Yardım Mi 9 SE belli bir noktada ulaşılamama sorunu

siyahlı çocuk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
1
Merhaba tüm foruma. Mi 9 SE marka telefonum var, 2019 temmuz ayından beri kullanıyorum. Telefonumda bir süredir (yaklaşık 2 ay) sadece evde ve oturduğum mahallede ulaşılamama sorunu var. Dışarda bir yerdeyken (mesela başka bir ilçe veya sadece mahallemden 1 km ötesi gibi) ise hiçbir sorunum yok, tek seferde aranabiliyor telefonum. Bir kaç konuyu okudum ama tam benim sorunum değildi, ondan yeni konu açma gereği duydum. Telefonum Türkiye cihazı, Miui 11 yüklü, dün 2019 Aralık güncellemesini de aldı. Hala bir değişiklik yok.
Konuyla ilgili neler yaptım ;
-Sim kartımı çıkarıp android ve ioslu telefonlarda denedim. Evde ve mahallemde sorun hala aynı.
-Bu sorunla ve kulaklıkta ses gitmesiyle ilgili telefonumu garantiye verdim, yazılım yükleyip geri göndermişler ancak her iki sorunda hala devam ediyor.
-Vodafon müşteri hizmetleriyle bir konuşmamda, benden ulaşabilecek bir numara isteyip bana telefonumu kapattırdılar ve Volte, süpernet 4.5G, 4.5G, WAP, APN, 3G, GPRS, görüntülü konuşma servisi, çağrı yönlendirme servisi gibi servisleri iptal ettiler. Telesekreter iptal edildikten sonra telefonum normale döndü 1 hafta kadar. Sonra yine aynı sorun başgösterdi. Tekrar arayıp derdimi anlattım ama arıza kaydı almaktan başka birşey yapmadılar.
Böyle bir şey yaşayan var mı ? Çözümü nedir bilen var mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-01-20-12-33-29-498_com.android.mms.jpg
    Screenshot_2020-01-20-12-33-29-498_com.android.mms.jpg
    459 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_2020-01-20-12-33-37-054_com.android.mms.jpg
    Screenshot_2020-01-20-12-33-37-054_com.android.mms.jpg
    460 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_2020-01-20-12-34-03-184_com.android.mms.jpg
    Screenshot_2020-01-20-12-34-03-184_com.android.mms.jpg
    454,4 KB · Görüntüleme: 20

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Başka bir operatör deneme şansınız var mı ?

Oyla:

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
h
Merhaba tüm foruma. Mi 9 SE marka telefonum var, 2019 temmuz ayından beri kullanıyorum. Telefonumda bir süredir (yaklaşık 2 ay) sadece evde ve oturduğum mahallede ulaşılamama sorunu var. Dışarda bir yerdeyken (mesela başka bir ilçe veya sadece mahallemden 1 km ötesi gibi) ise hiçbir sorunum yok, tek seferde aranabiliyor telefonum. Bir kaç konuyu okudum ama tam benim sorunum değildi, ondan yeni konu açma gereği duydum. Telefonum Türkiye cihazı, Miui 11 yüklü, dün 2019 Aralık güncellemesini de aldı. Hala bir değişiklik yok.
Konuyla ilgili neler yaptım ;
-Sim kartımı çıkarıp android ve ioslu telefonlarda denedim. Evde ve mahallemde sorun hala aynı.
-Bu sorunla ve kulaklıkta ses gitmesiyle ilgili telefonumu garantiye verdim, yazılım yükleyip geri göndermişler ancak her iki sorunda hala devam ediyor.
-Vodafon müşteri hizmetleriyle bir konuşmamda, benden ulaşabilecek bir numara isteyip bana telefonumu kapattırdılar ve Volte, süpernet 4.5G, 4.5G, WAP, APN, 3G, GPRS, görüntülü konuşma servisi, çağrı yönlendirme servisi gibi servisleri iptal ettiler. Telesekreter iptal edildikten sonra telefonum normale döndü 1 hafta kadar. Sonra yine aynı sorun başgösterdi. Tekrar arayıp derdimi anlattım ama arıza kaydı almaktan başka birşey yapmadılar.
Böyle bir şey yaşayan var mı ? Çözümü nedir bilen var mı?
hocam bu nasıl bir sorundur :) bence sen sim kartını da değiş eğer kartın eskiyse. olmadı sonra operatör de değiş.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Oyla:

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Bulunduğunuz yerde vodafone baz istastonu arızalı olabilir başka operatörün sim kartını deneyin telefonda, düzgün ise siz de başka operatore geçin

Oyla:

siyahlı çocuk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
1
h

hocam bu nasıl bir sorundur :) bence sen sim kartını da değiş eğer kartın eskiyse. olmadı sonra operatör de değiş.
Bunu yazmayı unutmuşum, tam 27 lira verip sim kartımı da değiştirdim. Sorun ondan beridir devam ediyor.
Önce denemek ,baktınız sıkıntı yok o zaman değiştirirsiniz operatörü Yes~~
Bulunduğunuz yerde vodafone baz istastonu arızalı olabilir başka operatörün sim kartını deneyin telefonda, düzgün ise siz de başka operatore geçin
Türksel sim kart da denedim, o zaman sorun olmamıştı. Bu durumun var oluşu da çok saçma. Annemde Vodafon'lu, onda böyle bir sorun yok. İnternetten gelen (mesela Vatsap sesli veya görüntülü arama) hiçbir bildirimde sorun yaşamıyorum, internete sorunsuz giriyor. Vodafon'a baz istasyonunun arızalı olabileceğiyle ilgili soru da sordum, sorunsuz çalıştığını söylediler.

Oyla:

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Tam Turkcell den Vodafone geçecektim şimdi düşünce sardı yine Turkcell en sorunsuzu ama en kazığı da Turkcell :(

Oyla:

Huseyiny2099

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
17
Tam Turkcell den Vodafone geçecektim şimdi düşünce sardı yine Turkcell en sorunsuzu ama en kazığı da Turkcell :(
Benimde 20 gün sonra taahhüt bitiyor türk telekomda Turkcelle geçeceğim eskisi gibi pahalı değil bana makul geliyor fiyatlari

Oyla:
Üst Alt