Yardım Mi A1 Başlangıçta Takılma (Unlocked)

SameTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Android 7.1.2
Telefon Modeli
Mi A1
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba saygı değer MİUİ forum ailesi.

Cihazıma farklı bir rom atmayı denerken sanırım brick yaptım. Cihazım başlarken MI logosunda takılı kalıyor ve altında sadece Unlocked yazıyor.
Ses Yükseltme + Power 'da hiçbir işlev yok sadece ses kısma + power 'da fastboot erişiliyor.
Reboot yada system down gibi işlevler yapmıyor sadece logo da kalıyor.
XiaomiFlash ile ROM dosyasını flash etmeyi denedim fakat görsellerde belirttiğim hatayı alıyorum.

Sorunumu bu video üzerinden çözmeyi denedim fakat olmadı.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Soruna ait görseller;

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yardımlarınızı veya fikirlerinizi bekliyorum..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar konu çok aşağıya indiği için görünmüyor yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

SameTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Fastboot moduna girebildiniz mi bende merak ettim şimdi iyice

MI 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Malesef usta hiç-bir şey yapılmıyor ne fastboot ne recovery. Anlamsızca kendı kendine arka arkaya resetliyor ve ekran kapalı

Oyla:

Fero19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Not 4
Konular
0
Malesef usta hiç-bir şey yapılmıyor ne fastboot ne recovery. Anlamsızca kendı kendine arka arkaya resetliyor ve ekran kapalı
Sefa bey gibi ustalara bir danışın hocam mesaj atın yardımcı oluyorlar

MI 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
1- Öncelikle orjinal usb kablo kullanmanızı öneririm. Her şeyin sebebi bu olabilir.
2- Emre hocamın dediği gibi bootloader kilidini kapatmış olma ihtimaliniz yüksek.
3- Stock rom yüklemesinde kernel ile işiniz yok sizin. Zaten stock romda kernel mevcuttur. Özel kernel isterseniz, sistemi kurduktan sonra kernel flaşlamalısınız.
4- Stock rom imaj dosyaları mi flash tool ile beraber kullanılabilecek şekilde hazırlanmıştır. Twrp ile stock rom dosyasını yükleyemezsiniz.
5- Sizi böyle alalım:
Ana Başlık - Rehberler&Romlar&Kısayollar

Oyla:

SameTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
Mi A1
Konular
3
1- Öncelikle orjinal usb kablo kullanmanızı öneririm. Her şeyin sebebi bu olabilir.
2- Emre hocamın dediği gibi bootloader kilidini kapatmış olma ihtimaliniz yüksek.
3- Stock rom yüklemesinde kernel ile işiniz yok sizin. Zaten stock romda kernel mevcuttur. Özel kernel isterseniz, sistemi kurduktan sonra kernel flaşlamalısınız.
4- Stock rom imaj dosyaları mi flash tool ile beraber kullanılabilecek şekilde hazırlanmıştır. Twrp ile stock rom dosyasını yükleyemezsiniz.
5- Sizi böyle alalım:
Ana Başlık - Rehberler&Romlar&Kısayollar

Hocam kabloyu denedim bootloader açtım yine aynı. Benim sorunum şuan cihazın ekranı kapalı halde kendi kendine saniye başı reset atıyor. Bu sorunu Rom - [9.0]HavocOS Pie Kurulum Rehberi Konusunun 9. Adımında yaşadım. Yeniden başlat dedim ve cihaz bu hale geldi şimdi ne fastboot ne twrp giremiyorum çünkü tuşlar cevap vermiyor sadece cihaz ekran kapalı halde kendi kendine reset atıyor.

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Hocam kabloyu denedim bootloader açtım yine aynı. Benim sorunum şuan cihazın ekranı kapalı halde kendi kendine saniye başı reset atıyor. Bu sorunu Rom - [9.0]HavocOS Pie Kurulum Rehberi Konusunun 9. Adımında yaşadım. Yeniden başlat dedim ve cihaz bu hale geldi şimdi ne fastboot ne twrp giremiyorum çünkü tuşlar cevap vermiyor sadece cihaz ekran kapalı halde kendi kendine reset atıyor.
Ses kısma ve güç düğmelerine basılı tutarak telefonu fastboot moduna almaya çalışın, eğer fastboot moduna geçemiyorsanız ne yazık ki telefon hard brick olmuştur.
Bunun çözümü ise EDL moduna geçmek. Bu da telefonu sökerek yapılabilen bir işlem olduğu için tavsiye etmiyorum, telefonu servise yollamanızı öneririm

Oyla:
Üst Alt