Soru Mİ A1 - Custom Rom, GCam, OTA, Root

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Merhaba Arkadaslar. Bir kaç sorum olucak bilgili arkadaslar yanitlarsa cok makbule geçer.
Oreo 8.1 GCam kurunca sorun cıkıyor mu?
Diyelum GCam kurdum OTA guncellemelerin sorunsuz bir sekilde alırmıyım?
Şimdi Mi A1 için iyi Custom Romlar var bunları denemek istiyorum diyelim kurdum birini sonra yeniden kendi original Rom'unu tekrar geri kurdum bu zaman OTA guncellemelerin alırmıyım veya başka ne gibi sorunla karşılaşırım?
Bide Bootlader açıkken ve Root'luyken OTA guncelleme'leri geliyor mu?

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
8.1 kuruluyken Gcam kurmaya çalıştım herşey silindi. Ben de hazır telefon sıfırlanmışken uğraşıp kurayım dedim bugün. 8.1de yapamadım. Root ile mümkün ama rootlamak istemedim. 8.0 sürümünü indirip miui flash tool ile flaşladım. Gcam'ı kurdum, yeni versiyon apk'sını da kurdum. Portre modu filan da geldi. SOnra tekrar 8.1e güncelledim. Bootloader kilidini de kapattım. Şimdilik canavar gibi. Hiçbir problem yok.

Oyla:

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
8.1 kuruluyken Gcam kurmaya çalıştım herşey silindi. Ben de hazır telefon sıfırlanmışken uğraşıp kurayım dedim bugün. 8.1de yapamadım. Root ile mümkün ama rootlamak istemedim. 8.0 sürümünü indirip miui flash tool ile flaşladım. Gcam'ı kurdum, yeni versiyon apk'sını da kurdum. Portre modu filan da geldi. SOnra tekrar 8.1e güncelledim. Bootloader kilidini de kapattım. Şimdilik canavar gibi. Hiçbir problem yok.
Hocam bunu yapmağı düşündüm xda okumusdum ama bir şey kafama takıldı o yüzden kararsızım şimdi 8.1 kurulu ben 8.0 flashlarsam verirlerim silinirmi?

Oyla:

kanuni

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Hocam bunu yapmağı düşündüm xda okumusdum ama bir şey kafama takıldı o yüzden kararsızım şimdi 8.1 kurulu ben 8.0 flashlarsam verirlerim silinirmi?
Evet Silinir. Arkadaşlar zaten silinmez denilen işlemde bile önemli veriniz varsa muhakkak yedek alın. 15 dakikadan kaçarken veri kurtarmak için günleriniz
den oluyorsunuz sonra

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt