Yardım Mi 9T Pil Sorunu

telotelo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
......
Cihazım
telefon
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.0.4.0
Telefon Modeli
Mi 9T
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Xiaomi mi 9t cihazımda pil konusunda tutarsızlık yaşıyorum. Günlük kullanımda telefonu doğru düzgün kullanmıyorum. Sadece wifi açık bırakıp yanımda dururken %30 35 şarj gidiyor. Tutarsızlık ise örneğin internette gördüğüm yazılara göre gece telefonun wifisi Bluetoothu falan kapalı %5 ile 10 arası şarj gitmesi gerekirken bende bu bazen %27lere kadar çıkıyor. Ayrıca bu durumlar pil tasarrufu modu açıkken oluyor.

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
15 aydır bende cihaz 2.el değil. Sizin dediğiniz gibi bataryada bir sıkıntı olabilir mi diye bakıcam bugün adb ile sağlığınada asıl şunu merak ediyorum. Batarya kötü durumda olsaydı ben kullanırken daha hızlı gitmesi gerekmez miydi? Attığım fotoğraflara bakarsanız 8 saat boyunca beklemede normalden daha çok gidiyor gibi geldi bana.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eski sürüme dönmek bir sorun yaratıyormu? (sıfırlanma vb.) Bu sürüm olaylarında çok sorun yaşadımda Yani imei falan sildim bir ara oradan anlayın daha sonra yavaş yavaş öğrendim sürüm yükseltmeyi falan zaten o yüzden soruyorum.
Herhangi bir sikinti olusturmaz her ihtimale karsi twrpden efs yedegi alip pcde saklayin. Miflash ile stock rom veya twrpden custom romla gecis yapabilirsiniz.

Oyla:

telotelo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
......
Cihazım
telefon
Konular
4
Tekrardan konuyu hortlatıyorum ama bu durum normal gelmedi bana yatarken herşeyi kapatıyorum wifi, mobil veri vs. Bu tam olarak ne ile alakalı
2.resimde olduğu gibi hücre bekleme arka planda şarjınızı yiyorsa sorunu 4.5Gden 3Gye alarak hallettim. Sorunun büyük kısmı da çözüldü sanırım artık 20 saat bekleme 6-7 saat ekran süresi alabiliyorum.

Oyla:

R4W

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
mi 10
Konular
12
ayarlar menüsünde 'yetkilendirme & geri alma' menüsünden bir çok yetkiyi iptal edin 'güncelleyici' gibi

Oyla:

Scawll

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
21