Yardım Mi 9 t ekran kirildi. 20 is gunu gecti

Saliharslan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Salih arslan
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
1
Merhaba foruma yeni üye oldum. Hepsiburadadan 2 ay önce mi 9 t telefon aldım. Ekranı kırıldı sanırım iç ekranda kırık telefon hiç açılmıyordu. Yaptırmak için sordum bi kaç yere 1000 liradan aşağı demediler . Bi umut hepsiburadaya yolladim onlarda servise yolladı. 20 isgünü geçti hiçbirşekilde bi gelişme yok .telefon kullanıcı hatasıyla oldu ama ben ne yapabilirim yasal hakkım olan ücret iadesinde bulunabilir miyim? Ama sonradan diyebilirler mi kullanici hatası diye

Saliharslan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Salih arslan
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
1
Hocam yasal hakkınız dahi olsa adamlar sisteme girdikleri tarihten itibaren başlıyor bu süreç, yani yetkili firma kim ise artık. Geriye kalan süre kargo süresi olarak geçiyor, daha önce bu şekilde başıma gelmişti. Yaklaşık 23 24 gün olmuştu 4 gün kargo süresi deyip çıkmışlardı işin içinden. İnşallah düşündüğünüz gibi olur.
Biraz daha bekleyeyim öyleyse teşekkür ederim inşallah

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Kullanıcı hatası sebebiyle, ücret iadesinin konu dışı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Lakin ben başka bir şeye takıldım. Tamir edilmesi talep edilen güncel bir ürünle ilgili olarak, garanti kapsamında olsun veya olmasın, tamiratı için gerekli orijinal yedek parça temininde yetkili servislere getirilen bir hizmet süresi standardı yok mudur? Varsa kaç iş günüdür? Yetkili yerel servislerin daha hızlı hizmet vermeleri ön görülmez mi? Çünkü kullanıcı bu ürünü doğrudan Çin pazarından almadı. Xiaomi Türkiye yetkili satıcısından aldı. Evet, telefonunu düşürdü ve hatalı. Hatasını kabul ediyor. Ücretini ödeyerek yetkili servise tamir ettirmek istiyor. Ancak orijinal yedek parça temini bir ayı geçkin süredir devam ediyor ve durum hala belirsiz. Garanti kapsamında başlayan bir süreçte ücret iadesiyle sonuçlanacak bir durumun, kullanıcı hatası söz konusu olduğunda gecikmelerden kaynaklı hiçbir yaptırımı olmuyor mu? Bunun bir standardının olması gerek. Konuyla ilgili mevzuatı merak ediyorum.

Oyla:

Emrgzr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi 8a
Konular
5
Kullanıcı hatası sebebiyle, ücret iadesinin konu dışı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Lakin ben başka bir şeye takıldım. Tamir edilmesi talep edilen güncel bir ürünle ilgili olarak, garanti kapsamında olsun veya olmasın, tamiratı için gerekli orijinal yedek parça temininde yetkili servislere getirilen bir hizmet süresi standardı yok mudur? Varsa kaç iş günüdür? Yetkili yerel servislerin daha hızlı hizmet vermeleri ön görülmez mi? Çünkü kullanıcı bu ürünü doğrudan Çin pazarından almadı. Xiaomi Türkiye yetkili satıcısından aldı. Evet, telefonunu düşürdü ve hatalı. Hatasını kabul ediyor. Ücretini ödeyerek yetkili servise tamir ettirmek istiyor. Ancak orijinal yedek parça temini bir ayı geçkin süredir devam ediyor ve durum hala belirsiz. Garanti kapsamında başlayan bir süreçte ücret iadesiyle sonuçlanacak bir durumun, kullanıcı hatası söz konusu olduğunda gecikmelerden kaynaklı hiçbir yaptırımı olmuyor mu? Bunun bir standardının olması gerek. Konuyla ilgili mevzuatı merak ediyorum.
Mantıklı bir soru. Bende merak ediyorum. Eğer durum böyleyse bir açık var gibi.

Oyla:

Xaslan66

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Mi 10t
Meslek
Yazılım
Konular
0
Hocam o 500tl olan ekranı takmanızı önermem. Yan sanayinin yanı o ekran :)
Kesinlikle yan sanayi değil orijinal ekranı sıfır cihaz üzerinden Söküp yurtdışı cihazdan yani brick olan 4 tane cihaz var ekranlar i sifir yani orijinal

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Kesinlikle yan sanayi değil orijinal ekranı sıfır cihaz üzerinden Söküp yurtdışı cihazdan yani brick olan 4 tane cihaz var ekranlar i sifir yani orijinal

Süper fiyat o zaman, alıp bir kenarda tutmak lazım clap~~

Oyla:

Aksan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
K20 pro
Meslek
Tekstil
Konular
26
Sahibinden de var orijinal çıkma ekran anakart yanmış cihazlar ekranları temiz cikma ekran bulunur iyi araştırma da
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bana da mı 9t pro anakart laz çıkma anakart veya sıfır anakart elinde veya bilen biri varmı nerden temin edebilirim :)

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cihazın kullanıcı hatası ile arızalanmış olmasının servisin azami süresine etkisi yoktur... Yetkili servisin 20 iş günü içerisinde onarımı tamamlayıp ürünü çalışır şekilde size göndermiş olması zorunlu. Eğer sizin cihazınızı Hepsiburadaya gönderdiği tarihten itibaren 20 işgünü geçmiş ise iade ya da değişim hakkınızı kullanabilirsiniz. Tavsiyem öncelikli olarak HB'ye mesaj atarak durumu ayrıntılı bir şekilde tarihleriyle yazarak bildirin ve seçimlik haklarınızdan iade hakkınızı kullanmak istediğinizi belirtin. Kabul edilmemesi halinde ise THH'ye başvurabilirsiniz.

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Benim bildigim yetkili servise ulaştiktan sonra 20 gün.

Oyla:

Xaslan66

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Mi 10t
Meslek
Yazılım
Konular
0
Sahibinden de var orijinal çıkma ekran anakart yanmış cihazlar ekranları temiz cikma ekran bulunur iyi araştırma da

Bana da mı 9t pro anakart laz çıkma anakart veya sıfır anakart elinde veya bilen biri varmı nerden temin edebilirim :)
Bende var 256 gb 8 ram mi 9 t pro 1250 tl imei kaydi yapılmış

Hemen gönderirim 4 tane var elimde 6 tane t pro. 7 tane redmi note 8 pro ekranı

Oyla:

Aksan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan