Rehber Mi A1 Android 9.0'dan (Pie) Android 8.1'e (Oreo) Sürüm Düşürme Rehberi

furkanson

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
furkan
Cihazım
mi a1
Konular
0
hocam merhabalar konu hortlayacak ama ;
bootloader ve twrp guzelce yaptım fakat sonrasında 9.0dan 8.1e donmek ıcın twrp menusune gırmem gerekıyor, ses acma guc tusu kombınasyonu ile the system has been destroyed hatası alıyorum fakat bu hatayı alanlar gıbı degıl kapatıp normal telefonu kullanmaya devam edebiliyorum ne yapmalıyım ?

hsynkrc10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Konular
0
iyi günler bootloader kilidi açık kalıcı twrp yüklü ve havoc os pie rom yüklü bu işlemleri yapmaya gerek var mı yoksa direk 8.1 stock rom yüklesem olur mu roolback sorunu kalkmışmıdır

Mehmetali61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
05446210949
Cihazım
Xiaomi mi 9
Konular
0
Bendeki mi a1 de şuan en yüksek sürüm mevcut android (9)ben miui 11 eu rom kuracağım android 9 sürüm düşürmeme gerek varmıdır yoksa sadece twrp kurup romu flashlamam yeterli mi

muratkarahan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
murat
Cihazım
mia1
Konular
0
BU REHBER SADECE "XİAOMİ Mİ A1" İÇİN HAZIRLANMIŞTIR, FARKLI CİHAZLARDA DENEMEYİNİZ.
"Anti RollBack (ARB)" nedir: Xiaomi'nin ve pek çok markanın almış olduğu bir güvenlik önlemidir. güncel Android sürümünden aşağı bir Android sürümü kurarsanız cihazınızın şebekesi çekmeyecektir. Bu sorunun çözümü aşağıda ki anlatımda verilmiştir.

Android 9.0'ın ülkemizde yayınlanmasından sonra birçok kullanıcı gerek stabilite sorunları, gerekse farklı romlar denemek gibi nedenlerle sürüm düşürmek istiyor. Ancak Xiaomi'nin birçok çok cihazında uygulamış olduğu (A1'e 9.0 (pie) ile birlikte geldi.) "Anti RollBack" sistemi yüzünden bu mümkün değildi ancak şuan anlattığım yöntem ile cihazınıza 9.0 aşağısı tüm romları kurabilirsiniz (custom stock rom fark etmez.)

DİKKAT !

(EĞER 9.0 STOCK VEYA CUSTOM ROM KURACAKSANIZ SÜRÜM DÜŞÜRME YAPMANIZA GEREK YOKTUR.)

Öncelikle işlemleri yapabilmek için bootloader kilidinizin açık olması ve Kalıcı TWRP'nin kurulu olması şarttır. Kurulum için aşağıda ki rehberi uygulayabilirsiniz.

UYARI: Ne yazık ki 9.0 Stock rom'a kalıcı TWRP kurulmamaktadır. İşlemleri Geçici TWRP ile yapınız. Custom 9.0 romda iseniz zaten kalıcı twrp vardır. yoksa bile kurabilirsiniz aşağıda ki rehber ile. (Custom romu kurduktan hemen sonra kalıcı TWRP dosyasını flashlamanız kalıcı twrp için yeterli olacaktır.)

Recovery - Mi A1 Bootloader Kilidi Açma ve Kalıcı Olarak TWRP Yükleme Rehberi

1- Öncelikle cihazımızı kapatalım ve Güç tuşu + Ses Yükseltme tuşu ile TWRP'ye girelim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2- Ardından Backup'a tıklayalım.

3- Açılan ekrandan sadece "efs"ye tik atalım. ve altta ki çubuğu kaydıralım.

4- Telefonu geri açın. ve telefon hafızasında TWRP Dosyasının oluşmuş olduğunu göreceksiniz. içine girin ve 3 adet "efs" belgesini seçip silin.

5- şimdi vereceğim linkte ki dosyayı indirin.

6- Dosyayı zipten çıkartın. (dosya uzantısı .7z olduğu için herhangi bir dosya yönetici çıkaramaz. Google Play Store'dan "7Zipper - File Explorer" isimli uygulamayı indirin. İndirdiğiniz uygulama içerisinden TWRP.7Z isimli dosyayı bulun. üzerine basın ve telefon hafızasına çıkarın. çıkarmış olduğunuz TWRP dosyası cihaz hafızasında olacaktır. içinde ki belgeleri bulup recovery hariç hepsini seçin.)

7- Daha sonra bu seçili olan belgeleri taşı diyin ve daha önce silmiş olduğumuz TWRP klasörünün içine yapıştırın.

8- Şimdi ise altta vereceğim linkte ki "November (Oreo).zip" adlı dosyayı indirin. Mİ FLASH İLE STOCK ROM KURACAKSANIZ BU İŞLEME GEREK YOKTUR.

9- İndirmiş olduğumuz dosyayı telefonun ana dizinine atalım. Mİ FLASH İLE STOCK ROM KURACAKSANIZ BU İŞLEME GEREK YOKTUR.

10- Cihazı kapatın ve tekrardan TWRP'ye giriş yapın.
Restore tuşuna tıklayın çıkan ekranda "Boot Modem ve efs" isimli yazıların tikli olduğunu gördükten sonra alttan kaydırın. (Sadece efs'yi de seçebilirsiniz.)

11- Yükleme işlemi bittikten sonra geri gelerek Install'a tıklayın. ve atmış olduğumuz "November (Oreo).zip" dosyasına tıklayın. Mİ FLASH İLE STOCK ROM KURACAKSANIZ BU İŞLEME GEREK YOKTUR.

12- Açılan ekranda altta ki çubuğu kaydırın ve işlemin bitmesini bekleyin.

SÜRÜM DÜŞÜRME İŞLEMİ BİTMİŞTİR.

BU ADIMLAR BİTTİKTEN SONRA İNDİRMİŞ OLDUĞUNUZ. ROM DOSYASINI KURABİLİRSİNİZ. ŞEBEKEDE HERHANGİ BİR SORUN OLMAYACAKTIR VE SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE 8.1.0, 8.0.0 VE 7.1.2 GİBİ CUSTOM VE STOCK ROMLARI KULLANABİLECEKSİNİZ.

Konuyu Beğenmeniz ve Yorum atmanız beni mutlu edecektir.
TEŞEKKÜRLER.

twrp.7z dosyaya ulaşılamıyor.tekrar yklermisiniz

Benj.61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin
Cihazım
Redmi 5plus
Konular
1
evet hocam dosyaya ulaşamadım ben de
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

twrp.7z dosyaya ulaşılamıyor.tekrar yklermisiniz
buyrun hocam diğer konuda varmış iş görüyor

Son düzenleme:

halmubay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Mi A1
Konular
4
Konuyu hortlatmış olucam hocam kusura bakmayın, 8.0'a düşürdükten sonra sim kartları tamamen iptal oldu bu sorunu nasıl aşabilirim ? Teşekkürler şimdiden.

Kayaali55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed Ali
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Hocam link kirik yeniler misiniz?

Üst Alt