Yardım Mi 9 SE Almak İstiyorum

ohrangutang

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
iPhone 6
Konular
2
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. 3-4 yıldır iPhone 6 kullanıyorum ve yaklaşık 1 yıldır Xiaomi'ye geçmeyi düşünüyorum. Mi 9 SE modeli tanıtıldıktan sonra dedim ki bu cihaz tam benlik ancak Türkiye satış fiyatlarını görünce kalakaldım. Xiaomi Türkiye garantili fiyatı 3500 sanırım şu sıralar. Ben de araştırmalarım sonucu Turan Gsm, Semers İletişim gibi yerlerden birçok kişinin uygun fiyatlara pasaport kayıtlı olarak Xiaomi telefonları aldığını gördüm. Benim sizlere sorum; bu şekilde almak ne kadar güvenli ? Garanti konusu aşırı önemli değil çünkü bugüne kadar kullandığım cihazların hepsi garantiliydi ancak bir kere garantiye gittiğimi hatırlamıyorum. Ama buralardan cihaz aldıktan sonra pasaport kaydında, imei'sinde veya romunda ilerde bir sıkıntı yaşar mıyım ? Buralardan cihaz alan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler, herkese iyi forumlar..

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. 3-4 yıldır iPhone 6 kullanıyorum ve yaklaşık 1 yıldır Xiaomi'ye geçmeyi düşünüyorum. Mi 9 SE modeli tanıtıldıktan sonra dedim ki bu cihaz tam benlik ancak Türkiye satış fiyatlarını görünce kalakaldım. Xiaomi Türkiye garantili fiyatı 3500 sanırım şu sıralar. Ben de araştırmalarım sonucu Turan Gsm, Semers İletişim gibi yerlerden birçok kişinin uygun fiyatlara pasaport kayıtlı olarak Xiaomi telefonları aldığını gördüm. Benim sizlere sorum; bu şekilde almak ne kadar güvenli ? Garanti konusu aşırı önemli değil çünkü bugüne kadar kullandığım cihazların hepsi garantiliydi ancak bir kere garantiye gittiğimi hatırlamıyorum. Ama buralardan cihaz aldıktan sonra pasaport kaydında, imei'sinde veya romunda ilerde bir sıkıntı yaşar mıyım ? Buralardan cihaz alan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler, herkese iyi forumlar..
Yaklaşık son 6-7 cihazımı bu şekilde aldım. Herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ohrangutang

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
iPhone 6
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yaklaşık son 6-7 cihazımı bu şekilde aldım. Herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Örneğin 1-2 yıl sonra pasaport kaydının düşmesi, imeinin silinmesi gibi bir durum hiç duydunuz mu ya da güncelleme almasında falan bir sıkıntı oluyor mu cihazların ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Semers candır. Guvenebilirsin
Turan Gsm hakkında bilginiz var mı ? İkisini duydum ben ama hangisini tercih etmeliyim bir fikrim yok ikisinde de fiyatlar aynı gibi.

Oyla:

ohrangutang

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
iPhone 6
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir sorumda Band20 sorunu meselesi buralardan alınan cihazlarda band20 sorunu yaşanır mı ? Yaşanmaması için nelere dikkat etmeliyim alırken ?

Oyla:

manasturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
mi5s 64gb
Konular
3
Bir sorumda Band20 sorunu meselesi buralardan alınan cihazlarda band20 sorunu yaşanır mı ? Yaşanmaması için nelere dikkat etmeliyim alırken ?
Cihaza imei atıldıktan sonra band20 problemi oluyor malesef

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Örneğin 1-2 yıl sonra pasaport kaydının düşmesi, imeinin silinmesi gibi bir durum hiç duydunuz mu ya da güncelleme almasında falan bir sıkıntı oluyor mu cihazların ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Turan Gsm hakkında bilginiz var mı ? İkisini duydum ben ama hangisini tercih etmeliyim bir fikrim yok ikisinde de fiyatlar aynı gibi.
Semers in iyi olduğunu biliyorum fakat Turan hakkında tecrübem yok.

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Lise dönemi kullandığım Nokia 5800 harici garantili ve yurtiçi cihaz kullanmadım. Herhangi bir sorunla da karşılaşmadım. Tabi kişisel bir mesele ama bir telefonu yurtdışı 2k'ya alabilecekken sırf garantili olsun diye 3.5k'ya almam. Eğer cihazım bozulursa yeni bir cihaz daha alırım aynı paraya gelir aşağı yukarı. :D

Oyla:

manasturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
mi5s 64gb
Konular
3
Lise dönemi kullandığım Nokia 5800 harici garantili ve yurtiçi cihaz kullanmadım. Herhangi bir sorunla da karşılaşmadım. Tabi kişisel bir mesele ama bir telefonu yurtdışı 2k'ya alabilecekken sırf garantili olsun diye 3.5k'ya almam. Eğer cihazım bozulursa yeni bir cihaz daha alırım aynı paraya gelir aşağı yukarı. :D
Bende aynı mantıkla gidiyorum hocam maalesef vergiler çok yüksek adamların fiyat konusunda yapacağı pek bir şey yok

Oyla:

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Merhabalar hocam eğer düşünürseniz ben mi 9 se mi satıyorum herşeyiyle hazır yalnızca imei repair işlemini yaptırtmadım 8 ay kullanım süresi var diye daha 2 aylık cihaz nokta çizik vuruk yok herşeyi tam , düşünürseniz ulaşın lütfen 8. ayın sonunda herhangi bir telefoncudan imei kaydını 50 tl ye yaptırabiliyorsunuz.

Oyla:
Üst Alt