Soru Mİ A1 - Custom Rom, GCam, OTA, Root

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Merhaba Arkadaslar. Bir kaç sorum olucak bilgili arkadaslar yanitlarsa cok makbule geçer.
Oreo 8.1 GCam kurunca sorun cıkıyor mu?
Diyelum GCam kurdum OTA guncellemelerin sorunsuz bir sekilde alırmıyım?
Şimdi Mi A1 için iyi Custom Romlar var bunları denemek istiyorum diyelim kurdum birini sonra yeniden kendi original Rom'unu tekrar geri kurdum bu zaman OTA guncellemelerin alırmıyım veya başka ne gibi sorunla karşılaşırım?
Bide Bootlader açıkken ve Root'luyken OTA guncelleme'leri geliyor mu?

kanuni

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Merhaba Arkadaslar. Bir kaç sorum olucak bilgili arkadaslar yanitlarsa cok makbule geçer.
Oreo 8.1 GCam kurunca sorun cıkıyor mu?
Diyelum GCam kurdum OTA guncellemelerin sorunsuz bir sekilde alırmıyım?
Şimdi Mi A1 için iyi Custom Romlar var bunları denemek istiyorum diyelim kurdum birini sonra yeniden kendi original Rom'unu tekrar geri kurdum bu zaman OTA guncellemelerin alırmıyım veya başka ne gibi sorunla karşılaşırım?
Bide Bootlader açıkken ve Root'luyken OTA guncelleme'leri geliyor mu?
8.1 güncellemediğim için sadece 2 soruna cevap verebilirim. Evet custom rom kurduktan sonra orjinal romu kurarsanız güncelleme alabilirsiniz.
Rootluykende ota güncellemeleri gelir. Problem yok.

Oyla:

sefa142

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 9 Global
Konular
18
8.1 Stock ROM kullanıyorum şuanda, Google Camera çalışıyor herhangi bir sorun yok, Custom Romlar'danda AospExtended rom u var çok uzun kullandım ama sonradan stocka döndüm. Custom romlar çok güzel bir sürü özellik geliyor oha lan diyorsun şuna bbak falan ama sonradan dönüp dolaşıp stocka geliyorsun çünkü hepsinde çok ufakta olsa buglar mevcut bunlardan dolayı canın sıkılıyor :D

Oyla:

kanuni

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi A1
Konular
3
8.1 Stock ROM kullanıyorum şuanda, Google Camera çalışıyor herhangi bir sorun yok, Custom Romlar'danda AospExtended rom u var çok uzun kullandım ama sonradan stocka döndüm. Custom romlar çok güzel bir sürü özellik geliyor oha lan diyorsun şuna bbak falan ama sonradan dönüp dolaşıp stocka geliyorsun çünkü hepsinde çok ufakta olsa buglar mevcut bunlardan dolayı canın sıkılıyor :D

8.1 de herhangi bir hata gözünüze çarptı mı peki birde gcam-root için neyi kullandınız link atarmısınız. Benim root ve gcam problemli biraz bazen açılmıyor telefon.

Oyla:

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Bilgi içib teşekkürler..
Gcam nasıl kurdunuz hangi rehberle kurdunuz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

8.1 de herhangi bir hata gözünüze çarptı mı peki birde gcam-root için neyi kullandınız link atarmısınız. Benim root ve gcam problemli biraz bazen açılmıyor telefon.
8.1 kullanıyorum 30 haziranda yukledim v 6.3 ilk 8.1 onda bilindik hataların dışında bazı sorunlar vardı uygulama durduruldu gibi hatalar ara sıra gps sorunu da yaşıyordum onun dışında iyiydi. Şimdi v6.4 temmuzda çıkan 8.1 yüklü 3 gündür kullanıyorum herhangi bir hata yok yukarı da bahsetdiğim hatalar giderilmiş, cihaz performansının da iyileşdiğini söyleye bilirim arada fark var azda olsa.

Son düzenleme:
Oyla:

kanuni

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Bilgi içib teşekkürler..

8.1 kullanıyorum 30 haziranda yukledim v 6.3 ilk 8.1 onda bilindik hataların dışında bazı sorunlar vardı uygulama durduruldu gibi hatalar ara sıra gps sorunu da yaşıyordum onun dışında iyiydi. Şimdi v6.4 temmuzda çıkan 8.1 yüklü 3 gündür kullanıyorum herhangi bir hata yok yukarı da bahsetdiğim hatalar giderilmiş, cihaz performansının da iyileşdiğini söyleye bilirim arada fark var azda olsa.

Bu linkteki kurulum yeterli gcam çalışıyor.
Rehber - Xiaomi Mi A1 Google Camera Yükleme Rehberi Avantajlari

Oyla:

sefa142

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 9 Global
Konular
18
Bilgi içib teşekkürler..

Google Camerayı kurmak için ilk önce telefona root attım, magiskyi yükledim twrp ile ardından google camera apk yi kurdum magiskden google camera için olan modül var onu indirdim kurdum başka bir şey yapmama gerek kalmadı.

Oyla:

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Oyla:

kanuni

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Bende 8.1 yukle Bu rehbere goz attım ama xda sayfasinda mayis guncellemesinden sonra veriler siliniyor diye okuduk gcam kurunca. Acaba 8.1 icin de gecerli mi? Bu konuda bilginiz var mı?
Bende 8.0 yüklü idi herhangi bir veri silinmedi. Şu an 8.1 güncellemesi de aldım. Sadece gcamda yavaş çekim modu çalışmıyor. Onun haricinde gcam mükemmel.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Dos
Bende 8.0 yüklü idi herhangi bir veri silinmedi. Şu an 8.1 güncellemesi de aldım. Sadece gcamda yavaş çekim modu çalışmıyor. Onun haricinde gcam mükemmel.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gcam yuklerken 8.0 hangi güvenlik yamasına sahipdi?

Oyla:
Üst Alt