Rom Mi 9T Pro - K20 Pro Global Romlar

TribaLpeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
K20 Pro
Konular
1
Merhaba, ben K20 Pro kullanıyorum, benim indirim kurmam gereken ROM hangisi oluyor, Global kararlımı ? EEA Avrupa Kararlı ROM mu ?
Benim telefonumda suanda yazan MİUİ SÜRÜMÜ 'Miui 12 by xiaomi.eu 20.5.7 Beta' diye geçiyor, devamlı guncellemem gerekıyor ancak bunu ben stabil ve orjinal olarak kulanmak istiyorum bu konuda bilgi sahibi olan arkadaslar bana yardımcı olursa cok ama çok sevinirim, kolay gelsin. sizden cevap gelene kadar birşey indirip kurmayacağım.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Merhaba, ben K20 Pro kullanıyorum, benim indirim kurmam gereken ROM hangisi oluyor, Global kararlımı ? EEA Avrupa Kararlı ROM mu ?
Benim telefonumda suanda yazan MİUİ SÜRÜMÜ 'Miui 12 by xiaomi.eu 20.5.7 Beta' diye geçiyor, devamlı guncellemem gerekıyor ancak bunu ben stabil ve orjinal olarak kulanmak istiyorum bu konuda bilgi sahibi olan arkadaslar bana yardımcı olursa cok ama çok sevinirim, kolay gelsin. sizden cevap gelene kadar birşey indirip kurmayacağım.

Bu programa mi hesabı ile giriş yapın ve fabrika roma sorunsuz,sıkıntısız geçiş yapın

TribaLpeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
K20 Pro
Konular
1
@Stoya , hocam cevap için teşekkürler ancak ben bildiğim gibi kurmak istiyorum.
Benim istediğim kararli ve en gelişmiş ROM hangisi ise bana o linki kopyalayarak cevaplarsanız cok sevinirim.
Birde şoyle birşey vardi, VLOG modu vardi telefonumda haftalik güncelleme olduğu için o VLOG moduda gitti Video bölümünden.
En gelişmiş ve sıkıntısız olarak kullanmak istediğim ROM hangisi ? EEA ROM mu Global ROM mu ?
Birde bana kullanıcağım romun direk indirme linkini verirseniz çok mutlu olurum, teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
@Stoya , hocam cevap için teşekkürler ancak ben bildiğim gibi kurmak istiyorum.
Benim istediğim kararli ve en gelişmiş ROM hangisi ise bana o linki kopyalayarak cevaplarsanız cok sevinirim.
Birde şoyle birşey vardi, VLOG modu vardi telefonumda haftalik güncelleme olduğu için o VLOG moduda gitti Video bölümünden.
En gelişmiş ve sıkıntısız olarak kullanmak istediğim ROM hangisi ? EEA ROM mu Global ROM mu ?
Birde bana kullanıcağım romun direk indirme linkini verirseniz çok mutlu olurum, teşekkürler.

Bildiğin rom kurma şekli nedir ?

TribaLpeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
K20 Pro
Konular
1

Stoya hocam, youtubede bi arkadaş kuruyordu ondan bakarak öğrendim,
Dosyayi bilgisayara indirip, Ses açma ve Ekran kilit tusuna basılı tutarak TWRP ile girip, Format data 'yes' yazip herşeyi siliyorum sonra recovery diyip USB yi görmesini sağlıyorum sonrasında, bilgisayarıma indirdiim ROM dosyasını telefona atip, install diyorum bunu öğrendiğim için bu sekilde yapabiliyorum, ben bu tarz Xioami sisteminde yeni oldugum ıcın diğer yolları malesef bilmiyorum tek bildiğim sistem bu sekildeo yüzden sizden direk indirme linkini rica ettim :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şimdi sizin söyledikleriniz belki daha basit ama benim için zulüm olacak o yüzden bildiğim gibi yapma tercihindeyim :)

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Stoya hocam, youtubede bi arkadaş kuruyordu ondan bakarak öğrendim,
Dosyayi bilgisayara indirip, Ses açma ve Ekran kilit tusuna basılı tutarak TWRP ile girip, Format data 'yes' yazip herşeyi siliyorum sonra recovery diyip USB yi görmesini sağlıyorum sonrasında, bilgisayarıma indirdiim ROM dosyasını telefona atip, install diyorum bunu öğrendiğim için bu sekilde yapabiliyorum, ben bu tarz Xioami sisteminde yeni oldugum ıcın diğer yolları malesef bilmiyorum tek bildiğim sistem bu sekildeo yüzden sizden direk indirme linkini rica ettim :)

Şimdi sizin söyledikleriniz belki daha basit ama benim için zulüm olacak o yüzden bildiğim gibi yapma tercihindeyim :)

Fabrika rom yüklemelerini Mi-Flash,xiaomitool ile yüklemek en sorunsuz ve sıkıntısız geçiş olur ama illa twrp ile yüklemek istiyorsanız size EEA kodlı-u romu öneririm ama vlog vs var mı yok mu bilmiyorum. Linkten RECOVERY rom dosyasını indirip diğer linkte anlattığım yöntem ile rom kurulumunu yapın...

TribaLpeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
K20 Pro
Konular
1
Stoya hocam zaten bu video yu izleyerek ogrendim ben :D
Sizin videonuzmu o :D:D

TribaLpeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
K20 Pro
Konular
1
Teşekkurler, suan indiriyorum dosyayı Stoya hocam
Zaten bunu izliyerek yapicağim tekrardan :)
Cok teşekkurler yardımlarınız için ..

Stoya , hocam şuan TWRP içine girdim, Format data 'yes' yazip, recovery yaparak telefonu yeni baslattım indirmem gereken dosyayida indirdim, ancak telefona attıktan sonra INSTALL bölümüne tıkladım, gerekli olan zip dosyasını sectim söylediğiniz dosya için bana zip_compatible_err hatası verdi, Failed hatasi alıyorum ROM sanırım yanlış? bu konu hakkında bilgi verebilirsiniz ?
Hangi ROM u indireceğim, söylediğiniz Recovery olani indirdim ?

Global ROM 'da indirdim, recovery olandan hata aldım, EEA Kararlı Global'i recovery den indirdim hata aldım ?
Neden kullanamıyorum bu ROM ları ben ?

Mesela, YT de Özcan DELİKANLI hocamın Miui 12 TWRP ile yukleme isimli videosunda acıklamadaki Link'ten indrdiğim dosyayı kurabiliyorum hatta dosyanin adı: ' xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_20.5.7_v12-10.zip ' , bunu indirip kurabiliyorum ancak, sizin söylediğiniz linkteki dosyayı indirebiliyorum ama telefona kuramıyorum ? telefon kaldı böyle suan hangi dosyayi indirmem gerekiyor ? Stabil(kararlı) rom ?

Son düzenleme:

Hakanbkrc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan bkrc
Cihazım
Hakan
Konular
12