Yardım Mi 9 T için Acemi Soruları

siempre_novato

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
mi 9 T
Konular
2
Herkese merhaba. Ben telefon dünyasından uzun zamandır kopuk yaşayan birisiyim. Aldığım telefonu 4-5 yıl kullanırım. Bu nedenle dönemin orta üst sınıf ve beni uzun yıllar idare edecek cihazlar almayu tercih ediyorum. eski telefonum artık beni bırakmak üzere. Bu nedenle başladığım arayış beni Mi 9 T'ye götürdü. kurumsal bayi satışları 3200-3600 bandında. ama telefoncular 2100-2400 arasına satıyorlar. Telefoncularla konuştuğumda "Global versiyon", "yazılım desteği bizden", IMEI yükleme bizden. "telefonu al 15 kullan 15 gün sonra getir IMEI sini ayarlayalım" dcümlelerini sıklıkla duyuyorum. Çok kararsız kaldım. Cihazı çok beğendim ama çöpe atacak 2.300 tl param yok. 3600 zaten veremem.
Soru 1. Global versiyon nedir? bir tercih nedeni midir?
Soru 2. IMEI sorunu gerçekten çözülüyormu yoksa yapılan işlem geçici bir pansuman mı?
Soru 3. Bu işemi yaparsam android güncellemeleri vb. düzenli alacak mıyım. yoksa her güncellemede IMEI sıfırlanacak mı?
Soru 4. en az 3-4 yıl bu telefonu kullanacağımı varsayarsak karşılaşabileceğim yazılım ve diğer BTK kaynaklı sorunlara neden olur mu?
Soru 5. Konya'da güvenilir bir MI satıcısı var mı? Yukarıdaki saydığım sorunlara yönelik destek sunabilecek birisi...

Bu telefonu almak istiyorum ve karar verebilmem için yardımlarınızı bekliyorum

seyitahmetyasar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seyit Ahmet
Cihazım
Mi9T
Meslek
Elek. Elekt. Müh.
Konular
2
Konya'daki KILIF SEPETİ'nii kesinlikle tavsiye etmiyorum. Adamlara telefon açtım. tüm ayrıntıları konuştum. bana çok ters bir yön olmasına rağmen akşam trafiğinde yarım saat yol giderek mağazaya ulaştığımda telefonda tüm konuştuklarını reddedip bana başka ürün vermeye çalıştılar. Ben de bu durumu kendilerini tavsiye eden forum sitesinde paylaşacağımı bildirince bu sefer de tamam size o telefonu bulalım vb. dediler. Bana telefonda bildirdikleri ilk rakam da 2400 tl. Ama bu saatten sonra onlar bedava verse almam. Çünkü bence kesinlikle GÜVENİLMEZ bir mağaza. tabi tercih sizin
Başka bir arkadaşım için sordum geçen hafta yeniden toplanmış telefonların piyasaya girdiğini gözümle gördüm toptancılar da orijinal kutulu telefonları sık temin edemediği için bu olaya girmiş hatta ben oradayken alıcıları olduğu bir toptancıyla ilişkilerini kestiler. Aranızda geçen konuşmayı bilmiyorum ama muhtemelen müşteriyi kazıklamamak için farklı bir cihaz önermişlerdir. Ben kişisel olarak memnun kaldım. Onlardan almadan önce bir telefon aldım ve 2 gün sonra arka lenste silikon kalıntısı gördüm satıcıyla 3 gün uğraşmak zorunda kaldım görmesine rağmen silikon kalıntısını red etti.

Oyla:

siempre_novato

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
mi 9 T
Konular
2
Başka bir arkadaşım için sordum geçen hafta yeniden toplanmış telefonların piyasaya girdiğini gözümle gördüm toptancılar da orijinal kutulu telefonları sık temin edemediği için bu olaya girmiş hatta ben oradayken alıcıları olduğu bir toptancıyla ilişkilerini kestiler. Aranızda geçen konuşmayı bilmiyorum ama muhtemelen müşteriyi kazıklamamak için farklı bir cihaz önermişlerdir. Ben kişisel olarak memnun kaldım. Onlardan almadan önce bir telefon aldım ve 2 gün sonra arka lenste silikon kalıntısı gördüm satıcıyla 3 gün uğraşmak zorunda kaldım görmesine rağmen silikon kalıntısını red etti.
Hocam siz iyi niyetle yaklaşıyorve onların da öyle olduğunu varsayıyorsunuz. Gerçekten o niyette olsalardı durumu açıkça izah ederlerdi. ben de anlayışla karşılardım. Ama adamlar "hayır biz bu tür ürünleri hiç satmadık. siz yanlış anlamışsınızdır vb. dediler. oysa ben adamlarla telefonda fiyat pazarlığı yaptım. ürüne 90 gün garanti verdiklerini söylediler. aynı cihazdan satan diğer mağazalar hakkında konuştuk telefonda.. daha bir sürü şey. ama oraya gidince biz bu tür ürünleri hiç satmadık dediler. ben üsteleyince o an orada olmayan bir çalışanlarına suçu attılar. en son isterseniz size o ürünü bulalım dediler. Temel sorun adamların dürüst davranmamaları. Elimde kalmadı de; anlarım. Artık satmıyorum de; anlarım. Ama Tümden reddetmek, siz yanlış anlamışsınız demek sonra üsteleyince tamam bulalım demek.... Yine söylüyorum bence DÜRÜST DEĞİLLER. onlardan cihaz alsam ve sorun çıksa, anında reddederler ortada bırakırlar.
Bu benim yaşadığım bir olay. Belki size farklı davranmışlardır.Ama ben yaşadığımı aktardım. Tercih sizin. Ayrıca bildiğiniz başka bir satıcı varsa tavsiyeye açığım. çünkü hala alamadım cihazı.

Oyla:
Üst Alt