MIUI 12.5 Mi 9T/K20 - MIUI 12.6 Android 11 - 21.11.24 EU Beta ROM (Son Beta ROM)

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
Deneyelim bakalım. Paylaşım için teşekkürler.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Arkadaşlar başlıkta açtım ama sorum şu romlar arası dahili hafıza silinmeden bozulmadan nasıl geçiş yapıyosunuz ?
Mesela mıuı 11 den mıuı 12 ye geçişte yada mıuı 10 a dönüşte..
Bir yolu var mı ?

POCO X3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Arkadaşlar başlıkta açtım ama sorum şu romlar arası dahili hafıza silinmeden bozulmadan nasıl geçiş yapıyosunuz ?
Mesela mıuı 11 den mıuı 12 ye geçişte yada mıuı 10 a dönüşte..
Bir yolu var mı ?

Şöyle ki hocam örnek veriyorum;
Eu Rom Stabil 11.0.6.0 kullanıyorsunuz, Bu romu Eu Rom Stabil 12.0.6.0'a yükseltebilirsiniz kayıpsız.
Eu Rom Beta 20.12.7 kullanıyorsunuz, Bu romu Eu Rom Beta 20.12.28'e yükseltebilirsiniz yine kayıpsız.
ama
Eu Rom Stabil 12.0.6.0 kullanırken Eu Rom Beta 20.12.28'e kayıpsız geçemezsiniz yani format data şart. Yada tam tersi betadan stabile geçerken kayıpsız geçemezsiniz.

Biz büyük güncellemelerde (Miui güncellemesi veya Android güncellemesi) genelde format datayı öneriyoruz cihaz daha stabil ve sorunsuz çalışıyor.

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Benim gördüğüm sorun şu. Kontrol merkezi hangi taraftan çekersen çek bildirim paneli geliyor. Ancak telefonun en üstünden tutup çekince kontrol paneli geliyor. Ve hala ayarlar rehber geliştirici seçenekleri dosya yöneticisi vb sistem uygulamalarında ki aşağı yukarı kaydırma hassasiyeti berbat durumda. Miui 11 e geçtim tekrar. Yükleyecek olan arkadaşlar boş yere kurulu düzeniniz bozmayın. İki üç zil sesi ve duvar kağıdı için. Xiaomi iyice bkn çıkartmaya başladı.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
@cagri0102 betadan kararlı gecıslerınde sıkıntı oluyor dıyosun pekı kararlı guncel surumden gerı donuste durum nasıl oluyor..12.06 eu dan mesela 11.06 eu ya donuste..sırf bu yuzden daha once mı9t vardı satmak zorunda kaldım,bı sekılde tekrar aldım..rom deneyen bır ınsanım lakın dosyalarımı tekrar tekrar dahılı hafızaya atmak uzun zaman alıyor.keske dahılıyı bolme sansımız olsaydı.bir kısmına dosyalarımız dururdu dıger kısımda da rom gecısını yapabılırdık,hardısk gıbı mesela..

Son düzenleme:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
@cagri0102 betadan kararlı gecıslerınde sıkıntı oluyor dıyosun pekı kararlı guncel surumden gerı donuste durum nasıl oluyor..12.06 eu dan mesela 11.06 eu ya donuste..sırf bu yuzden daha once mı9t vardı satmak zorunda kaldım,bı sekılde tekrar aldım..rom deneyen bır ınsanım lakın dosyalarımı tekrar tekrar dahılı hafızaya atmak uzun zaman alıyor.keske dahılıyı bolme sansımız olsaydı.bir kısmına dosyalarımız dururdu dıger kısımda da rom gecısını yapabılırdık,hardısk gıbı mesela..
Orange fox ile format data yapmadan dosyalar yerinde kalarak romlar arası geçiş yapabilirsiniz.
Bir de custom romlar arası geçişlerde 11-12 farketmeksizin geçiş yapabilirsiniz sıkıntı olmaz.

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Benim gördüğüm sorun şu. Kontrol merkezi hangi taraftan çekersen çek bildirim paneli geliyor. Ancak telefonun en üstünden tutup çekince kontrol paneli geliyor. Ve hala ayarlar rehber geliştirici seçenekleri dosya yöneticisi vb sistem uygulamalarında ki aşağı yukarı kaydırma hassasiyeti berbat durumda. Miui 11 e geçtim tekrar. Yükleyecek olan arkadaşlar boş yere kurulu düzeniniz bozmayın. İki üç zil sesi ve duvar kağıdı için. Xiaomi iyice bkn çıkartmaya başladı.
Kontrol merkezi sorununu bende doğruluyorum orda bir bug var muhtemelen.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam dediğinizi denemek lazım. Pek sorun olacağını düşünmüyorum da işte her şekilde miui 12 kalıntıları kalacak falan yine sistem kararlı çalışmayabilir.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Orange fox ile format data yapmadan dosyalar yerinde kalarak romlar arası geçiş yapabilirsiniz.
Bir de custom romlar arası geçişlerde 11-12 farketmeksizin geçiş yapabilirsiniz sıkıntı olmaz.
Teşekkürler hocam bunu duyduğum iyi oldu..mıuı sürümünde sıkıntı olmaz peki android sürümde olabilir mi android 10 sürümden 9 a dönmek istesek mesela (mıuı 11 a9 gibi)

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Belki bileniniz vardır.suan eu rom 12 06 sürüm yükledim fakat uygulamaya gir çık animasyon olayı epey abartılmıs..bunu kapatmanın şansı var mı ? Geliştirici seçeneklerinden animasyonları kapadım ,erişebilirlikten kapattım,mıuı launcher indirip sai ile yükleme yaptım yok değişmedi.Var mı acaba başka çözüm önerisi?

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Teşekkürler hocam bunu duyduğum iyi oldu..mıuı sürümünde sıkıntı olmaz peki android sürümde olabilir mi android 10 sürümden 9 a dönmek istesek mesela (mıuı 11 a9 gibi)

Android sürümü geçişlerinde sorun olabilir hocam. Ben yaşadım daha önce veri kaybettim

Üst Alt