Rehber Mi 9 T (Orijinal) Fastboot Rom Yükleme

burkiii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Note 6 pro
Konular
0
Hocam usb portunu değiştirince düzeldi ancak şimdi de her defasında başka bir hata veriyor.
PC eski ve yavaş ise uğraşmayın mümkün değil twrp var ise tgz dosyasını hafıza kartına çıkarıp imaj dosyalarını ayrı ayrı kurun. Pc ye gerek yok. Twrp ile tüm bölümleri silip wipe yapacaksın. Sonra system.img, cust.img, vendor.img boot.img bölümlerini tekrar kuracaksın recovery hariç. Brick olma ihtimaline yedek al önce

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
PC eski ve yavaş ise uğraşmayın mümkün değil twrp var ise tgz dosyasını hafıza kartına çıkarıp imaj dosyalarını ayrı ayrı kurun. Pc ye gerek yok. Twrp ile tüm bölümleri silip wipe yapacaksın. Sonra system.img, cust.img, vendor.img boot.img bölümlerini tekrar kuracaksın recovery hariç. Brick olma ihtimaline yedek al önce

Bir üst mesajda yazmış,yüklemiş/halletmiş Yes~~

Eseltr1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hamit
Cihazım
Redmi note 6pro
Konular
0
merhaba hocam mi 9t cihazıma romu yükledikten sonra sim kart pin kodunu açamıyorum.
mıuı 12.3 ten geri döndün şarj yüzünden. cihazım yurtdışı

İsmail berat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail Berat
Cihazım
Xıaomi mi 9
Konular
88
sağoluyn hocam

NomecuK

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 9T
Konular
0
Merhaba ben mehmet işitme engelliyim xiaomi mi 9T 64 gb şimdiki miui 12.0.3 kullanıyorum tek sıkıntısı kilit ekranı bildirimleri gelmiyor ayarlara girdim hepsi denedim hepsi açık ama olmuyor. miui 12.0.3 den - miui 12.0.2 ye dönmek istiyorum mümkün mü sizce? cevabınızı bekliyorum

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Merhaba ben mehmet işitme engelliyim xiaomi mi 9T 64 gb şimdiki miui 12.0.3 kullanıyorum tek sıkıntısı kilit ekranı bildirimleri gelmiyor ayarlara girdim hepsi denedim hepsi açık ama olmuyor. miui 12.0.3 den - miui 12.0.2 ye dönmek istiyorum mümkün mü sizce? cevabınızı bekliyorum

BootLoader kilit açıksa dönebilirsiniz,kapalı ise mümkün değil

mcakan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 10S
Konular
43
Konu dün akşam bizzati tarafımdan denenmiştir. Garantili 5 aylık bir 6/64 cihaz aldık. Cihaz unlocked olduğu için garantide problem olmasın diye bootloader kapamak için rom attım. Birde bölge değiştirilmiyordu.

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.
Bilgisayar kullanımı şarttır. Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın. Bilgisayar'ınız da Adb ve Quallcom Driverları yüklü olması gerekmektedir. Onları yükleyin..

Driver Yükleme ;

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
1 - 15 saniyede Adb driver programını indir.
2 - Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
3 - Quallcom driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mi Flash ile Rom Yükleme ;
1 - Mi Flash aracını indirip açın.
2 - Sol üstte Driver butonuna basıp Driverları yükleyin.
3 - Yerel Disk C' de rom adında bir klasör oluşturun.
4 - Şimdi ise Global Fastboot Rom dosyasını indirin
indirebilirsiniz. İndirdiğiniz Fastboot romu .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atın.
5 - Mi Flash programını açıp " Select " butonundan Yerel Disk C'nin içindeki rom dosyasını gösterip seçin.
6 - Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kabloyla bilgisayara bağlayalım. Mi flash programında " Refresh " butonuna tıklayın. Program telefonu görecektir.
7 - En altta " Clean All " seçeneğini seçip. " Flash " butonuna tıklayın ve yüklemenin bitmesini bekleyin. Yükleme bittiğinde Telefonunuza orjinal rom yüklenmiş olacaktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Dikkat : Mi Flash programında Clean All and Lock seçeneğini seçerseniz. Telefonun Bootloaderinin kilidi açıksa kilitlenir ve telefon açılmayabilir. O yüzden Clean All seçeneğini seçin.

Sorumluluk size aittir. Miuiturkiye.Net ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez
Arkadaşlar bu şekilde rom kurulumu imei kaydını etkiler mi?

Üst Alt