Çözüldü Mi A1 ekran sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mstfygtman.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A2
Konular
22
Arkadaşlar telefonu alalı 6 gün oldu bugün birşey farkettim. Dışarıda güneş ışığındayken telefonun ekran parlaklığı beyazımsı olarak artıyor (uyarlanan parlaklık kapalıyken) de açıkken de farketmiyor. Bunu ayrıca ön kameranın ordaki sensöre el feneri tutarak da anlayabilirsiniz. Koyu renk duvar kağıdında daha iyi anlaşılıyor. Deneyip dönüş yaparsanız sevinirim.

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Arkadaşlar telefonu alalı 6 gün oldu bugün birşey farkettim. Dışarıda güneş ışığındayken telefonun ekran parlaklığı beyazımsı olarak artıyor (uyarlanan parlaklık kapalıyken) de açıkken de farketmiyor. Bunu ayrıca ön kameranın ordaki sensöre el feneri tutarak da anlayabilirsiniz. Koyu renk duvar kağıdında daha iyi anlaşılıyor. Deneyip dönüş yaparsanız sevinirim.
Aynısı Lumia telefonum da vardı ve ayarlarda güneş ışığında okunabilirlik diye geçiyordu. Güneş ışığında farklı bir parlaklık vererek telefonu sanki vga moduna almış gibi çirkin bir parlaklık veriyordu normal bir durum problem olduğunu göstermez. Belki telefon ayarlarından kapatmayı bulabilirsiniz.

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Konsantras oranı artıyor Huawei de felan vardi ekran ayaralir yerinde

mstfygtman.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A2
Konular
22
Aynısı Lumia telefonum da vardı ve ayarlarda güneş ışığında okunabilirlik diye geçiyordu. Güneş ışığında farklı bir parlaklık vererek telefonu sanki vga moduna almış gibi çirkin bir parlaklık veriyordu normal bir durum problem olduğunu göstermez. Belki telefon ayarlarından kapatmayı bulabilirsiniz.
Sorunumu anlayıp cevap verdiğiniz içşn teşekkür ederim. İlk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum ve kapatma seçeneğini bulamadım. Bu bir yazılımsal/donanımsal sorun mu yoksa bir özellik mi bilemedim.
[doublepost=1517425355,1517425254][/doublepost]
Konsantras oranı artıyor Huawei de felan vardi ekran ayaralir yerinde
Malesef ayarları alt üst ettim bulamadım, A1 kullanan biri denese ve baksa çok iyi olacak. Çok sinir bozucu bazı yazılar okunmayacak gibi oluyor parladığı zaman..

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Sorunumu anlayıp cevap verdiğiniz içşn teşekkür ederim. İlk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum ve kapatma seçeneğini bulamadım. Bu bir yazılımsal/donanımsal sorun mu yoksa bir özellik mi bilemedim.
[doublepost=1517425355,1517425254][/doublepost]
Malesef ayarları alt üst ettim bulamadım, A1 kullanan biri denese ve baksa çok iyi olacak. Çok sinir bozucu bazı yazılar okunmayacak gibi oluyor parladığı zaman..
mi a1 de Outdoor visibility diye geçiyor sanırım isterseniz telefonu bi İngilizce moduna alıp bu şekilde arama yapın ayarlarda.
[doublepost=1517426202][/doublepost]otomatik parlaklık ayarını kapattığınız da bu özellikte kapanıyormuş.

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Konu başlığı tekrar düzenlendi. Ayrıca tamamını büyük harf ile yazılması forum kurallarına aykırıdır.

İyi forumlar.

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Merhaba aynı olayı mi5s cihazımda yüksek ışıklı ortamlarda koyu renklerin grileşmesi ile farkettim, o bir sorun değil ekranı daha iyi görmek için yazılımsal bir destek, kapatılmak istenirse ayarlardan bölümünden ekran kısmına girdiğimizde kontrast değerini standart moda alarak düzeltebiliyoruz tabi kendi cihazımdaki düzeltme böyle sizde nerede onu pek bilmiyorum

ArizonaDream

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Meslek
Bankacı
Konular
28
Bu durum bende de var. Önce beyaz ağırlıklı aydınlatıyor sonra konstrast basıyor ekrana. Garip bir durum ama anlamadım, ben oto parlaklık kullanıyorum sürekli ekran ışığını kendim ayarlamak istemem. Keşke bu özelliği kapatma seçeneği de olsa.

mstfygtman.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A2
Konular
22
mi a1 de Outdoor visibility diye geçiyor sanırım isterseniz telefonu bi İngilizce moduna alıp bu şekilde arama yapın ayarlarda.
[doublepost=1517426202][/doublepost]otomatik parlaklık ayarını kapattığınız da bu özellikte kapanıyormuş.
Malesef öyle bir seçenek de yok :/ :(
[doublepost=1517426711,1517426533][/doublepost]
Bu durum bende de var. Önce beyaz ağırlıklı aydınlatıyor sonra konstrast basıyor ekrana. Garip bir durum ama anlamadım, ben oto parlaklık kullanıyorum sürekli ekran ışığını kendim ayarlamak istemem. Keşke bu özelliği kapatma seçeneği de olsa.
Oto parlaklık açık/kapalı farketmiyor her türlü kontrastı basıyor dediğiniz gibi. Ve kapatma seçeneği yok, umarım yazılım güncellemesiyle kapatma imkanımız olur hiç beğenmedim çünkü.

ArizonaDream

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Meslek
Bankacı
Konular
28
Malesef öyle bir seçenek de yok :/ :(
[doublepost=1517426711,1517426533][/doublepost]
Oto parlaklık açık/kapalı farketmiyor her türlü kontrastı basıyor dediğiniz gibi. Ve kapatma seçeneği yok, umarım yazılım güncellemesiyle kapatma imkanımız olur hiç beğenmedim çünkü.
Yazılımsal açıdan fazlaca eksiği var cihazın, umarım sonradan eklenir ama sanmıyorum. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt