Soru Mi 9t pro oyun performansı

Ufukcan34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ufuk
Cihazım
Xiaomi mi9t Pro
Meslek
Laborant / Barista
Konular
7
Anlamıyorum bu telefonda ne var böyle pubg oynarken FPS drop ve lagdan oynanmıyor. Böyle güçlü işlemci nasıl bu şekilde oynatır bu oyunu çözemiyorum. Miu sürümünden forumdaki arkadaşlarında yardımıyla yeni rom evolution x romuna geçtim gene aynı değişen bişey yok. Diğer kullanan arkadaşlar varsa bu telefonun oyun deneyimini paylaşabilir mi ?

zimba

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sefa
Cihazım
K20pro
Meslek
Makine Müh.
Konular
5
Anlamıyorum bu telefonda ne var böyle pubg oynarken FPS drop ve lagdan oynanmıyor. Böyle güçlü işlemci nasıl bu şekilde oynatır bu oyunu çözemiyorum. Miu sürümünden forumdaki arkadaşlarında yardımıyla yeni rom evolution x romuna geçtim gene aynı değişen bişey yok. Diğer kullanan arkadaşlar varsa bu telefonun oyun deneyimini paylaşabilir mi ?
Selamün aleyküm hayırlı ramazanlar öncelikle android 10 sürümü kullaniyorsaniz geliştirici seceneklerinden oyun sürücüsünü bulup pubg yi varsayılan yerine oyun surucusu olarak seçiniz 2ci seçenek cihaziniz rootlu ise magisk i ve magisk manegeri gizleyin sol menuden magisk hideden pubgyi işaretleyin bu ne işlemci ne rom kaynaklı oyun bu aralar çok yoğun 3 katına çıkan bı sunucu yoğunluğu var bı yandan turnuvalar falan bı sonraki güncellemeye kadar bu şekil idare edin cihaz kaynaklı değil oyun kaynaklı bir durum

Oyla:

MITHRIL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
1
Kullandığım rom bu hocam. Ne fps drop, takılma, kasma, donma vs. yok. Lag internet ile alakalı bir durumdur çoğunlukla.

Sizden istediğim Call Of Duty yükleyip, en son ayarlara çekmeniz ve telefonun kasma, donma ve lag gibi sorunu var mı, geri dönüş vermeniz.

Ekli dosyalar

• IMG_20200424_204229.jpg
    IMG_20200424_204229.jpg
    102,2 KB · Görüntüleme: 119
Oyla:

zimba

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sefa
Cihazım
K20pro
Meslek
Makine Müh.
Konular
5
Birde MS 100 lerde bu aralar surda 1 hafta öncesine kadar 48 68 arasiydi gerek operatörler gerekse oyun sunucuları çok yoğun malesef

Oyla:

Didaskalia

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
10
8 aydır kullanıyorum. Pubg'de böyle bir sorun yaşamadım. 60 fpsnin altına düşmüyor genel olarak.

Oyla:

cybermedya

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kemal
Cihazım
Mİ9TPRO
Meslek
Media
Konular
20
grafik ayarlarini aşırı olarak ayarlayin yağ gibi oluyor gram kasma yok

Oyla:

Ufukcan34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ufuk
Cihazım
Xiaomi mi9t Pro
Meslek
Laborant / Barista
Konular
7
Selamün aleyküm hayırlı ramazanlar öncelikle android 10 sürümü kullaniyorsaniz geliştirici seceneklerinden oyun sürücüsünü bulup pubg yi varsayılan yerine oyun surucusu olarak seçiniz 2ci seçenek cihaziniz rootlu ise magisk i ve magisk manegeri gizleyin sol menuden magisk hideden pubgyi işaretleyin bu ne işlemci ne rom kaynaklı oyun bu aralar çok yoğun 3 katına çıkan bı sunucu yoğunluğu var bı yandan turnuvalar falan bı sonraki güncellemeye kadar bu şekil idare edin cihaz kaynaklı değil oyun kaynaklı bir durum
Hayırlı ramazanlar hocam
Hocam oyun sürücüsüde yaptım grafik sürücüsüde yaptım hepsini denedim malesef sonuç ayni. Gfx toolda denedim aynı senaryo.En son çare rom değiştim gene aynı . Oyuna baslarken iyi 5 dk geçmeden kasılmalar başlıyor. İşlemci ısısı oyun boyunca 50 52 arasi. Anlamadım neden böyle aniden FPS droplar giriyor bazen devam ediyor . Çözemedim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

grafik ayarlarini aşırı olarak ayarlayin yağ gibi oluyor gram kasma yok
Hocam Onuda yaptim malesef başlarken iyi sonra aynı sorun biranda başlıyor kasılmalar bazen tam adamlarla çatışmaya girerken oluyor ateş bile edemiyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kullandığım rom bu hocam. Ne fps drop, takılma, kasma, donma vs. yok. Lag internet ile alakalı bir durumdur çoğunlukla.

Sizden istediğim Call Of Duty yükleyip, en son ayarlara çekmeniz ve telefonun kasma, donma ve lag gibi sorunu var mı, geri dönüş vermeniz.
Tamam hocam yükleyip deneyeceğim.

Oyla:

zimba

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sefa
Cihazım
K20pro
Meslek
Makine Müh.
Konular
5
Hayırlı ramazanlar hocam
Hocam oyun sürücüsüde yaptım grafik sürücüsüde yaptım hepsini denedim malesef sonuç ayni. Gfx toolda denedim aynı senaryo.En son çare rom değiştim gene aynı . Oyuna baslarken iyi 5 dk geçmeden kasılmalar başlıyor. İşlemci ısısı oyun boyunca 50 52 arasi. Anlamadım neden böyle aniden FPS droplar giriyor bazen devam ediyor . Çözemedim
Çok temiz bı kurulum yapmanı tavsiye ederim miflash ile fastboot rom arkasına kullanmak istediğinizi atiniz içinizi tek bu rahatlatir sonuç gene aynı olursa bulundugunuz bölgedeki yoğunluk ve oyun sunucusu yoğunlukları yüzündendir

Oyla:

Ufukcan34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ufuk
Cihazım
Xiaomi mi9t Pro
Meslek
Laborant / Barista
Konular
7

Hocam şimdi iniyor oyun deneyeceğim. Kullandığınız rom sayfasını atarmısınız rica etsem. Bide şimdi dikkat ettim bazen internet sayfaları aşağı yukarı çekerken de ekranda takılma oluyor gibi , ekran geçişlerinde de .

Oyla:

MITHRIL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
1
Hocam şimdi iniyor oyun deneyeceğim. Kullandığınız rom sayfasını atarmısınız rica etsem. Bide şimdi dikkat ettim bazen internet sayfaları aşağı yukarı çekerken de ekranda takılma oluyor gibi , ekran geçişlerinde de .

Benim kullandığım sürüm bu hocam.

Ekranda takılma vs. çoğu arkadaş bundan yakınıyor lakin ben hiçbir sıkıntı yaşamıyorum, tam anlamıyla hiçbir sıkıntı.

Oyunu indirip birkaç el oynayın. Eğer gene takılma, donma, aşırı ısınma yapıyorsa: telefonun donanımıyla alakalı bir sıkıntı olabilir veya rom ile alakalı.
Eğer lag vs. alıyorsanız server kaynaklıdır ama Call of Duty'nin server sıkıntısı yok. Herhangi bir ping sorunu almıyorum ben, 23 ping civarında geziyor.
Eğer bu sıkıntılar devam ederse rom değiştirin, daha sonra durumu değerlendirelim.

Oyla:
Üst Alt