Yardım Mi 9 T için Acemi Soruları

siempre_novato

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
mi 9 T
Konular
2
Herkese merhaba. Ben telefon dünyasından uzun zamandır kopuk yaşayan birisiyim. Aldığım telefonu 4-5 yıl kullanırım. Bu nedenle dönemin orta üst sınıf ve beni uzun yıllar idare edecek cihazlar almayu tercih ediyorum. eski telefonum artık beni bırakmak üzere. Bu nedenle başladığım arayış beni Mi 9 T'ye götürdü. kurumsal bayi satışları 3200-3600 bandında. ama telefoncular 2100-2400 arasına satıyorlar. Telefoncularla konuştuğumda "Global versiyon", "yazılım desteği bizden", IMEI yükleme bizden. "telefonu al 15 kullan 15 gün sonra getir IMEI sini ayarlayalım" dcümlelerini sıklıkla duyuyorum. Çok kararsız kaldım. Cihazı çok beğendim ama çöpe atacak 2.300 tl param yok. 3600 zaten veremem.
Soru 1. Global versiyon nedir? bir tercih nedeni midir?
Soru 2. IMEI sorunu gerçekten çözülüyormu yoksa yapılan işlem geçici bir pansuman mı?
Soru 3. Bu işemi yaparsam android güncellemeleri vb. düzenli alacak mıyım. yoksa her güncellemede IMEI sıfırlanacak mı?
Soru 4. en az 3-4 yıl bu telefonu kullanacağımı varsayarsak karşılaşabileceğim yazılım ve diğer BTK kaynaklı sorunlara neden olur mu?
Soru 5. Konya'da güvenilir bir MI satıcısı var mı? Yukarıdaki saydığım sorunlara yönelik destek sunabilecek birisi...

Bu telefonu almak istiyorum ve karar verebilmem için yardımlarınızı bekliyorum

Rasit03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RAŞİT
Cihazım
POCO X5 PRO 5 G
Meslek
emekli teknisyen
Konular
5
Herkese merhaba. Ben telefon dünyasından uzun zamandır kopuk yaşayan birisiyim. Aldığım telefonu 4-5 yıl kullanırım. Bu nedenle dönemin orta üst sınıf ve beni uzun yıllar idare edecek cihazlar almayu tercih ediyorum. eski telefonum artık beni bırakmak üzere. Bu nedenle başladığım arayış beni Mi 9 T'ye götürdü. kurumsal bayi satışları 3200-3600 bandında. ama telefoncular 2100-2400 arasına satıyorlar. Telefoncularla konuştuğumda "Global versiyon", "yazılım desteği bizden", IMEI yükleme bizden. "telefonu al 15 kullan 15 gün sonra getir IMEI sini ayarlayalım" dcümlelerini sıklıkla duyuyorum. Çok kararsız kaldım. Cihazı çok beğendim ama çöpe atacak 2.300 tl param yok. 3600 zaten veremem.
Soru 1. Global versiyon nedir? bir tercih nedeni midir?
Soru 2. IMEI sorunu gerçekten çözülüyormu yoksa yapılan işlem geçici bir pansuman mı?
Soru 3. Bu işemi yaparsam android güncellemeleri vb. düzenli alacak mıyım. yoksa her güncellemede IMEI sıfırlanacak mı?
Soru 4. en az 3-4 yıl bu telefonu kullanacağımı varsayarsak karşılaşabileceğim yazılım ve diğer BTK kaynaklı sorunlara neden olur mu?
Soru 5. Konya'da güvenilir bir MI satıcısı var mı? Yukarıdaki saydığım sorunlara yönelik destek sunabilecek birisi...

Bu telefonu almak istiyorum ve karar verebilmem için yardımlarınızı bekliyorum
konyada kentplazada mi store açılıyor türkiye garantili mi store

Oyla:

Kergitli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erhan
Cihazım
Mi9T
Konular
3
9t için 2.200 çok pahalı
Benim cumlelerimi şu anda anlamayacaksiniz biyorum . Ama ben bir umut yazayım ...

Bulabildiğiniz en ucuz fiyata , IMEI desteği falan vermeyen satıcıdan kapalı kutu olarak cihazı alın (1.900 e kadar bulursun diye düşünüyorum hatta daha düşük)

O cihazı 8 ay boyunca IMEI işlemi yapmadan kullanabirsin ve bu 8 aylık sürede , o elindeki cihazı , sisteme tavşan kulağı olarak kaydetmeyi bile öğreneceksin sana garanti veriyorum ...

İnternetten ufak bir araştırma ile en ucuza satan kişiyi bul ve al cihazı... Dibin de dibi fiyata bul telefonu (ama güvenli olsun)

Ben mesela IMEI destekli 9t proyu 2.850 ye aldım . O kadar pişmanım ki , şimdi imeiyi kendim atacagim , öğrendim sayılır . Ve benim cihazın aynısını insanlar 2.500 e almış neredeyse .... Umarım anlatabiliyorum dur
fiyat konusunda dediğinize katılıyorum. Neyse ki alınan fiyat o özellikteki telefona göre yine de uygun.
tavşan kulağını açma imkanınız var mı ? :D

Oyla:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
fiyat konusunda dediğinize katılıyorum. Neyse ki alınan fiyat o özellikteki telefona göre yine de uygun.
tavşan kulağını açma imkanınız var mı ? :D
Dostum kısacası , kayıtlı xioami = kayıtsız xioami

Oyla:

siempre_novato

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
mi 9 T
Konular
2
Yeni Konya stadyumun karşısında Selçuker Center'ın içinde Kılıf Sepeti var. Tavsiye ederim dürüst ve müşteri memnuniyetini önemseyen kişiler çalışıyor. Ben onlardan aldım arkadaşlarımda oradan aldı memnunuz.
teşekkürler. kaça aldınız?

Oyla:

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Semers iletisime git. 2400 liraya mi9t pro al. Mis gibi cihaz

Oyla:

can_nez

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YiğitCan
Konular
13
Merhabalar bir sorum olacaktı doğru konumu bilmiyorum yanlışsa özür dilerim. Geçen hafta malum yolla imei kaydı yaptırdım miui sürümüm 10, 11 güncellemesi geldi eğer güncelle dersem imei gidermi? Giderse twrp kurup efs yedeğini alıp güncelle diyeceğim benim bildiğim güncellemede sıfırlama yapmadığı için imei gitmez ama bir sorayım dedim

Oyla:

Kergitli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erhan
Cihazım
Mi9T
Konular
3
Merhabalar bir sorum olacaktı doğru konumu bilmiyorum yanlışsa özür dilerim. Geçen hafta malum yolla imei kaydı yaptırdım miui sürümüm 10, 11 güncellemesi geldi eğer güncelle dersem imei gidermi? Giderse twrp kurup efs yedeğini alıp güncelle diyeceğim benim bildiğim güncellemede sıfırlama yapmadığı için imei gitmez ama bir sorayım dedim
gitmez. Ben eu romda her gelen güncellemeyi kurdum sorun yok
ama sen yine de efs yedeğini bi kenarda tut

Oyla:

ermn55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erman
Cihazım
Mi9 t
Konular
0
gitmez. Ben eu romda her gelen güncellemeyi kurdum sorun yok
ama sen yine de efs yedeğini bi kenarda tut
İyi akşamlar benim de cihazım mi 9t ve IMEI işlemini yaptırdım. Ve hayatımda ilk defa böyle bir cihaz kullaniyorum. Bu konularda cahilligin zirve noktasindayim. Cihazın içinde guncelleyici kısmında android 10 güncellemesi gelmiş fakat almaya korkuyorum.imei bişey olur diye bunu alsam sorun yasarmiyim. Twrp olayını hiç bilmiyorum bu programı bilgisayarami kuruyoruz yoksa telefonami nasıl oluyor vaktiniz varsa bana cvb verirseniz sevinirim

Oyla:

Kergitli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erhan
Cihazım
Mi9T
Konular
3
İyi akşamlar benim de cihazım mi 9t ve IMEI işlemini yaptırdım. Ve hayatımda ilk defa böyle bir cihaz kullaniyorum. Bu konularda cahilligin zirve noktasindayim. Cihazın içinde guncelleyici kısmında android 10 güncellemesi gelmiş fakat almaya korkuyorum.imei bişey olur diye bunu alsam sorun yasarmiyim. Twrp olayını hiç bilmiyorum bu programı bilgisayarami kuruyoruz yoksa telefonami nasıl oluyor vaktiniz varsa bana cvb verirseniz sevinirim
Cevap vermekte sıkıntı yokta yalnızca Google a sorarak bazı temel bilgileri edinebilirsiniz.
Güncelleme ile imei gitmez.
Twrp cihazınız da muhtemelen kuruludur. Twrpnin ne olduğu ile ilgili yeterli bilgi var

Oyla:

siempre_novato

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
mi 9 T
Konular
2
Yeni Konya stadyumun karşısında Selçuker Center'ın içinde Kılıf Sepeti var. Tavsiye ederim dürüst ve müşteri memnuniyetini önemseyen kişiler çalışıyor. Ben onlardan aldım arkadaşlarımda oradan aldı memnunuz.
Konya'daki KILIF SEPETİ'nii kesinlikle tavsiye etmiyorum. Adamlara telefon açtım. tüm ayrıntıları konuştum. bana çok ters bir yön olmasına rağmen akşam trafiğinde yarım saat yol giderek mağazaya ulaştığımda telefonda tüm konuştuklarını reddedip bana başka ürün vermeye çalıştılar. Ben de bu durumu kendilerini tavsiye eden forum sitesinde paylaşacağımı bildirince bu sefer de tamam size o telefonu bulalım vb. dediler. Bana telefonda bildirdikleri ilk rakam da 2400 tl. Ama bu saatten sonra onlar bedava verse almam. Çünkü bence kesinlikle GÜVENİLMEZ bir mağaza. tabi tercih sizin

Oyla:
Üst Alt