Yardım Mi A1 Başlangıçta Takılma (Unlocked)

SameTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Android 7.1.2
Telefon Modeli
Mi A1
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba saygı değer MİUİ forum ailesi.

Cihazıma farklı bir rom atmayı denerken sanırım brick yaptım. Cihazım başlarken MI logosunda takılı kalıyor ve altında sadece Unlocked yazıyor.
Ses Yükseltme + Power 'da hiçbir işlev yok sadece ses kısma + power 'da fastboot erişiliyor.
Reboot yada system down gibi işlevler yapmıyor sadece logo da kalıyor.
XiaomiFlash ile ROM dosyasını flash etmeyi denedim fakat görsellerde belirttiğim hatayı alıyorum.

Sorunumu bu video üzerinden çözmeyi denedim fakat olmadı.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Soruna ait görseller;

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yardımlarınızı veya fikirlerinizi bekliyorum..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar konu çok aşağıya indiği için görünmüyor yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Attığınız ekran görüntüsüne göre bootloader kilidini kapatmışsınız... Yeniden açıp sadece "clean all" butonunu işaretleyerek rehberlerde anlatıldığı şekilde rom yüklemeyi deneyin.

Oyla:

SameTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Attığınız ekran görüntüsüne göre bootloader kilidini kapatmışsınız... Yeniden açıp sadece "clean all" butonunu işaretleyerek rehberlerde anlatıldığı şekilde rom yüklemeyi deneyin.

Sevgili cantara

Bootloader kilit açma işlemini başarıyla gerçekleştirip kernel ve rom dosyasını cihazın hafıza kartına taşıdım. Kernel dosyasını kurarken sistem mesajı " yüklü bir isletim sistemi yok, yinede yeniden başlatmak istiyor musunuz? " diye bir uyarı geldi kabul ettim fakat sistem tamamen çöktü şarjda veya şarjda olmadan durmadan yeniden başlıyor ve ekran kapalı halde arka arkaya hızlı hızlı reset atıyor. Ne bootloader nede ses açma kapama hicbiri çalışmıyor. Cihaz ekranı kapalı halde resetliyor.

Kafayı yemek üzereyim Zenex

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sevgili cantara

Bootloader kilit açma işlemini başarıyla gerçekleştirip kernel ve rom dosyasını cihazın hafıza kartına taşıdım. Kernel dosyasını kurarken sistem mesajı " yüklü bir isletim sistemi yok, yinede yeniden başlatmak istiyor musunuz? " diye bir uyarı geldi kabul ettim fakat sistem tamamen çöktü şarjda veya şarjda olmadan durmadan yeniden başlıyor ve ekran kapalı halde arka arkaya hızlı hızlı reset atıyor. Ne bootloader nede ses açma kapama hicbiri çalışmıyor. Cihaz ekranı kapalı halde resetliyor.

Kafayı yemek üzereyim Zenex
Maalesef ne yapmak istediğinizi anlayamadım hocam... Mi Flash ile resmi romu yüklemek yerine neden kernel ve custom rom yüklemek istediniz bilemiyorum. Android one kullanan cihazlar konusunda yarenersonmez hocam benden daha bilgili. Kendisi belki bir fikir verebilir...

Oyla:

SameTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Maalesef ne yapmak istediğinizi anlayamadım hocam... Mi Flash ile resmi romu yüklemek yerine neden kernel ve custom rom yüklemek istediniz bilemiyorum. Android one kullanan cihazlar konusunda yarenersonmez hocam benden daha bilgili. Kendisi belki bir fikir verebilir...

Reis mi flash üzerinden atmaya çalıştım fakat konu içerisindeki belirttiğim görsel ile aynı hatayı almaya devam ediyorum. Mi Flash XiaomiFlash ikisi dahil denedim mecburen storage card ile atmak zorunda kaldım.

Oyla:

Fero19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Not 4
Konular
0
Reis mi flash üzerinden atmaya çalıştım fakat konu içerisindeki belirttiğim görsel ile aynı hatayı almaya devam ediyorum. Mi Flash XiaomiFlash ikisi dahil denedim mecburen storage card ile atmak zorunda kaldım.
Programı bilgisayardan silin tekrar kurun ve başka room deneyin tercihen kararlı olsun

MI 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

SameTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Programı bilgisayardan silin tekrar kurun ve başka room deneyin tercihen kararlı olsun

Telefon açılmıyor usta sorun o yoksa sd card içinde rom var ordan kurucam. Recovery yada fastboot giremiyorum. Cihazın ekran kapalı halde arka arkaya reset atıyor.

Oyla:

Fero19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Not 4
Konular
0
Telefon açılmıyor usta sorun o yoksa sd card içinde rom var ordan kurucam. Recovery yada fastboot giremiyorum. Cihazın ekran kapalı halde arka arkaya reset atıyor.
Tuş basılı kalmış olabilir mi normalde fastboot moduna girmesi gerek kablo takılı olmadan girmeyi deneyin fastboot moduna

Oyla:

SameTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Tuş basılı kalmış olabilir mi normalde fastboot moduna girmesi gerek kablo takılı olmadan girmeyi deneyin fastboot moduna

Her iki türlü de girilmiyor sadece kendi kendine hızlı hızlı reset atıyor power tuşu ve diğer tuşlar yerinde sağlam sıkıntı yok.

Oyla:

Fero19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Not 4
Konular
0
Fastboot moduna girebildiniz mi bende merak ettim şimdi iyice

Oyla:
Üst Alt