Sohbet Mi 9 Lite - Redmi Note 8 Telefon karşılaştırma.

Hangisini tercih edersiniz?

• Redmi Note 8

Oy: 0 0,0%

• Kullanılan toplam oy
    8
  • Anket kapatılmış .

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Her iki model için farklı bir yerde konu açmadım. Tek model başlığı altında açtım. Eğer yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Sevgili adminler düzeltirseniz sevinirim.
Şu ara iki modeli yakın takibe almış durumdayım. Her ne kadar telefon dünyasının hızına yetişmek mümkün olmasa da, ben ve benim gibi bir kullanıcı kitlesinin varlığı aşikar. Ben ve benim gibi kullanıcılar derken demek istediğim gurup, bir modeli alıp onunla enaz 2-3 hatta 4 yıl geçiren insanlar. Xiaomi çekirdek gibi telefon çıkarmaya devam ediyor. Kullanıcıların istekleri çok olduğu için bir kısım insan bu durumdan memnun iken, bir kısım insan ise bunu hoş karşılamıyor. Ekosistemin güncelleme politikasında geri kalmasını çok modele bağlayanlar da var, çok fazla model olmasının çeşitlilik açısından çok iyi olduğunu söyleyenlerde var.
Benim özellikle son dönemde çok ilgimi çeken iki model oldu. Bunlardan ilki Mi serisinde Mi 9 Lite modeli. Bu model özellikle çok beğeni alan Snapdragon 710 işlemcisi ile gelirken, 4030mAh pili yanında birde amoled ekran ile gelince, yüksek performanslı bir cihaz ortaya çıkmış. Son zamanlarda LCD ekranlarda görülen gelişmelerde azımsanmayacak derecede iyi. Diğer bir ilgimi çeken model ise Redmi Note 8 modeli. Bilindiği gibi Redmi artık ayrı bir alt marka oldu ve her zaman Redmi tarafında f/p cihazları ön planda oldu. Redmi Note 8 de yine böyle bir cihaz. Her iki cihazda hem birbirlerine benzerken hemde bazı yerlerde birbirinden farklı. Özellikle işlemci kısmında 710 ve 665 işlemci farkı ne derecede çoktur bunu kullananlardan dinlemek lazım. Redmi Note 8 de 4 kamera kullanılmış. Bunlardan biri sadece makro çekim için (bence çok da gerekli değil) ayrılmış ve sadece 2MP. Mi 9 Lite modelinde ise sadece 3 kamera var. Bir telefonda Amoled ekran varken bir diğerinde LCD kullanmış.
Her iki cihazında birbirinden farklılaştırılmış kısımları bulunuyor, ancak ben işin içinden çıkamadım sayın dostlar. :)
Siz olsanız arkadaki hatırı sayılır fiyat farkını da göz önünde bulundurarak, hangisini tercih ederdiniz?
Snapdragon 710 işlemcili Amoled ekranlı fakat 2500₺ fiyatlı bir modeli mi?
Yoksa Snapdragon 665 işlemcili LCD ekranlı ve 2000₺ altında olan bir telefonu mu?

Not: Redmi Note 8 pro hoşlanmadım. Mediatek işlemciye alerjim var :)

Not2: Mi 9T modelinin pop up kamerası hoşuma gitmiyor :)

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Mi9 lite ın karşısında note8 değil note8 pro olmalı bence

Notu sonra gördüm

wendigo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Celal Burak
Cihazım
P9 lite
Konular
0
Kendime mi 9 lite hanıma redmi note 8 alma planım var

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhabalar hocam,
-Öncelikle İşlemcilere değinmek istiyorum,
Mi9 Lite Sd710 /10 nm mimarısına sahip iken, Note 8 sd665 11nm mimarisine sahip, Mi9 Lite ın daha iyi performans ve daha iyi batarya performansı sunacağını söyleyebilirim. Ek olarak grafik işlemcisi de Mi 9 lite da daha iyi görünüyor.
-Mi9 Lite da Ufs 2.1 desteğinin olması avantaj. Daha hızlı aktarma, kopyalama, depolama işlemleri yapabilirsiniz.
-Arka Kamera konusun da Note 8 in önde olduğu tek konu Makro çekim için eklenmiş 2Mp depth sensör. Bunun dışında diğer 3 kamera da iki model de aynı. Çok farklılık olacağını düşünmüyorum.
- Ön kamera ya bakacak olur isek, Mi9 Lite, 32 mp kamerası ile Note 8 in 13 mp kamerasından daha önde olduğu görülüyor.
-Bataryaya baktığımız da aşağı yukarı aynı değerler de olmasına rağmen, burada önemli etkenlerden İşlemci ve Ekrana değinmemiz gerekiyor. Sd710 ve amoled ekranın Sd 665 ve Ips Lcd ekrana göre daha iyi süreler ve kullanım ömrü vereceğini düşünüyorum.
-Amoled ekran lı Mi 9 Lite görüntü kalitesinin daha iyi olacağını da eklemek gerekli.
-Son olarak iki cihazın arasındak ağırlık farkına değinmek istiyorum, Note 8 190 gr ağırlığa sahip iken Mi9Lite 179 gr ağırlığa sahip,İki cihazın boyutları aynı olmasına rağmen, bence önemli etkenlerden bir tanesi.
-Mi9 Lite ın Parmak izi okuyucusu ekrana gömülü iken, Note 8 de arka tarafta konumlandırılmış. Yeni çıkmış bir model de ekran parmak okuyucusu olması benim gözüm de yeniliktir.

Bence Mi 9 Lite açık ara önde gibi duruyor.
Tabi reel kullanıcıların günlük hayattaki yorumları daha farklı olabilir.

İyi forumlar.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Her iki modelin forumunu incelediğimde enteresan bir sonuç gördüm.
Her iki modelde de arama ve rehber uygulaması google saf uygulamaları olmuş.
Bazı kişiler bundan şikayetçi olmuş.
MiUi sürümüne ait olan arama ve rehber oldukça kullanışlı. Saf Android sürümleri devam edermi? Diğer modellerde de aynımı? Ayrıca başka değişen MIUI arayüzünden uzaklaşan özellikler varmı bu modellerde?
Birde sanırım arama kaydetme çalışmadığı söylenmiş. Zaten Android 9 dan sonra yasaklamıştı Google. Kendi kayıt uygulaması damı kaldırılmış?

Üst Alt