Yardım mi 9 se whatsapp bildirimlerinin wifi bağlı iken telefona düşmemesi

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
ilginize tşk ederim sorun bulmaya çalısacagım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

o şekilde bi denenemem olmadı fakat evlerimiz ayrı evde de deneyeceğim bu durumu farklı modem var sonucta mac adresinin aynı olup olmadıgını nasıl kontrol edebiliriz

Ayarlara girin yukarda arama çubuğu çıkar oraya mac yazın önünüze ilgili menü gelir veya cihaz hakkında bölümünden ulaşıp kontrol edebilirsiniz.

kdrsvm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9 se
Meslek
Telefoncu
Konular
18
wlan mac adresleri aynı görünüyor bu sorun teşkil ediyor acaba

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
Push natification fixer programını kurup wifi ayarını 2dk yapın bir de böyle deneyin.

Edit: Evde 3 tane xiaomi cihaz var (Mi4, RN7 ve Mi 9T) üçünü de zamanında ben kullandım şuan Mi 9T kullanıyorum kullanıp sattığım da bir Mi8 lite var toplam 4 farklı xiaomi cihaz kullandım hepsinde de whatsapp bildirim sorunu yaşadım. Şuan Mi 9T de bile ara ara çok geç gelir whatsapp mesajları. Yapılabilecek tüm ayarları da yaptım zaten ilk xiaomi cihazım değil miui arayüzünü gayet iyi biliyorum. Sorun xiaomi nin yazılım rezaleti.

kdrsvm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9 se
Meslek
Telefoncu
Konular
18
Push natification fixer programını kurup wifi ayarını 2dk yapın bir de böyle deneyin.

Edit: Evde 3 tane xiaomi cihaz var (Mi4, RN7 ve Mi 9T) üçünü de zamanında ben kullandım şuan Mi 9T kullanıyorum kullanıp sattığım da bir Mi8 lite var toplam 4 farklı xiaomi cihaz kullandım hepsinde de whatsapp bildirim sorunu yaşadım. Şuan Mi 9T de bile ara ara çok geç gelir whatsapp mesajları. Yapılabilecek tüm ayarları da yaptım zaten ilk xiaomi cihazım değil miui arayüzünü gayet iyi biliyorum. Sorun xiaomi nin yazılım rezaleti.
Bu telefonu çok sevdim fakat yaşadığım bildirim sorunu ve WhatsApp tan foto göndermeye çalışınca acayip bozuk çekiyor bu sebepler telefondan soğumaya yetiyor umarım çözüm bulunur

Evet çakışma yaratır farklı modemlerde olunca sorunun kalmayacağını düşünebilirsiniz.
Evde ki modemle denediğim de şuan için problemle karşılaşmadım inşallah modemdendir modem seçiyor de olabilir bu telefonlar belkide

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bu telefonu çok sevdim fakat yaşadığım bildirim sorunu ve WhatsApp tan foto göndermeye çalışınca acayip bozuk çekiyor bu sebepler telefondan soğumaya yetiyor umarım çözüm bulunur

Evde ki modemle denediğim de şuan için problemle karşılaşmadım inşallah modemdendir modem seçiyor de olabilir bu telefonlar belkide

pendroz hocam sorunun sebebini söylemiş ama dikkat etmediniz herhalde. Sorun modemde değil cihazınızda. Daha doğrusu IMEI tamiri yapan kişide. Her iki cihaza da aynı yedek üzerinden IMEI yazmış ve her iki cihazın da MAC adresi aynı görünüyor. Cihazlardan birine tekrar IMEI yazdırmanız veya MAC adresini değiştirmeniz lazım.

kdrsvm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9 se
Meslek
Telefoncu
Konular
18
pendroz hocam sorunun sebebini söylemiş ama dikkat etmediniz herhalde. Sorun modemde değil cihazınızda. Daha doğrusu IMEI tamiri yapan kişide. Her iki cihaza da aynı yedek üzerinden IMEI yazmış ve her iki cihazın da MAC adresi aynı görünüyor. Cihazlardan birine tekrar IMEI yazdırmanız veya MAC adresini değiştirmeniz lazım.
change my mac diye bir program üzerinden mac adresini değiştirdim birde bu şekilde deneyeceğim teşekkür ederim

Üst Alt