Yardım Mi 9T Pil Sorunu

telotelo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
......
Cihazım
telefon
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.0.4.0
Telefon Modeli
Mi 9T
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Xiaomi mi 9t cihazımda pil konusunda tutarsızlık yaşıyorum. Günlük kullanımda telefonu doğru düzgün kullanmıyorum. Sadece wifi açık bırakıp yanımda dururken %30 35 şarj gidiyor. Tutarsızlık ise örneğin internette gördüğüm yazılara göre gece telefonun wifisi Bluetoothu falan kapalı %5 ile 10 arası şarj gitmesi gerekirken bende bu bazen %27lere kadar çıkıyor. Ayrıca bu durumlar pil tasarrufu modu açıkken oluyor.

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
bu tamamen yazilimsal romdan kaynakli birazda pilin eskimesi ile alakali ya sürüm dusurun veya farkli bir rom deneyin

Oyla:

telotelo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
......
Cihazım
telefon
Konular
4
Kullanan varsa düzgün bir sürüm önerebilecek var mı?

Oyla:

telotelo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
......
Cihazım
telefon
Konular
4
Tekrardan konuyu hortlatıyorum ama bu durum normal gelmedi bana yatarken herşeyi kapatıyorum wifi, mobil veri vs. Bu tam olarak ne ile alakalı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-10-23-56-00-052_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-04-10-23-56-00-052_com.miui.securitycenter.jpg
    242,3 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_2021-04-11-09-05-48-169_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-04-11-09-05-48-169_com.miui.securitycenter.jpg
    222,2 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_2021-04-11-09-06-09-417_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-04-11-09-06-09-417_com.miui.securitycenter.jpg
    92,3 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2021-04-11-09-07-22-431_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-04-11-09-07-22-431_com.miui.securitycenter.jpg
    203,3 KB · Görüntüleme: 8
Oyla:

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Tekrardan konuyu hortlatıyorum ama bu durum normal gelmedi bana yatarken herşeyi kapatıyorum wifi, mobil veri vs. Bu tam olarak ne ile alakalı

Hocam cihaz kaç senedir sizde ? ve kaç senedir aktif kullanıyorsunuz. Yani 2.el mi aldınız ürünü yoksa yurtiçi,yurtdışı da olsa sıfır ürün olarak mı almıştınız. Bataryanın değer kaybetme ihtimali her zaman var. Üstüne 2.el almış iseniz sizden önceki sahibinin ne denli kullandığıda önemli sürekli şarjda oyun oynayıp şarj,deşarj döngüsüne sokup durursa bataryayı, bu batarya sağlığı içinde iyi değildir. Batarya sürekli,şarj deşarjda dicharge count sayar.

Elinizden geliyor ise eğer şunu tavsiye ederim,

Mi9t cihazıma kendim takmıştım eski orjinal bataryasından daha iyi sonuç veriyor açıkçası.

Tabi benimki bir varsayım, şuan cihaz elimde olmadığı için rom veya kernel tavsiyesi veremiyorum, onun için cihazı kullanan arkadaşlar size daha net bilgi verirler ancak sorunun batarya kaynaklı olduğunu düşünmekte iseniz hiç durmayın, değiştirin bataryayı. Ben ki bizzati batarya kaynaklı diye düşünüyorum. Bu Xiaominin bataryaları geneli yoğun kullanım senaryolarında çok çabuk değer kaybediyor birkaç senelik kullanımda ne yazık ki, gördüğüm ve tecrübelerim bu yönde fikir oluşturttu bana.

Son düzenleme:
Oyla:

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Miui 11 custom rom veya aosp rom kurup bataryanin durumuna bakabilirsiniz. Bende ayni durumdayim.Buyuk ihtimalle batarya degisimi yapilmasi gerekiyor.

Oyla:

telotelo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
......
Cihazım
telefon
Konular
4
Hocam cihaz kaç senedir sizde ? ve kaç senedir aktif kullanıyorsunuz. Yani 2.el mi aldınız ürünü yoksa yurtiçi,yurtdışı da olsa sıfır ürün olarak mı almıştınız. Bataryanın değer kaybetme ihtimali her zaman var. Üstüne 2.el almış iseniz sizden önceki sahibinin ne denli kullandığıda önemli sürekli şarjda oyun oynayıp şarj,deşarj döngüsüne sokup durursa bataryayı, bu batarya sağlığı içinde iyi değildir. Batarya sürekli,şarj deşarjda dicharge count sayar.

Mi9t cihazıma kendim takmıştım eski orjinal bataryasından daha iyi sonuç veriyor açıkçası.

Tabi benimki bir varsayım, şuan cihaz elimde olmadığı için rom veya kernel tavsiyesi veremiyorum, onun için cihazı kullanan arkadaşlar size daha net bilgi verirler ancak sorunun batarya kaynaklı olduğunu düşünmekte iseniz hiç durmayın, değiştirin bataryayı. Ben ki bizzati batarya kaynaklı diye düşünüyorum. Bu Xiaominin bataryaları geneli yoğun kullanım senaryolarında çok çabuk değer kaybediyor birkaç senelik kullanımda ne yazık ki, gördüğüm ve tecrübelerim bu yönde fikir oluşturttu ban

Tabi benimki bir varsayım, şuan cihaz elimde olmadığı için rom veya kernel tavsiyesi veremiyorum, onun için cihazı kullanan arkadaşlar size daha net bilgi verirler ancak sorunun batarya kaynaklı olduğunu düşünmekte iseniz hiç durmayın, değiştirin bataryayı. Ben ki bizzati batarya kaynaklı diye düşünüyorum. Bu Xiaominin bataryaları geneli yoğun kullanım senaryolarında çok çabuk değer kaybediyor birkaç senelik kullanımda ne yazık ki, gördüğüm ve tecrübelerim bu yönde fikir oluşturttu bana.
15 aydır bende cihaz 2.el değil. Sizin dediğiniz gibi bataryada bir sıkıntı olabilir mi diye bakıcam bugün adb ile sağlığınada asıl şunu merak ediyorum. Batarya kötü durumda olsaydı ben kullanırken daha hızlı gitmesi gerekmez miydi? Attığım fotoğraflara bakarsanız 8 saat boyunca beklemede normalden daha çok gidiyor gibi geldi bana.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miui 11 custom rom veya aosp rom kurup bataryanin durumuna bakabilirsiniz. Bende ayni durumdayim.Buyuk ihtimalle batarya degisimi yapilmasi gerekiyor.
Eski sürüme dönmek bir sorun yaratıyormu? (sıfırlanma vb.) Bu sürüm olaylarında çok sorun yaşadımda Yani imei falan sildim bir ara oradan anlayın daha sonra yavaş yavaş öğrendim sürüm yükseltmeyi falan zaten o yüzden soruyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
15 aydır bende cihaz 2.el değil. Sizin dediğiniz gibi bataryada bir sıkıntı olabilir mi diye bakıcam bugün adb ile sağlığınada asıl şunu merak ediyorum. Batarya kötü durumda olsaydı ben kullanırken daha hızlı gitmesi gerekmez miydi? Attığım fotoğraflara bakarsanız 8 saat boyunca beklemede normalden daha çok gidiyor gibi geldi bana.

Eger yurtdisi cihazsa uygulanan imei islemi hatali oldugunda hucresel veri cok yer, cihaz surekli sebekeyle iletisime haline gecmek icin zorlar kendini buda bataryayi tuketir. Beklemede diyorsaniz ana sebebi buyuk ihtimalle yanlis uygulanan imei islemi gibi ama cihazi gormeden birsey diyemeyiz. Hucresel verinin yuzdesi kac gorsel atarsaniz anlariz boyle bi durumda olabilir, diger yandan ana kaynakta bataryadir. Onceliginiz bunlari sorgulamak olsun hocam.

Oyla:

telotelo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
......
Cihazım
telefon
Konular
4
Eger yurtdisi cihazsa uygulanan imei islemi hatali oldugunda hucresel veri cok yer, cihaz surekli sebekeyle iletisime haline gecmek icin zorlar kendini buda bataryayi tuketir. Beklemede diyorsaniz ana sebebi buyuk ihtimalle yanlis uygulanan imei islemi gibi ama cihazi gormeden birsey diyemeyiz. Hucresel verinin yuzdesi kac gorsel atarsaniz anlariz boyle bi durumda olabilir, diger yandan ana kaynakta bataryadir. Onceliginiz bunlari sorgulamak olsun hocam.
Sıkıntı zaten miui12den sonra başladı. imeiyle alakası yok galiba dediğiniz gibi bir pil durumunu kontrol edeyim. Teşekkürler cevap için

Oyla:

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Sıkıntı zaten miui12den sonra başladı. imeiyle alakası yok galiba dediğiniz gibi bir pil durumunu kontrol edeyim. Teşekkürler cevap için

Rica ederim, O halde downgrade yapin veya varsa greeshan rom cihaz icin cunku mi9t kullanmayali baya oluyor o romu pil yonunden siddetle oneririm.

Oyla:
Üst Alt