Yardım Mi 9T Bootloop Sorunu

barancelltamir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
mi 8 se
Konular
5
Herkese merhaba, daha önce bu cihaza IMEI repair işlemi yaptım miui v10 global vardı üstünde. Sonrasında miui v11 güncellemesi geldi ve cihazda şebeke gitti IMEI alınamıyor hatası vermeye başladı. Bende tekrar repair etmek için TWRP üzerinden Magisk yükledim ancak cihaz şuan bootloop'a düştü açılmıyor. Magisk uninstall yapmayı denedim sonuç aynı. Magisk'in çoğu sürümünü kurdum. Birde cihazda muhtemelen çoğunuzun daha önce başına gelmemiş bir sorun var. Cihaz TWRP'de iken ADB sideload görüyor , açık iken sıkıntısız şekilde ADB shell vs görüyor hiçbir problem yok ama cihazı Fastboot'a aldığımda asla görmüyor. 30 40 kere takıp cıkarınca bazen görüyor ondan dolayı fastboot stock rom atamıyorum sadece TWRP ile stock atıyorum ve attığımda da sonuç aynı. Herkese şimdiden teşekkürler.

barancelltamir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
mi 8 se
Konular
5
Aynen TWRP girmiyor. Fastboot'da bağladığımda USB aygıtı tanınmadı hatası alıyorum. Soketi sağlam çünkü TWRP de adb olarak görüyordu cihaz

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Aynen TWRP girmiyor. Fastboot'da bağladığımda USB aygıtı tanınmadı hatası alıyorum. Soketi sağlam çünkü TWRP de adb olarak görüyordu cihaz
ADB driver'larını tekrar kurun olmadı verdiğim linkten ünlem işaretli driver varsa aygıt yöneticisinde sağ tıklayıp elle yükle var ordan adb'nin içinde .inf olarak biten dosya vardı yanlış hatırlamıyorsam onu gösterin.

Oyla:

barancelltamir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
mi 8 se
Konular
5
ADB driver'larını tekrar kurun olmadı verdiğim linkten ünlem işaretli driver varsa aygıt yöneticisinde sağ tıklayıp elle yükle var ordan adb'nin içinde .inf olarak biten dosya vardı yanlış hatırlamıyorsam onu gösterin.
onuda denedim. yeni formatlanmış cihaza kurdum driver'ı yine aynı çok garip ya şaka gibi. Bazen görüyor çok çok nadir

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
onuda denedim. yeni formatlanmış cihaza kurdum driver'ı yine aynı çok garip ya şaka gibi. Bazen görüyor çok çok nadir
Valla hocam başka bir çözüm aklıma gelmedi şuan başka PC varda yanınızda onda deneyin en kötü. PC yi kapatıp açın yada bir.

Oyla:

barancelltamir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
mi 8 se
Konular
5
Valla hocam başka bir çözüm aklıma gelmedi şuan başka PC varda yanınızda onda deneyin en kötü. PC yi kapatıp açın yada bir.
Deniyorum ama sonuç aynı. Neyse ben o zaman cihaza TWRP yükleyeyim ondan sonra burdan yazayım size gelişmeleri

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Oyla:

barancelltamir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
mi 8 se
Konular
5
Tamamdır hocam, cihazı görmüyorsa pc TWRP'de yükleyemezsiniz ki.
Evet işte gördürmeye çalışıcam dedim ya çok nadir görüyor onu yakalamaya çalışıcam. twrp icin fastboot komudunu yazdım takıp cıkarıyorum gördüğünde yüklücek zaten :D

Oyla:

barancelltamir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
mi 8 se
Konular
5
Arkadaşlar, EDL mod ile bilgisayara bağladığımda Qualcomm olarak gördü. EDL moddan yazılım atmak için yetkili mi hesabı gerekiyormuş. Ne yapmam lazım ? Ayrıca hala telefonun fastboot olarak görmeyip EDL mod olarak görmesini anlayabilmiş değilim.

Oyla:
Üst Alt