Çözüldü mi 9t pro global twrp üzerinden güncelleme

hares42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi 9t pro
Konular
14
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global
Telefon Modeli
mi 9t pro
Bootloader Kilidi
Açık
Hayyırlı Geceler öncelikle . mi 9t pro cihazımda twrp ve root var ve malum yolla imei işlemi yapıldı. Ben Cihazda Global Rom Kullanıyorum. global romda ota dan gelen güncellemeleri yüklediğimizde telefonun açılmaması gibi sorunlarla karşılaşılıyormuş (Aldığım Yer Söyledi). Ben Twrp Root Ve İmei Uçmadan Gelen Güncellemeleri Twrp Üzerinden Kurabilirmiyim? Bu İşlemi Yaptığğımda Cihazdaki Veriler Silinirmi? Ve Güncelleme Dosyasını Nerden Edinmeliyim ?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hayyırlı Geceler öncelikle . mi 9t pro cihazımda twrp ve root var ve malum yolla imei işlemi yapıldı. Ben Cihazda Global Rom Kullanıyorum. global romda ota dan gelen güncellemeleri yüklediğimizde telefonun açılmaması gibi sorunlarla karşılaşılıyormuş (Aldığım Yer Söyledi). Ben Twrp Root Ve İmei Uçmadan Gelen Güncellemeleri Twrp Üzerinden Kurabilirmiyim? Bu İşlemi Yaptığğımda Cihazdaki Veriler Silinirmi? Ve Güncelleme Dosyasını Nerden Edinmeliyim ?
Merhabalar global romları twrp üzerinden kurmak için twrp bağlantısı olan uygun romu indirip twrp üzerinden flaşlayacaksınız herhangi bir veri kaybınız olmaz.Gelen güncellemeler forumumuzda paylaşılıyor.Uygun versiyon ve cihazı bulup indirebilirsiniz.

Oyla:

hares42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi 9t pro
Konular
14
Merhabalar global romları twrp üzerinden kurmak için twrp bağlantısı olan uygun romu indirip twrp üzerinden flaşlayacaksınız herhangi bir veri kaybınız olmaz.
Twrp Üzerinden Güncelleme Kurmak İstiyorum. Twrp Bağlantısı Uygun Rom Nasıl Oluyor Anlayamadım, normal zipli şekilde indirip Flashlama İşlemi Yapmayacakmıyız? Ve Nereden Bulabilirim Bu Dediğiniz Rom Dosyasını? birde romu direk install kısmından seçip flashlamamız yeterli oluyormu?

Oyla:

hasankasabara

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 10
Meslek
İç Güvenlik
Konular
47
Merhabalar global romları twrp üzerinden kurmak için twrp bağlantısı olan uygun romu indirip twrp üzerinden flaşlayacaksınız herhangi bir veri kaybınız olmaz.Gelen güncellemeler forumumuzda paylaşılıyor.Uygun versiyon ve cihazı bulup indirebilirsiniz.
hocam galiba twrp veya orange fox ta güncelleme yapınca root kendiliğinden kaybolup orjinal recoveryi yüklüyor twrp kalsın istiyorsan romu flsaladiktan sonra ve hatta güncellemeyi flsaladiktan sonra magisk yüklemek gerekiyor twrp vb kaybolmasın diye ?

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Twrp Üzerinden Güncelleme Kurmak İstiyorum. Twrp Bağlantısı Uygun Rom Nasıl Oluyor Anlayamadım, normal zipli şekilde indirip Flashlama İşlemi Yapmayacakmıyız? Ve Nereden Bulabilirim Bu Dediğiniz Rom Dosyasını? birde romu direk install kısmından seçip flashlamamız yeterli oluyormu?
Hocam Global romlar 3 şekilde paylaşılıyor
1.Ota Rom: ayarlardan kuruyorsunuz
2.Recovery Rom: twrp üzerinden kuruluyor
3.Fastboot Rom: cihazın fastboot menüsünden flaşlanıyor
siz twrp için olanı indirip kuracaksınız lütfen forumda biraz gezin ana sayfanın altında her cihaz için ayrı bölüm var kendi cihazınızı seçip bakabilirsiniz

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
hocam galiba twrp veya orange fox ta güncelleme yapınca root kendiliğinden kaybolup orjinal recoveryi yüklüyor twrp kalsın istiyorsan romu flsaladiktan sonra ve hatta güncellemeyi flsaladiktan sonra magisk yüklemek gerekiyor twrp vb kaybolmasın diye ?
Evet hocam twrp kalıcı olması gerek.

Oyla:

hasankasabara

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 10
Meslek
İç Güvenlik
Konular
47
zip uzantılı dosyayı indireceksin kardeşim recovery yazar zaten o dosyayı indirip twrp vb recoveryden flsaladiktan sonra magisk yükle hem twrp'en kalıcı olur hemde root'un kaybolmaz güncelleme yaptıktan sonra bunları uygulamn lazım

Oyla:

hares42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi 9t pro
Konular
14
Hocam Global romlar 3 şekilde paylaşılıyor
1.Ota ayarlardan kuruyorsunuz
2.Twrp twrp üzerinden kuruluyor
3.Fastboot cihazın fastboot menüsünden flaşlanıyor
siz twrp için olanı indirip kuracaksınız lütfen forumda biraz gezin ana sayfanın altında her cihaz için ayrı bölüm var kendi cihazınızı seçip bakabilirsiniz
Anladım Hocam. Direk İnstall Diyip Twrp İçin Olan Zip Dosyasını Kurmamız Yeterli Oluyor.
Evet hocam twrp kalıcı olması gerek.
Tam Olarak Anlayamadım? Şimdi Güncelleme Dosyasını Flashladıktan Sonra Magiski Tekrardanmı Flashlamam Gerekiyor? Twrpnin Kalıcı Olması Nasıl Oluyor? Bu Konularda Biraz Acemiyim

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Anladım Hocam. Direk İnstall Diyip Twrp İçin Olan Zip Dosyasını Kurmamız Yeterli Oluyor.

Tam Olarak Anlayamadım? Şimdi Güncelleme Dosyasını Flashladıktan Sonra Magiski Tekrardanmı Flashlamam Gerekiyor? Twrpnin Kalıcı Olması Nasıl Oluyor? Bu Konularda Biraz Acemiyim
Her rom kurulumunda magisk gider hocam yapacağınız şey şu romu twrp üzerinden kurun cihazda magisk zipi de kalsın romdan sonra zipi de flaşlayın ki rootlansın cihaz

Oyla:

hares42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi 9t pro
Konular
14
zip uzantılı dosyayı indireceksin kardeşim recovery yazar zaten o dosyayı indirip twrp vb recoveryden flsaladiktan sonra magisk yükle hem twrp'en kalıcı olur hemde root'un kaybolmaz güncelleme yaptıktan sonra bunları uygulamn lazım
Romu Flashladıktan Sonra Extradan Magiski Flashlamam. Twrp Ve Rootun Gitmemesini Sağlıyor Yani. Anladım Hocam Çok Teşekkürler. Hayırlı Geceler.

Oyla:
Üst Alt