Soru Mİ 9 SE Kronik sorun var mı yok mu?

beyefend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kafkef
Cihazım
İphone
Konular
8
Yakında telefonu almayı planlıyorum bana kayıtsız telefon almak mantıklı gelmiyor zaten burada okuyorum kayıtsız alan herkes sürekli bir problemle uğraşıyor bence para verip rezil oluyorlar neyse birazda teknoloji bu şans işi diyip geçelim.

Merak ettiğim konu bu telefonun kronik sorunları gerçekten var mı yoksa telefona çeşitli yazılımlarla orijinali bozulduğu için mi bu problemler oluşuyor.

Resmi ithalat ya da xiaomi Türkiye garantili cihazlarda da bu problemler mevcut mu. Kullanan Mi 9 se ve forum severler cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu arada mi 9t de dikkatimi çekiyor boyut itibariyle se ye aşık oldum sanırım. T ikinci plan.

cilingirkaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kaan
Cihazım
mi 5
Konular
11
Daha önceleri ses konusunda bazı sıkıntıları mevcuttu. Kablolu kulaklıkla müzik dinlerken bazen ses bozularak kayboluyordu. Birkaç defa tak çıkar yapınca düzeliyordu. Hatta müzik dinlerken Instagram DM lere girince bahsettiğim sorun direk ortaya çıkıyordu. Aynı zamanda telefonla konuşurken ara ara ahizede hışırtılı bi ses geliyor ve devamında ses komple gidiyordu. Telefonu kapatıp açınca düzeliyordu bu sorun. Ama son Miui12 güncellemesiyle birlikte bu sesle ilgili sorunlar ortadan kalktı. Telefonu kullanmaya başlayalı yaklaşık 1 yılı oldu. Ekran konusunda herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Aklıma gelen öyle kronik bi sorunda yok şuan için. Eğer ekran boyutlarını sevdiyseniz cidden sizi memnun edecek bi cihaz bu açıdan. Ama daha büyük bataryalı bi cihaz tercih edebilirsiniz tabi. Çoğu zaman günü kurtarsa da bazen yarı yolda bırakabiliyor.

1,5 seneden fazladır kullanıyorum ekleyeceğim birşey yok ;)

Oyla:

evliyacelebi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Evliya
Cihazım
Moto G5s Plus
Konular
0
Cevaplar için çok teşekkürler. Şu an Redmi Note 9 Pro kullanıyorum. Boyuta alışamamam dışında her şeyi 10 numara. Küçük ekran için de daha iyi bir alternatif yok sanırım 9 SE'den başka. Note 9 Prodan sonra batarya biraz üzer gibi ama hızlı şarjla çözülür gibi düşünüyorum.

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Cevaplar için çok teşekkürler. Şu an Redmi Note 9 Pro kullanıyorum. Boyuta alışamamam dışında her şeyi 10 numara. Küçük ekran için de daha iyi bir alternatif yok sanırım 9 SE'den başka. Note 9 Prodan sonra batarya biraz üzer gibi ama hızlı şarjla çözülür gibi düşünüyorum.
Hızlı şarj olayı gerçekten muazzam hocam. Ben de bi ara Note 9 Pro'ya heveslendim ama kamera toz alma olayından sonra telefonumla mutlu mesut yaşıyorum şu an :)

Oyla:

kdrcnkyk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadircan
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
4
Selamlar, mayıs ayından beri Mi 9 SE kullanıyorum. Ben de senin son cümlende belirttiğin gibi tasarıma aşık oldum. Daha önce yıllarca iPhone kullandığım için büyük telefon istemiyordum. Uzun süren araştırmalarım sonrasında hem fiyat hem performans açısından, hem tasarım hem kamera açısından bu cihazı uygun buldum. İnternette fiyat araştırması yaparken yok kayıtlı, yok ithalat garantili falan bir sürü fiyat var. Bu kayıt işlerinden de hiç anlamam. Bir kaç telefoncu gezdim kadıköyde falan dedim bu kayıt işi nedir nasıl olur eksi yönleri neler? Sonra ithalat garantisi veren firmaları soruşturdum hizmetleri nasıl mallarının arkalarında duruyorlar mı? Aldığım cevaplar sonucu kendi kendime şunu dedim ulan iki kuruş fazla vereyim hem Xiaomi garantili olsun hem sorun yaşamayayım. Çok şükür de bir sıkıntı yaşamadım ufak tefekler dışında. Forumda bir ara telefonla konuşurken ahizeden gelen sesin cızırtılı olması sorunu dolaşıyordu, ben 2 kere falan yaşadım. Tekrar olmadı. Onun haricinde kamera kısmından da çok ufak bir şıkırtı sesi geliyor parmağınla vurduğun zaman. Ama bence bu bir sorun değil. Bunlar harici hiç bir sorun sıkıntı ıvır zıvır görmedim. Donma kasma sıfır diyebilirim. Oyun performansından da oldukça memnunum.

Oyla:
Üst Alt