MIUI 12 Mi 9 SE - xiaomi.eu MIUI 12 21.01.20 Beta Rom

Quiet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9SE
Konular
7
Twrp recoveryi fastboot moddan başlatıp romu güncellemek için flashlayıp ondan sonra reboot system demen lazım. eğer telefondan direkt twrpye girip romu flashlarsan bir daha twrpye giremezsin sorun var şu anda. Bilmiyorum bazı kullanıcılar 3.3.2 sürümünde bu sorun yok diyorlar ama ben kullanmıyorum o sürümü. Ayrıca Android 11 henüz daha stabil değil. Ben daha son Android 10 betadayım. Biraz sorunları çözsünler stabilleşsin o zaman geçmeyi düşünüyorum.
Cevabın için yeşekkürler. Sorunu düzeltmek için telefonu fastboot moda alıp recovery yi fastboottan başlatıp romu bu şekilde mi yüklemem gerek diyorsun? Benim en son yaptığım yaptığım işlem twrpden 4wipe yaparak romu kurmak ve format data yapmak. Ardından telefonu açmadan fastboota alıp tek tıklama aracı ile recovery yüklemek. Telefonu bu şekilde açabildim. Şu anda twrp 3.3.2 sürümü ile kullanıyorum ve bu sürümdeyken miui 12.5i tekrar üstüne kurdum bir sorun olmadı. Şuan yapmaya çalıştığım fastboot moda düşmeden twrpyi değiştirebilmek.

cashflow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
P40Lite-Mi 9 SE
Meslek
Resepsiyonist
Konular
3
Cevabın için yeşekkürler. Sorunu düzeltmek için telefonu fastboot moda alıp recovery yi fastboottan başlatıp romu bu şekilde mi yüklemem gerek diyorsun? Benim en son yaptığım yaptığım işlem twrpden 4wipe yaparak romu kurmak ve format data yapmak. Ardından telefonu açmadan fastboota alıp tek tıklama aracı ile recovery yüklemek. Telefonu bu şekilde açabildim. Şu anda twrp 3.3.2 sürümü ile kullanıyorum ve bu sürümdeyken miui 12.5i tekrar üstüne kurdum bir sorun olmadı. Şuan yapmaya çalıştığım fastboot moda düşmeden twrpyi değiştirebilmek.
Evet o şekilde yüklemeniz lazım. Twrpyi değiştiremezsiniz diye biliyorum. Her halükarda fastboota düşüyor. Yaklaşık 4 tane versiyon denedim en yenisinden en eskisine hepsi fastboota düşüyor. Ya hiç recoverye girmeden kullanacaksınız yada bir çözüm gelene kadar beklemeniz lazım.

farukkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi 8 se
Konular
6
2 sayfa önde sky havk tvrpyi kurun yüklemelerde sorun olmuyor.

farukkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi 8 se
Konular
6
Yeni sürüm çıkmış yükledim, şuanlık sorun yok, gözüme çarpan yenilik aşağı indirme hareketinde otomatik parlaklık aşağıda kalıyor. Güzel ve kullanışlı olmuş

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-21-22-55-38-514_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2021-01-21-22-55-38-514_com.miui.home.jpg
    591,7 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_2021-01-21-22-54-15-644_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-01-21-22-54-15-644_com.android.settings.jpg
    244,4 KB · Görüntüleme: 18

Quiet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9SE
Konular
7
Sky hawk ve orange fox denedim. Romu kurdup yeniden başlatınca fastboota atıyor. Sadece twrp de cihaz açılıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yeni sürüm çıkmış yükledim, şuanlık sorun yok, gözüme çarpan yenilik aşağı indirme hareketinde otomatik parlaklık aşağıda kalıyor. Güzel ve kullanışlı olmuş
System
Optimization - Restored Widevine L1 support [Redmi K20/Mi 9T, Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro]
Fix - Device was lagging with enabled Voice Match [Mi 9, Mi 9 Pro 5G, Mi 9T Pro]
Fix - Provision app crashed during setup with an inserted SIM card

Control center
Optimization - Brightness control is appearing at the bottom of the toggles list now even if it is expanded [Android 11 devices]
Optimization - Restored pull-down gesture on the right side of Notification shade to open Control center over the Notification shade
Fix - A Chinese toggle was showing at the bottom of the toggles list [Some devices]

Settings
Optimization - "Sound and vibration" layout changes [Android 11 devices]
Optimization - Removed "Hide notch and move status bar" option by Xiaomi [Mi 10 Ultra, Mi 10 Lite Zoom]

Screen recorder
New - You can record videos in 90fps now [Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 5G, Mi 11, Mi 10T/Pro]

Weather
Fix - Unable to delete locations by long-tapping them and clicking the "Delete" button

Quiet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9SE
Konular
7
Google camera için buffer fixler çalışmıyor. sorunsuz bir sürüm bulabilen var mı?

farukkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi 8 se
Konular
6
Sky hawk ve orange fox denedim. Romu kurdup yeniden başlatınca fastboota atıyor. Sadece twrp de cihaz açılıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

System
Optimization - Restored Widevine L1 support [Redmi K20/Mi 9T, Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro]
Fix - Device was lagging with enabled Voice Match [Mi 9, Mi 9 Pro 5G, Mi 9T Pro]
Fix - Provision app crashed during setup with an inserted SIM card

Control center
Optimization - Brightness control is appearing at the bottom of the toggles list now even if it is expanded [Android 11 devices]
Optimization - Restored pull-down gesture on the right side of Notification shade to open Control center over the Notification shade
Fix - A Chinese toggle was showing at the bottom of the toggles list [Some devices]

Settings
Optimization - "Sound and vibration" layout changes [Android 11 devices]
Optimization - Removed "Hide notch and move status bar" option by Xiaomi [Mi 10 Ultra, Mi 10 Lite Zoom]

Screen recorder
New - You can record videos in 90fps now [Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 5G, Mi 11, Mi 10T/Pro]

Weather
Fix - Unable to delete locations by long-tapping them and clicking the "Delete" button
bu versiyonu kullanın başka versiyon indirmeyin bende bu sürümde ne twrp silinmesi nede twrp ye atma olmuyor.

Quiet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9SE
Konular
7
bu versiyonu kullanın başka versiyon indirmeyin bende bu sürümde ne twrp silinmesi nede twrp ye atma olmuyor.
Hocam bunu da Orange foxu da birçok kez denedim. Twrp 3.3.2 sürümü recovery olmadan telefon sürekli fastboota atıyor.

cashflow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
P40Lite-Mi 9 SE
Meslek
Resepsiyonist
Konular
3
TWRP 3.3.2 sürümüyle sorunsuz bir şekildeen son beta versiyonu kurdum. Kurmak isteyenlere duyurulur. Ayrıca ibrahimiyice konuyu günceller misiniz? Yeni sürümün değişiklik listesini ve 3.3.2 twrp ile sorunsuz kurulduğunu yazar mısınız?

brusk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Mi 13
Konular
8
2 haftadır excelde formül yapar gibi uyguluyorum problemsiz oluyor :)
otomatik twrp yükleme aracı ile fastboot modunda TWRP-3.4.0.0 (kırmızı temalı) yüklüyorum sonra direkt güncel romu yüklüyorum bitince sistem başlat deyince tekrar twrpye atıyor tekrar fastboot yine yükleme aracı ile TWRP-3.5geoanto555 yüklüyorum,
ve start başlangıç animasyonu da Metallica olunca bir başka oluyor :) :)

Üst Alt