Sohbet Mi 9 se Kullanıcı Yorumları

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
Merhaba arkadaşlar; Her kullandığım cihaz hakkında ilgili bölümde konu açmam favori haline geldi :)

Bu konu hakkında 1 aylık kullanımda gözlemlediğim iyi ya da kötü yönlerini buraya yazacağım.

Öncelikle telefonun tasarımsal olarak ele oturması benim için büyük bir avantaj. Ekran gövde oranı da tam istediğim gibi.

PİL PERFORMANSI
Telefonu 1 aydır aktif bir şekilde her yönü ile test ettim. Öncelikle pil performansından sizlere bahsetmek istiyorum.

Biliyorsunuz ki telefon 3070 mah bir pil gücüne sahip. Her nekadar pil gücü düşük görünse de ortalama ekran süresi kullanımıma bağlı olarak 6 saatten aşağı düşmüyor.
Şuanda global rom yüklü telefonda Eu romda daha fazla ekran süresi alındığını yabancı forumlarda bir çok kez okudum. Hafta sonu eu roma geçince onu da test edeceğim.

Bu 6 saat ekran süresi aldığımda telefonu nasıl kullanıyorsunuz diye soracak olursanız şayet,
Mi band 3 kullanıyorum doğal olarak bluetood sürekli açık. genel olarak wifi sürekli açık.
Facebook, İnstagram, Whatsap, Massenger, Ezan vakti, Tapatalk,Mi fit, Telegram vs aklıma gelmeyen bir kaç uygulama arka planda sürekli açık ve uygulamalarda kilitli olarak devamlı çalışmaktadır. Günlük olarak oynadığım sadece 1 tane oyun var clash royale oda 1/1,5 saat arası onun haricinde oyun oynamam. 3070 mah lık bir pile göre şarj süresi beni tatmin etti.
Telefonu biraz daha kısıtlasam sürenin 7 saate çıkacağına inanıyorum.

TEKNİK ÖZELLİK
Telefonda 6 gb ram ve 64/128 gb depolama olarak karşımıza geliyor .
işlemci ile telefon tam bir fiyat perfomansı olarak bizlere premium hissi verebilir.

Ayrıca benim için çok işe yarayan NFC de olması çok iyi (sürekli akbil makinesine gitmekten kurtuldum).
Cihaz global ve band 20 olması ekstra bir avantaj sağlamaktadır. Önceki telefonum 8 se de band 20 yokken evde 4.5 g de 2 diş çekerken 9 se de full çekim gücü ve görüşme esnasında kaliteli ses seviyesini bariz olarak farktettim. Özellik olarak fazla detaya girmeyeceğim bu özellikler telefonu satın aldırmak için bence yeterli bir sebep.

KAMERA ÖZELLİKLERİ
En çok merak edilen sorulardan birisi de kamera performansı. 8 se den önce redmi note 7 kullandım ikisi arasında kamerada bariz fark olduğunu hissettim.
bildiğiniz üzere telefon karşımıza 3 arka ve 1 ön kamera olarak geliyor.
ana kamera 48 mp
ikinci kamera 13 mp
üçüncü kamera ise 8 mp olarak karşımıza çıkıyor.
şahsen kamerasından çok memnun kaldım. Fiyat performanslı bir cihaz için kamerası üst düzeyde bana göre.
size çektiğim resimlerin bir kaç örneğini altta paylaşıyorum.

Telefonda kötü yanlarından bahsedecek olursak pek bulamadım ama olmasını istediğim özellik
bildirim ışığı ve bataryasının 4000 mah olması gayet tatmin edici olurdu.

Güncel Google kamera linki

Kamera ayarlarından reinit camera seison ayarını aktif duruma getirin ve uygulamayı yeniden başlatın.

FOTOĞRAF ÖRNEKLERİ

Konunun sonuna geldik. Sabırla okuduğunuz için Teşekkür eder hayırlı forumlar dilerim.

Son düzenleme:

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
Elinize sağlık hocam. Konunuz bu modeli düşünen arkadaşlarımızın aklındaki pek çok soruya cevap olacaktır. clap~~
Teşekkür ederim hocam :)

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Elinize emeğinize sağlık, resimler harika, ben çok beğendim....artık bu kameraya da kötü diyeni dövmek lazım

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
Elinize emeğinize sağlık, resimler harika, ben çok beğendim....artık bu kameraya da kötü diyeni dövmek lazım

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk
Teşekkür ederim hocam. Kamera gerçekten tatmin edici aslında gcam felan gerek yok bu telefona direk bas çek başarılı sonuçlar veriyor. Ayrıca imei yönetiminde bulunması ayrı bi güzellik.
Ne Demişler Türklere imkansız de otur ve izle :)

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Bende bir 9 se kullanıcısı olarak sizlere katılıyorum hocam cihazın ekran gövde oranı ve ele oturuşu beni en çok cezbeden yönüydü , kamerayla normalde hiç işim olmaz çok fotoğraf çeken birisi değilimdir ancak sony 48 mp kamera gerçekten hakkını veriyor beni çok etkiledi özellikle geniş açı modu muazzam etkileyici , alıcak arkadaşlar hiç tereddütte kalmasın , saygılar..

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
Bende bir 9 se kullanıcısı olarak sizlere katılıyorum hocam cihazın ekran gövde oranı ve ele oturuşu beni en çok cezbeden yönüydü , kamerayla normalde hiç işim olmaz çok fotoğraf çeken birisi değilimdir ancak sony 48 mp kamera gerçekten hakkını veriyor beni çok etkiledi özellikle geniş açı modu muazzam etkileyici , alıcak arkadaşlar hiç tereddütte kalmasın , saygılar..
+1 aynen hocam

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Teşekkür ederim hocam. Kamera gerçekten tatmin edici aslında gcam felan gerek yok bu telefona direk bas çek başarılı sonuçlar veriyor. Ayrıca imei yönetiminde bulunması ayrı bi güzellik.
Ne Demişler Türklere imkansız de otur ve izle :)

Ben olsam, sırf merakımdan, mevcut olunca, GCam yükler ve kıyaslama yapardım... GCam ın bu cihazda bir artısı olabileceğini düşünmüyorum açıkçası... Artısı olmazsa, artık Xiaomi bu Kamera işini çözmüş diyebileceğiz inşallah

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
Ben olsam, sırf merakımdan, mevcut olunca, GCam yükler ve kıyaslama yapardım... GCam ın bu cihazda bir artısı olabileceğini düşünmüyorum açıkçası... Artısı olmazsa, artık Xiaomi bu Kamera işini çözmüş diyebileceğiz inşallah

Hocam g cam yükledim aslında. Normal çekimde pek fark göremedim. Henüz 9 se için portlanmış gcam olmadığı için gece modunda test etme şansım olmadı. Yakında portlarlar gece modu sorunsuz olursa test edeceğim bakalım ozaman arasında ne gibi fark var göreceğim :)

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam g cam yükledim aslında. Normal çekimde pek fark göremedim. Henüz 9 se için portlanmış gcam olmadığı için gece modunda test etme şansım olmadı. Yakında portlarlar gece modu sorunsuz olursa test edeceğim bakalım ozaman arasında ne gibi fark var göreceğim :)

Hocam ilk mesajınızı okudum, portlanmış GCam dan bahsediyorum bende zaten... Bekleyelim o zaman

Üst Alt