Yardım Mi 9 SE Almak İstiyorum

ohrangutang

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
iPhone 6
Konular
2
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. 3-4 yıldır iPhone 6 kullanıyorum ve yaklaşık 1 yıldır Xiaomi'ye geçmeyi düşünüyorum. Mi 9 SE modeli tanıtıldıktan sonra dedim ki bu cihaz tam benlik ancak Türkiye satış fiyatlarını görünce kalakaldım. Xiaomi Türkiye garantili fiyatı 3500 sanırım şu sıralar. Ben de araştırmalarım sonucu Turan Gsm, Semers İletişim gibi yerlerden birçok kişinin uygun fiyatlara pasaport kayıtlı olarak Xiaomi telefonları aldığını gördüm. Benim sizlere sorum; bu şekilde almak ne kadar güvenli ? Garanti konusu aşırı önemli değil çünkü bugüne kadar kullandığım cihazların hepsi garantiliydi ancak bir kere garantiye gittiğimi hatırlamıyorum. Ama buralardan cihaz aldıktan sonra pasaport kaydında, imei'sinde veya romunda ilerde bir sıkıntı yaşar mıyım ? Buralardan cihaz alan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler, herkese iyi forumlar..

ohrangutang

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
iPhone 6
Konular
2
Y
Merhabalar hocam eğer düşünürseniz ben mi 9 se mi satıyorum herşeyiyle hazır yalnızca imei repair işlemini yaptırtmadım 8 ay kullanım süresi var diye daha 2 aylık cihaz nokta çizik vuruk yok herşeyi tam , düşünürseniz ulaşın lütfen 8. ayın sonunda herhangi bir telefoncudan imei kaydını 50 tl ye yaptırabiliyorsunuz.
Yok o şekilde almayı düşünmüyorum teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihaza imei atıldıktan sonra band20 problemi oluyor malesef

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Peki bir eksikliğini hissediyor musunuz ?

Semers in iyi olduğunu biliyorum fakat Turan hakkında tecrübem yok.

Teşekkürler peki son olarak bu band20 problemi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Bir eksikliğini yaşar mıyım ya da daha ilerde yazılım yoluyla çözülebilir mi ?

Lise dönemi kullandığım Nokia 5800 harici garantili ve yurtiçi cihaz kullanmadım. Herhangi bir sorunla da karşılaşmadım. Tabi kişisel bir mesele ama bir telefonu yurtdışı 2k'ya alabilecekken sırf garantili olsun diye 3.5k'ya almam. Eğer cihazım bozulursa yeni bir cihaz daha alırım aynı paraya gelir aşağı yukarı. :D
Dediğim gibi sıfır ürün sonuçta garanti çok aşırı dert değil dediğin gibi fiyat farkını düşündüğünde :) Benim tereddütüm bu imei, pasaport kaydı, rom meselelerinde ilerde falan sıkıntı yaşar mıyım ? Yaşadınız mı hiç böyle sorunlar ?

Son düzenleme:
Oyla:

manasturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
mi5s 64gb
Konular
3
Merkezi yerlerde hiç sıkıntı yaşamadım ama köy yeri küçük ilçelerde problem oluyor

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Merak ettim de. İmei atılan cihazlarda istediğimiz gibi rom değiştirebiliyor muyuz?
Yani herhangi ekstra işleme gerek olmadan rom değiştirilebilir mi?

Oyla:

ohrangutang

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
iPhone 6
Konular
2
Merkezi yerlerde hiç sıkıntı yaşamadım ama köy yeri küçük ilçelerde problem oluyor

Bir dert değil al gitsin diyorsun yani ? :) 4g çekmediği ücra yerlerde de en kötü 3G çeker herhalde zaten ?

Oyla:

manasturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
mi5s 64gb
Konular
3
Bir dert değil al gitsin diyorsun yani ? :) 4g çekmediği ücra yerlerde de en kötü 3G çeker herhalde zaten ?
3g de sıkıntı yok hocam şuan alınacak mantıklı cihazlardan

Oyla:
Üst Alt