Recovery Mi 9T Pro Orange Fox Kurulumu Android Q ve Kullanımı

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Merhaba
OrangeFox yükledikten sonra MiuiMix yüklemek istiyorum
Rom'un zip dosyasının içine bakınca recovery dosyası yok
Reboot olunca orange fox yüklü açılsın diye Manuel olarak recovery klasörü oluşturmak işe yarar mı?

Yüklemek istediğim ROM dosyası:
Rom - [ Android Q ] Redmi K20 Pro / Mi9T Pro MiuiMiX Stabil V11.0.7.0. QFKCNXM
linkinde verdiğiniz
dosyası
Güzel soru. handshake~~

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Merhaba
OrangeFox yükledikten sonra MiuiMix yüklemek istiyorum
Rom'un zip dosyasının içine bakınca recovery dosyası yok
Reboot olunca orange fox yüklü açılsın diye Manuel olarak recovery klasörü oluşturmak işe yarar mı?

Yüklemek istediğim ROM dosyası:
Rom - [ Android Q ] Redmi K20 Pro / Mi9T Pro MiuiMiX Stabil V11.0.7.0. QFKCNXM
linkinde verdiğiniz
dosyası
Hocam yükleme yapabilirsiniz. Orange fox gitmez.

Özcan DELİKANLI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
İktisat
Konular
6
Hocam yükleme yapabilirsiniz. Orange fox gitmez.
Dostum selam. Orange fox kurulumundan sonra magisk yüklemesek te kalıcı oluyor mu? Yoksa twrp de olduğu gibi siliniyor mu? Global romdan Xiaomi.Eu stabil rom'a geçmek istiyorum. Ancak root'lu kullanmak istemiyorum. Bahsettiğim şekilde kullanmak mümkün mü? Bu durumda play store sertifikası vs. Sorun oluyor mu?
Şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Dostum selam. Orange fox kurulumundan sonra magisk yüklemesek te kalıcı oluyor mu? Yoksa twrp de olduğu gibi siliniyor mu? Global romdan Xiaomi.Eu stabil rom'a geçmek istiyorum. Ancak root'lu kullanmak istemiyorum. Bahsettiğim şekilde kullanmak mümkün mü? Bu durumda play store sertifikası vs. Sorun oluyor mu?
Şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim
Merhabalar hocam. Ilk geciste global romdan geciste temiz kurulum yapacağınız için root kalici olmasi icin lazim.
Ancak gectiginiz eu rom da root ister yükleyin ya da yüklemeyin farketmez.

Blackloves

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
9 T PRO
Konular
7
Merhabalar hocam. Benim cihazda orange fox yüklü sizin anlatımınız ile ilk defa room değiştireceğim ve eu beta sürümünü indirdim. Denemek içn ilk önce telefona attı gözüküyor mu acaba diye ama göremedim. xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_20.3.12_726678d9a2_v11-10.zip.temp en sonra temp uzantısı olduğu için mi göremedim. yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :) Nescafe656
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar hocam. Benim cihazda orange fox yüklü sizin anlatımınız ile ilk defa room değiştireceğim ve eu beta sürümünü indirdim. Denemek içn ilk önce telefona attı gözüküyor mu acaba diye ama göremedim. xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_20.3.12_726678d9a2_v11-10.zip.temp en sonra temp uzantısı olduğu için mi göremedim. yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :) Nescafe656
Pardon mi room beta

Son düzenleme:

cemtoksal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cem
Cihazım
Redmi K20 Pro
Konular
8
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son sürüm xiaomi.eu beta ve stable sürümlerinde twrp rom içinde geldiğinden dolayı eu rom kurulumu için linke tıklayınız.
Orange Fox kullanımı için buraya bakabilirsiniz

Konuyu benim gibi Twrp den başı gülmeyenler için hazırladım. Android 9 Ve 10 uyumludur. Telefonunuzun bootloader kilidi açık olmalıdır. Usb Hata ayıklama modu açık olmalıdır. Bilgisayarınızda ve driverları yüklü olmalıdır. Yapacağımız işlem sıfırdan stock recovery üzerine orange fox kurulumudur. Kendim sıkıntısız bir kullanım yaptığım Twrp modelidir.
Orange Fox : Custom bir Twrp dir. Aynı kullandığımız custom romlar gibi.
Kurulum
1. Gerekli driverlerin kurulması için Mi flash programını kurun.
2. Ayarlar - ek ayarlar - geliştirici seçeneklerinden usb hata hata ayıklamayı aktif edin.
3. Minimal adb+OrangeFox dosyasını yükleyin.
4. indirmiş olduğunuz klasörü C: Ana Dizine açın.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

5. Ses kısma + güç tuşuna basarak telefonunuz fastboot moda alın.
6. USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
7. İndiğiniz klasörde önce adb ye tıklayın. açılıp kapanacak. Sonra Fastboot tıklayın . Açılıp kapanacak sonra CMD-Here yazan yere tıklıyoruz pencere açılıyor. şimdi Sırayla verdiğim kodları yazıp enter Basıyoruz.

Kod:
fastboot flash recovery recovery.img

fastboot boot recovery.img

Telefonumuz Orange Fox kurulu olarak açılıyor. Sonra telefon hafızasına Magiski atıp flaşlıyoruz yoksa kalıcı olmaz :)
Magisk

Twrp den Orange Fox geçmek için dosyayı indirip direk yükleyebilirsiniz.
Güncelleme : Orange Fox

Sorumluluk size konu bana aittir. Miuiturkiye.Net ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez

Detaylı anlatımına uyduktan sonra Stock Global Rom'dan geçişim ve OrangeFox - - MiuiMix 11 kurulumu sorunsuz oldu. Teşekkürler.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Pardon mi room beta
Hocam direk olarak zip uzantılı olacak.

Blackloves

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
9 T PRO
Konular
7
Hocam direk olarak zip uzantılı olacak.
tamamdır ben yenisini indirdim. Orange fox dan data yı seçtim 4 seçenek sundu format dedim yes yazdım sonra dırek reboot sıstem yazdı 0 landı cihaz. şimdi tekrar orange fox a girip 4 wipe yaparak devam mı ediyim ?

Üst Alt