Sohbet Mi 9SE mi Mi 9T mi

Mi 9SE mi Mi 9T mi ?

• Kullanılan toplam oy
    27

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hoşbuldum hocam yorumunuz için teşekkürker ama çok kararsız kaldım.

Hangi konu da ?Her iki cihazı da eline alıp inceleyeceğin bir mağazaya gitmen gerekir...

9T batarya,pop-up kamera vs iyi ama ebat ve ağırlık olarak sizi üzebilir. Uzun süreli elde kullanırsanız iyi kas yaparsınız :)
Yok ben iş yerinde masa üstünde evde de sehpa üstünde kullanırım dersen sıkıntı yok :)

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Hoşbuldum hocam yorumunuz için teşekkürker ama çok kararsız kaldım.
Kararsızlığınız cihazın büyüklüğünden kaynaklanıyor ise korkmayın .

ebat ve ağırlık olarak sizi üzebilir. Uzun süreli elde kullanırsanız iyi kas yaparsınız :)

Cihaz cebe de sığar , ağırlık hissettirmez . Ayrıca kullandıkça cihaza alışır ve daha küçük cihazları garipsemeye başlarsınız. Bende Pocophone F1 e ilk geçtiğimde böyle düşünmüştüm ancak süreç böyle işlemedi hocam. Çekinceye gerek yok :)

Lakin karar sizin tabii ki. Sağlam bir araştırma yapmadan karar vermemenizi tavsiye ederim :)

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Cihaz cebe de sığar , ağırlık hissettirmez . Ayrıca kullandıkça cihaza alışır ve daha küçük cihazları garipsemeye başlarsınız. Bende Pocophone F1 e ilk geçtiğimde böyle düşünmüştüm ancak süreç böyle işlemedi hocam. Çekinceye gerek yok :)

Lakin karar sizin tabii ki. Sağlam bir araştırma yapmadan karar vermemenizi tavsiye ederim :)

Dediğim gibi buradan anlatmayla olmaz hocam... Bizzat her iki cihazı alıp incelemek en güzeli... Aldıktan sonra keşke dememek lazım...

Nyschue

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Asus
Konular
1

Forumda millet yok ben eu rom kullanıyorum yok ben global kullanıyorum en iyisi falan diyorlar ben hiç xioami kullanmadım daha önce bu rom olaylarınıda bilmiyorum.Bide kulaklıkla müzik dinlerken ses sorunu varmış henüz çözüm bulunmamış bu da korkuttu beni.Ben hepsiburadadan alacağım global rom diyor iyimidir yani sorun çıkar mı.

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
Bende mi 9se var zaten kibarlığı için seçtim. Performans olarak alırken ikisinide çok inceledim T nin SE den çok bi farkı yok aradaki farkı hissedemezsin bile. Ayrıca herkes bataryası için T yi tercih edin diyor iyi tamamda T SE den daha büyük tabikide daha büyük batarya gerekicek bide böyle kıyaslayın. Bana bataryası bir günü rahat çıkarıyor. Dün arakadaşım telefoncu orda Mi 9 T yle benim telefonu kıyasladım iyikide Mi 9se almışım dedim çok daha şık duruyor :)

Nyschue

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Asus
Konular
1
Bende mi 9se var zaten kibarlığı için seçtim. Performans olarak alırken ikisinide çok inceledim T nin SE den çok bi farkı yok aradaki farkı hissedemezsin bile. Ayrıca herkes bataryası için T yi tercih edin diyor iyi tamamda T SE den daha büyük tabikide daha büyük batarya gerekicek bide böyle kıyaslayın. Bana bataryası bir günü rahat çıkarıyor. Dün arakadaşım telefoncu orda Mi 9 T yle benim telefonu kıyasladım iyikide Mi 9se almışım dedim çok daha şık duruyor :)
Yorumun için teşekkürler.Telefonu nereden aldın bide sende de kulaklıkla müzik dinlerken instagram gibi uygulamalara girince ses gitmesi sorunu varmı ?

guvenayaz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
guven
Cihazım
mi 9 se
Konular
16
Yorumun için teşekkürler.Telefonu nereden aldın bide sende de kulaklıkla müzik dinlerken instagram gibi uygulamalara girince ses gitmesi sorunu varmı ?
İlk hafta böyle bir sorunum oldu ama şuan yok hem Spotify hem youtube hem müzik uygulamasini kullanıyorum hic sıkıntı yok saatlerce kullanmada bile

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Kendi adıma konuşmak gerekirse ben bir telefonda ilk önce tasarıma bakarım bu yüzden Mi 9T'yi eledim arka tarafı hoşuma gitmedi. Bu yüzden direk Mi 9 SE'ye yöneldim. 2. kriterim ise bataryadır Mi 9T'nin daha iyi bir bataryası var fakat tasarım açısından beğenmediğim için pekte ilgimi çekmedi bataryanın 4.000 mAh olması. 3. kriterim ise kamera. Mi 9T imx582 sensörü Mi 9 SE imx586 sensörünü kullanıyor. Arada çok küçük fark var ayırt etmek zor fakat videoda biraz belli ediyor diyenler var. Ön kamera da ise bariz Mi 9 SE iyi f2.0 diyafram değeri ile öne geçiyor. Bu beni Mi 9 SE'ye almaya daha çok itti. Son olarak Mi 9T'de 3.5 mm jak girişi olduğunu belirmek isterim ve hız konusunda bir tık daha iyi ama dediğim gibi öncellikle kriterinizi belirlemeli ve ona göre seçim yapmalısınız böylelikle aklınızda soru işaret kalmaz.
Unutmadan ekleme yapayım Mi 9 SE'nin küçük olması da beni en çok almama iten şeydi.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nyschue

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Asus
Konular
1
Kendi adıma konuşmak gerekirse ben bir telefonda ilk önce tasarıma bakarım bu yüzden Mi 9T'yi eledim arka tarafı hoşuma gitmedi. Bu yüzden direk Mi 9 SE'ye yöneldim. 2. kriterim ise bataryadır Mi 9T'nin daha iyi bir bataryası var fakat tasarım açısından beğenmediğim için pekte ilgimi çekmedi bataryanın 4.000 mAh olması. 3. kriterim ise kamera. Mi 9T imx582 sensörü Mi 9 SE imx586 sensörünü kullanıyor. Arada çok küçük fark var ayırt etmek zor fakat videoda biraz belli ediyor diyenler var. Ön kamera da ise bariz Mi 9 SE iyi f2.0 diyafram değeri ile öne geçiyor. Bu beni Mi 9 SE'ye almaya daha çok itti. Son olarak Mi 9T'de 3.5 mm jak girişi olduğunu belirmek isterim ve hız konusunda bir tık daha iyi ama dediğim gibi öncellikle kriterinizi belirlemeli ve ona göre seçim yapmalısınız böylelikle aklınızda soru işaret kalmaz.
Unutmadan ekleme yapayım Mi 9 SE'nin küçük olması da beni en çok almama iten şeydi.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam yorumun için öncelikle teşekkürler. 3 gündür epeyce ölçtüm biçtim ve mi 9Se almaya karar verdim,belki 9t modeli daha iyi daha hızlı ama tasarımı malesef hoşuma gitmedi ve fazla büyük gibi geldi.Siz acaba telefonu nereden aldınız ya da önerebileceğiniz bir satıcı var mı ? Hepsiburada'dan ithalatçı garantili alsam sorun yaşar mıyım?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hocam yorumun için öncelikle teşekkürler. 3 gündür epeyce ölçtüm biçtim ve mi 9Se almaya karar verdim,belki 9t modeli daha iyi daha hızlı ama tasarımı malesef hoşuma gitmedi ve fazla büyük gibi geldi.Siz acaba telefonu nereden aldınız ya da önerebileceğiniz bir satıcı var mı ? Hepsiburada'dan ithalatçı garantili alsam sorun yaşar mıyım?

Hocam garantisiz ile arasında 1200 tl ye yakın fark var ? Sizce garanti için değer mi ?

Yardım - Xiaomi Mi 9T Satın Alma

Üst Alt