MIUI 12.5 Mi 9T/K20 - MIUI 12.6 Android 11 - 21.11.24 EU Beta ROM (Son Beta ROM)

dearlover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zek
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
5
Hocam miroom 11.0.6 android kaçtı + kaç saat ekran süreleri alıyordunuz. En son da Greeshan ve miroom indirme linkleri atar mısınız teşekkür ederim

MiRoom Android 10. En başta 9-10 saatleri görüyordum. Tlf kullandıkça, batarya aşındıkça ortalama 8 saati görüyordum. Yine de iyiydi. Greeshan da 6.30-7 saat civarı veriyor. Kullanımı 11 e göre daha kolay. Son sürüm olması vs derken buna geçtim ve memnunum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şu Greeshan romunu hangi recovery ile kuruyorsunuz ? Bende fastboot a düşüyor cihaz 3 defa denedim. Hatta en sonunda telefon full fastboot da kalmaya başladı.

TWRP 3.4.0 ile kuruyorum. Fastboota düştüğünde konudaki vbmeta aracını yükleyin. Direkt olarak açılacaktır. Çin bazlı romlar ile global romlara geçişte her zaman fastboota düşer. Çözümü de vbmeta.

Son düzenleme:

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
81

MiRoom Android 10. En başta 9-10 saatleri görüyordum. Tlf kullandıkça, batarya aşındıkça ortalama 8 saati görüyordum. Yine de iyiydi. Greeshan da 6.30-7 saat civarı veriyor. Kullanımı 11 e göre daha kolay. Son sürüm olması vs derken buna geçtim ve memnunum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

TWRP 3.4.0 ile kuruyorum. Fastboota düştüğünde konudaki vbmeta aracını yükleyin. Direkt olarak açılacaktır. Çin bazlı romlar ile global romlara geçişte her zaman fastboota düşer. Çözümü de vbmeta.

Bunu yapınca da düzelmiyor işte daha da kötü oldu geçenlerde bu işlemleri yaptıktan sonra recovery gelimiyor geri ve sadece cmd ile stock rom atmaya izin veriyor. Sonrasında rom atmaya kalkınca da magisk yüklediğim zaman yine bootloop a düşüyor

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Selamlar herkese,

Uzun süredir Pixel Experience kullanıyordum, biraz değişiklik olması için 20.11.18 sürümünü yükleyeceğim.

Android 11'e geçildiğinde Magisk için bir de MagiskR yüklemesi gerekiyordu. Bu hala geçerli mi? Geçerliyse ilk mesajdaki MagiskR linki ölmüş o yüzden soruyorum.

evigard

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
RedmiNote 8 pro
Meslek
Öğretmen
Konular
7
EU ROM, ÇİN developer/beta temel bazlı, haftalık EU geliştiriciler tarafından özelleştirdikleri bir Rom'dur..

Hemen hemen diğer tüm custom romların temel rom olarak baz aldığı romdur.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sorun yaşamamak adına tavsiye edilen TWRP(OrangeFox) ve Magisk'i yüklemelisiniz.
OrangeFox:

Magisk:
Magisk 2:
Not: Eğer Magisk kullanmak istiyorsanız 2 adet Magiski'de TWRP'den kurmanız gerekmektedir.
Önce MagiskR'yi kurun, Ondan sonra Magisk v21.0 kurun ve reboot system yapın.

Daha önce kullandığınız Dolby sürümleri Android 11 üzerinde çalışmayacaktır. Test sürümü olan dosyayı sizinle paylaşıyorum. Test ettim sorun yok. Güncelleme geldikçe konunun başına da ekleyeceğim.

Kurulum:
Öncelikle Magisk'e girip arama kısmına AML yazıp son sürüm AML'yi indirip kuruyoruz.
Ardından geri çıkıp verdiğim Dolby'i kuruyoruz ve cihazı yeniden başlatıyoruz.

Banka uygulamalarında sıkıntı yaşamamak adına Magisk Manageri gizlerken hata alıyorsanız;
Ayarlar-Ek Ayarlar- Geliştirici Seçenekleri- USB Üzerinden Yükleyin seçeneğini aktif edin. Daha sonra Magisk Manageri yeniden paketleyebilirsiniz.

Rom Kurulum Adımları

Rom kurulurken verileriniz silinecek, resim, video, müzik vs varsa PC’ye yedek alın..

Tuş kilidi,ekran deseni vs varsa kaldırın

Kesinlikle ROM dosyasını hemen telefona atmayın.

Format data
yaptıktan sonra atacaksınız rom zip dosyasını.

Cihazı kapatıp ( Güç tuşu ve ses + arttırma tuşuna basılı tutun) Twrp menüsüne girin.

1- Wipe -> format data -> yes yazıyoruz.

Format işlemi bittikten sonra, twrp ana ekrana gelip

Reboot ->recovery diyoruz telefon kapanıp twrp yeniden başlıyor.

2- Twrp açıldıktan sonra Wipe -> advanced wipe -> 4 wipe yapıyoruz (dalvik,cache,system,data) sildikten sonra

twrp ana ekrana gelip yükleyeceğimiz rom dosyasını telefon hafızasına atıyoruz.

Twrp ana ekranda install kısmından E.U.BETA rom dosyasını flashlıyoruz.

Kurulum bittikten sonra, Wipe cache/Dalvik yapın ve Reboot-System yapınız.

Konudaki anlatım Stoya hocama aittir. Kendisine emekleri için teşekkürler.​
teşekkürler

Son düzenleme:

UtkuYunus1997

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Oneplus 7T Pro
Konular
4
Bunu yapınca da düzelmiyor işte daha da kötü oldu geçenlerde bu işlemleri yaptıktan sonra recovery gelimiyor geri ve sadece cmd ile stock rom atmaya izin veriyor. Sonrasında rom atmaya kalkınca da magisk yüklediğim zaman yine bootloop a düşüyor

Orangefox ile deneyin birde en son orangefox ile tekrar denedim sikintisiz gecmistim rom'a. Ama asil sikinti cihazin fastboota dusmesi ya vbmeta ile acilacak ki bende cozum olmusti yada bastan global fastboot rom atip twrp ve magisk asamasindan sonra rom kurulacak uyum saglamiyor anlasilan.

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Selamlar herkese,

Uzun süredir Pixel Experience kullanıyordum, biraz değişiklik olması için 20.11.18 sürümünü yükleyeceğim.

Android 11'e geçildiğinde Magisk için bir de MagiskR yüklemesi gerekiyordu. Bu hala geçerli mi? Geçerliyse ilk mesajdaki MagiskR linki ölmüş o yüzden soruyorum.
MagiskR linki aktif hocam şimdi denedim daha

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Yeni 20.12.2 sürümü indirme linkleri ve değişiklikleri ilk sayfaya eklenmiştir.

yunuscicek

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yunus
Cihazım
Mi 13 Ultra
Meslek
Muhasebeci
Konular
3
Şu Greeshan romunu hangi recovery ile kuruyorsunuz ? Bende fastboot a düşüyor cihaz 3 defa denedim. Hatta en sonunda telefon full fastboot da kalmaya başladı.
Hocam twrp 3.4.0.2 sürümünü kullanarak deneyin

MI 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Beyler bu haftaki sürümü yüklemeyin. Galeri den bile yeni mesajınız var gibi bildirim gelmeyen uygulamalardan bile mesaj bildirim geliyor.

İçine etmişler bu hafta

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Beyler bu haftaki sürümü yüklemeyin. Galeri den bile yeni mesajınız var gibi bildirim gelmeyen uygulamalardan bile mesaj bildirim geliyor.

İçine etmişler bu hafta

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu A11 hiç yaramadı bizim cihazlara zaten

Üst Alt