Soru Mİ 9 SE Kronik sorun var mı yok mu?

beyefend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kafkef
Cihazım
İphone
Konular
8
Yakında telefonu almayı planlıyorum bana kayıtsız telefon almak mantıklı gelmiyor zaten burada okuyorum kayıtsız alan herkes sürekli bir problemle uğraşıyor bence para verip rezil oluyorlar neyse birazda teknoloji bu şans işi diyip geçelim.

Merak ettiğim konu bu telefonun kronik sorunları gerçekten var mı yoksa telefona çeşitli yazılımlarla orijinali bozulduğu için mi bu problemler oluşuyor.

Resmi ithalat ya da xiaomi Türkiye garantili cihazlarda da bu problemler mevcut mu. Kullanan Mi 9 se ve forum severler cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu arada mi 9t de dikkatimi çekiyor boyut itibariyle se ye aşık oldum sanırım. T ikinci plan.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Yakında telefonu almayı planlıyorum bana kayıtsız telefon almak mantıklı gelmiyor zaten burada okuyorum kayıtsız alan herkes sürekli bir problemle uğraşıyor bence para verip rezil oluyorlar neyse birazda teknoloji bu şans işi diyip geçelim.

Merak ettiğim konu bu telefonun kronik sorunları gerçekten var mı yoksa telefona çeşitli yazılımlarla orijinali bozulduğu için mi bu problemler oluşuyor.

Resmi ithalat ya da xiaomi Türkiye garantili cihazlarda da bu problemler mevcut mu. Kullanan Mi 9 se ve forum severler cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu arada mi 9t de dikkatimi çekiyor boyut itibariyle se ye aşık oldum sanırım. T ikinci plan.

İlk cümleyi öyle yazmışsınız ki bilmeyen forumun kuruluş amacı he bu kayıtsızların problemlerini çözmek için kurulduğunu sanacak Yes~~

Bu telefon ile onlarca konu var lütfen linkleri okuyun..

Soru - İki telefon arasi kararsizlik mi9t vs mi9se

Çözüldü - Mi 9 SE mi Mi 9 t mi alınır?

Xiaomi Mi9 SE

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hocam kronik sorunlu cihaz yok, yazılımsal olarak sorunlu cihaz var ve bu sorunların büyük çoğunluğu çözülebilecek sorunlar.

Oyla:

beyefend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kafkef
Cihazım
İphone
Konular
8

Bahsettiğim sorunlar;

Ahize sesi , Kulaklık sorunu, pil performansını çok düşük olması (4 saat ve altı ekran süresi bahsi), uygulamalarda yaşanan sorunlar (instagram kamera ve video (boğuk ses) gibi) vb.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İlk cümleyi öyle yazmışsınız ki bilmeyen forumun kuruluş amacı he bu kayıtsızların problemlerini çözmek için kurulduğunu sanacak Yes~~

Bu telefon ile onlarca konu var lütfen linkleri okuyun..

Soru - İki telefon arasi kararsizlik mi9t vs mi9se

Çözüldü - Mi 9 SE mi Mi 9 t mi alınır?

Xiaomi Mi9 SE
konuları uzun zamandır okuyorum. Bana göre buradaki kullanıcıların %80 i kayıtsız kullanıyor. Benim sorum geriye kalan %20 yani telefonu resmi yollar ile satın alanlara. Tahmini yüzde belirttim farklı ise kusura bakılmasın.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bahsettiğim sorunlar;

Ahize sesi , Kulaklık sorunu, pil performansını çok düşük olması (4 saat ve altı ekran süresi bahsi), uygulamalarda yaşanan sorunlar (instagram kamera ve video (boğuk ses) gibi) vb.

Bunlar KRONİK değil işte YAZILIMSAL. Bunu da farklı rom kullanarak aşıyorsunuz....

Oyla:

beyefend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kafkef
Cihazım
İphone
Konular
8
Bunlar KRONİK değil işte YAZILIMSAL. Bunu da farklı rom kullanarak aşıyorsunuz....
Cevabınızdan sorumu anladığınızı yorumluyorum. Resmi yollar ile satın alan kullanıcılar da bu sorunları yaşıyor mu ? konuyu açma sebebim budur. Bu kullanıcıların dönüş yapması halinde bence benim gibi Mi 9 se almak isteyenlerin aklındaki soruyu yanıtlamış olacaklar.

Resmi yollar ile alınmayan cihaza çeşitli yazılımsal değişiklikler yapılıyor (rom değişikliğinden bahsetmiyorum). Net bilgim olmamakla birlikte bu değişikliğin sorunlara sebebiyet verdiğini düşünüyorum.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Cevabınızdan sorumu anladığınızı yorumluyorum. Resmi yollar ile satın alan kullanıcılar da bu sorunları yaşıyor mu ? konuyu açma sebebim budur. Bu kullanıcıların dönüş yapması halinde bence benim gibi Mi 9 se almak isteyenlerin aklındaki soruyu yanıtlamış olacaklar.

Resmi yollar ile alınmayan cihaza çeşitli yazılımsal değişiklikler yapılıyor (rom değişikliğinden bahsetmiyorum). Net bilgim olmamakla birlikte bu değişikliğin sorunlara sebebiyet verdiğini düşünüyorum.

Tüm cihazlar aynı fabrikadan üretilip dünyaya dağıtılıyor ve hepsine aynı resmi rom yükleniyor.

Resmi yol ile alırsan sadece İMEİ sorunun olmaz ve GARANTİLİ bir cihaza sahip olursun o kadar.

O bahsettiğin bütün sorunlar alacağın resmi yollu cihazlarda da çıkabilir....

Oyla:

DiamonD

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9 SE
Meslek
İşçiyiz gardaş
Konular
10
Bahsettiğim sorunlar;

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

konuları uzun zamandır okuyorum. Bana göre buradaki kullanıcıların %80 i kayıtsız kullanıyor. Benim sorum geriye kalan %20 yani telefonu resmi yollar ile satın alanlara. Tahmini yüzde belirttim farklı ise kusura bakılmasın.
Hocam ben Türkiye garantili mi 9 se kullanıyorum. Cihazda ne bir çökme, donma, kasma, ses, kamera vs. herhangi bir sorun yaşamadım. Garantisiz alırsan uğraşırsın.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hocam ben Türkiye garantili mi 9 se kullanıyorum. Cihazda ne bir çökme, donma, kasma, ses, kamera vs. herhangi bir sorun yaşamadım. Garantisiz alırsan uğraşırsın.

Bu bahsettiğiniz durumların Garanti ile ne alakası var ?

3 adet Mİ 9 SE ile ilgili konun var ikisi sorunlarla alakalı :)

Son düzenleme:
Oyla:

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek