Yardım Mi 9 T için Acemi Soruları

siempre_novato

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
mi 9 T
Konular
2
Herkese merhaba. Ben telefon dünyasından uzun zamandır kopuk yaşayan birisiyim. Aldığım telefonu 4-5 yıl kullanırım. Bu nedenle dönemin orta üst sınıf ve beni uzun yıllar idare edecek cihazlar almayu tercih ediyorum. eski telefonum artık beni bırakmak üzere. Bu nedenle başladığım arayış beni Mi 9 T'ye götürdü. kurumsal bayi satışları 3200-3600 bandında. ama telefoncular 2100-2400 arasına satıyorlar. Telefoncularla konuştuğumda "Global versiyon", "yazılım desteği bizden", IMEI yükleme bizden. "telefonu al 15 kullan 15 gün sonra getir IMEI sini ayarlayalım" dcümlelerini sıklıkla duyuyorum. Çok kararsız kaldım. Cihazı çok beğendim ama çöpe atacak 2.300 tl param yok. 3600 zaten veremem.
Soru 1. Global versiyon nedir? bir tercih nedeni midir?
Soru 2. IMEI sorunu gerçekten çözülüyormu yoksa yapılan işlem geçici bir pansuman mı?
Soru 3. Bu işemi yaparsam android güncellemeleri vb. düzenli alacak mıyım. yoksa her güncellemede IMEI sıfırlanacak mı?
Soru 4. en az 3-4 yıl bu telefonu kullanacağımı varsayarsak karşılaşabileceğim yazılım ve diğer BTK kaynaklı sorunlara neden olur mu?
Soru 5. Konya'da güvenilir bir MI satıcısı var mı? Yukarıdaki saydığım sorunlara yönelik destek sunabilecek birisi...

Bu telefonu almak istiyorum ve karar verebilmem için yardımlarınızı bekliyorum

Kergitli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erhan
Cihazım
Mi9T
Konular
3
1. Cihazda mi9t yazıyorsa globaldir. redmi k20 aynı cihazın çin modelidir. Global tercih sebebidir. çünkü band 20 desteği globalde vardır.
2. İmei sorunu yasal düzenlemelerle alakalı olarak değişir. şu an için çözüm kalıcı denebilir ama garantili olduğunda kafanız daha rahat olur.
3. Android güncellemeleri alırsınız. twrpden yapılan hiç bir işlemde imei gitmez.
4. Gelecekte ne olur ne biter bilinmez şu an ki durumda sıkıntısız kullanılabilir.
5. Konyayı bilemiyorum clap~~

Oyla:

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Arkadaş gayet iyi açıklamış bi kaç şey ekleyelim.
Aldığınız yer güvenilir olsun IMEI konusunda sıkıntı yaşamazsınız.
IMEI repair işleminden sonra sadece ayarlar kısmından fabrika ayarlarına dönerseniz IMEI gider. Şimdi diyeceksiniz nasıl sıfırlayacagım? Cevabı twrp üzerinden. Twrp nedir derseniz forumda konusu mevcut.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
2800 liralara genpa garantili Bursa'da 64Gb olan versiyonunu satan telefoncular var. 3600 vs değil yani.

Oyla:

Mart kedisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi6
Konular
18
Bende bu pazar İst dan aldım. Mi 9t 128 GB versiyonunu. Daha IMEI atılmadı 1 hafta bekliyorum. Bende sizin gibi bir kullanıcıyim bir cihaz alır uzun yıllar kullanırım taki bozulmasıyla.

Yaklaşık 1 hafta olucak hiç bir sıkıntı yaşamadım. MIUI 10 yüklü idi geçen günlerde 11 versiyonunu aldım otomatik bir şekilde. Onun dışında iyiki bu cihazı almışım diyorum oyun ve videolarda full ekran olayı acayip keyif veriyor.

Oyla:

siempre_novato

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
mi 9 T
Konular
2
Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Yani güvenilir bir telefoncu bulup alırsam herhangi bir sorun yaşamam. Konya da bu cihazı 2.200 tl ye satan var 128 GB.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende bu pazar İst dan aldım. Mi 9t 128 GB versiyonunu. Daha IMEI atılmadı 1 hafta bekliyorum. Bende sizin gibi bir kullanıcıyim bir cihaz alır uzun yıllar kullanırım taki bozulmasıyla.

Yaklaşık 1 hafta olucak hiç bir sıkıntı yaşamadım. MIUI 10 yüklü idi geçen günlerde 11 versiyonunu aldım otomatik bir şekilde. Onun dışında iyiki bu cihazı almışım diyorum oyun ve videolarda full ekran olayı acayip keyif veriyor.

Bataryası ne kadar gidiyor?. Gerçi siz oyun oynuyorsunuz. Ben oyun oynamam telefonda . sosyal medya ve browserleri yoğun kullanıyorum. çok fotoğraf çekip gönderiyorum whatsapp facebook vb üzerinden işim gereği. selfi kamerasını hiç kullanmıyorum. bu nedenle pop - up kamera tercih ettim zaten.

2800 liralara genpa garantili Bursa'da 64Gb olan versiyonunu satan telefoncular var. 3600 vs değil yani.
Mutlaka daha ucuza satan vardır. ben mediamarkt ve hepsiburada gibi siteleri kastetmiştim. ama dediğiniz gibi detaylı bir araştırma yapmadım. kafamdaki diğer tereddütleri gideremediğim için

Son düzenleme:
Oyla:

seyitahmetyasar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seyit Ahmet
Cihazım
Mi9T
Meslek
Elek. Elekt. Müh.
Konular
2
Yeni Konya stadyumun karşısında Selçuker Center'ın içinde Kılıf Sepeti var. Tavsiye ederim dürüst ve müşteri memnuniyetini önemseyen kişiler çalışıyor. Ben onlardan aldım arkadaşlarımda oradan aldı memnunuz.

Oyla:

Ercell16

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Orta Düzey
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
0
Merhaba arkadaşlar bende bu dertten muzdaribim.

mi 9t 6/128 almayı düşünüyorum.
İMEİ ile daha sonra sorun yaşamak istemediğim için garantisiz cihaz almak istemiyorum fakat garantililerde en uygun fiyat delta servis garantili. Delta servis malum.
Özel mesaj yoluyla veya buradan fikir verip yardımcı olursanız sevinirim

Oyla:

Pala Gökhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi not 6pro
Konular
1
Yeni Konya stadyumun karşısında Selçuker Center'ın içinde Kılıf Sepeti var. Tavsiye ederim dürüst ve müşteri memnuniyetini önemseyen kişiler çalışıyor. Ben onlardan aldım arkadaşlarımda oradan aldı memnunuz.
Cihazi konyadan oradan mi aldiniz kayitta yardimci oluyor lar mi birde fiyat nedir

Oyla:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Yani güvenilir bir telefoncu bulup alırsam herhangi bir sorun yaşamam. Konya da bu cihazı 2.200 tl ye satan var 128 GB.

Bataryası ne kadar gidiyor?. Gerçi siz oyun oynuyorsunuz. Ben oyun oynamam telefonda . sosyal medya ve browserleri yoğun kullanıyorum. çok fotoğraf çekip gönderiyorum whatsapp facebook vb üzerinden işim gereği. selfi kamerasını hiç kullanmıyorum. bu nedenle pop - up kamera tercih ettim zaten.

Mutlaka daha ucuza satan vardır. ben mediamarkt ve hepsiburada gibi siteleri kastetmiştim. ama dediğiniz gibi detaylı bir araştırma yapmadım. kafamdaki diğer tereddütleri gideremediğim için
9t için 2.200 çok pahalı
Benim cumlelerimi şu anda anlamayacaksiniz biyorum . Ama ben bir umut yazayım ...

Bulabildiğiniz en ucuz fiyata , IMEI desteği falan vermeyen satıcıdan kapalı kutu olarak cihazı alın (1.900 e kadar bulursun diye düşünüyorum hatta daha düşük)

O cihazı 8 ay boyunca IMEI işlemi yapmadan kullanabirsin ve bu 8 aylık sürede , o elindeki cihazı , sisteme tavşan kulağı olarak kaydetmeyi bile öğreneceksin sana garanti veriyorum ...

İnternetten ufak bir araştırma ile en ucuza satan kişiyi bul ve al cihazı... Dibin de dibi fiyata bul telefonu (ama güvenli olsun)

Ben mesela IMEI destekli 9t proyu 2.850 ye aldım . O kadar pişmanım ki , şimdi imeiyi kendim atacagim , öğrendim sayılır . Ve benim cihazın aynısını insanlar 2.500 e almış neredeyse .... Umarım anlatabiliyorum dur

Oyla:
Üst Alt