz?

Oyla:

sessizkurgu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
11
Yada şarj tamamen bittiğinde şarja takıp açma kapama ses açma tuşuna birlikte basınca android simgesine erişebilirseniz belki kurtarabilirsiniz.

Oyla:

teoman.sen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Teoman
Cihazım
Mi A 1
Konular
1
Cihazı tamamen kapalı konuma getirebiliyor musunuz?

Hayır gelmiyor sürekli açılma eğilimde gücü olduğu sürece hep açılmak istiyor.

Yada şarj tamamen bittiğinde şarja takıp açma kapama ses açma tuşuna birlikte basınca android simgesine erişebilirseniz belki kurtarabilirsiniz.

Hocam hard reset menüsüne gelmeden tekrar reset atıyor. Sarjı olduğu sürece sürekli reset atıyor hiç bir tuşa basmadan sürekli reset

Oyla:

bralakir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUSTAFARÜŞTÜ
Cihazım
Mİ A1
Konular
13
aynı sorunu bende yaşadım,
Soru - Rastgele reboot sorunu
cihazımı kvk servise gönderdim sorun çözülmedi fakat cepport cihazı alıp, miflash yöntemi ile yeniden yazılım yükledi, şimdilik sıkıntı yok,
bu konu yabancı çeşitli mi forumlarda konuşuluyor, proximity sensors kaynaklı olduğunu söyleyenler var fakat cihazım tamir görmeden sorun düzeldi gibi yani şimdilik bir sorun kalmadı. son güncellemeyide yaptım, 8.1 oldu.
cihaz döngüye girdiğinde kapatma tuşuna uzun basarak yeniden başlatın, tekrar etmeye kalkarsa yeniden deneyin uzun basın yani, durduğu zaman yedeklerinizi alın, miflash'la en güncel yazılımı yükleyin, fakat yedeklerinizi geri yüklemeyin, benim tahminlerimden biri okunamayan yada cihaz tarafından tanımlanamayan bir medya dosyasından dahi kaynaklanıyor olabilir. ota güncellemede yaşanan bir hatada buna sebep olmuş olabilir.
cihazı servise gönderipte yazılım yüklenmesini de talep edebilirsiniz.
cepport ve cantara üstad'a teşekkürler

süreç hakkında yazarsınız, inşallah kısa sürede çözülür

Oyla:

teoman.sen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Teoman
Cihazım
Mi A 1
Konular
1
aynı sorunu bende yaşadım,
Soru - Rastgele reboot sorunu
cihazımı kvk servise gönderdim sorun çözülmedi fakat cepport cihazı alıp, miflash yöntemi ile yeniden yazılım yükledi, şimdilik sıkıntı yok,
bu konu yabancı çeşitli mi forumlarda konuşuluyor, proximity sensors kaynaklı olduğunu söyleyenler var fakat cihazım tamir görmeden sorun düzeldi gibi yani şimdilik bir sorun kalmadı. son güncellemeyide yaptım, 8.1 oldu.
cihaz döngüye girdiğinde kapatma tuşuna uzun basarak yeniden başlatın, tekrar etmeye kalkarsa yeniden deneyin uzun basın yani, durduğu zaman yedeklerinizi alın, miflash'la en güncel yazılımı yükleyin, fakat yedeklerinizi geri yüklemeyin, benim tahminlerimden biri okunamayan yada cihaz tarafından tanımlanamayan bir medya dosyasından dahi kaynaklanıyor olabilir. ota güncellemede yaşanan bir hatada buna sebep olmuş olabilir.
cihazı servise gönderipte yazılım yüklenmesini de talep edebilirsiniz.
cepport ve cantara üstad'a teşekkürler

süreç hakkında yazarsınız, inşallah kısa sürede çözülür
Senin problemle aynı mı bilmiyorum tabiki ama benim cihaz hiç açılmıyor açılıştaki mi yazısına kadar geliyor ancak sonra tekrar reset

Oyla:

bralakir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUSTAFARÜŞTÜ
Cihazım
Mİ A1
Konular
13
Senin problemle aynı mı bilmiyorum tabiki ama benim cihaz hiç açılmıyor açılıştaki mi yazısına kadar geliyor ancak sonra tekrar reset
döngüye girme ve kullanılamaz hale gelme benzeşiyor, cihaz bu sürece ara verip kullanılabilir hale geldi mi hiç

Oyla:
Üst Alt