Yardım Mi 9 Kendini Resetleme Sorunu

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 4-5 aydır Mi 9 kullanıyorum, bugün hayatımda ilk kez kendini resetlediğini gördüm cihazın, 10 dakika geçti resetledikten sonra, yine reset attı kendine. 3 saat sonra tekrar aldım elime ve bir anda yeniden resetledi kendini. Global ROM cihaz, herhangi bir yükleme, değişiklik yapılmadı. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkür ederim.

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
EEA filan deneyin hocam. Oda global bir rom.
Daha pratik bir çözüm yok mu hocam? Pek zamanım yok. IMEI gitmeden bir format atmam gerekiyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

resetlemeden kastınız cihazın kendini açıp kapatması ise; aç/kapa düğmesini kontrol edebilirmisiniz, problem olabilir. Takılı kalmış olabiir...
Baktım şimdi, öyle bir sorun yok hocam. Gün içinde yine tekrar etti.

Global 11.0.3 vardir herhalde sizde. Dedigim gibi durup dururken olmasi ilginc ama farkli rom deneyebilirsiniz. Onda da cozum yoksa bataryada sorun olabilir.
11.0.2 var hocam. Cihaz yeni sayılır, bataryada sorun olacağını sanmıyorum.

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Daha pratik bir çözüm yok mu hocam? Pek zamanım yok. IMEI gitmeden bir format atmam gerekiyor.

Baktım şimdi, öyle bir sorun yok hocam. Gün içinde yine tekrar etti.
Hocam format data atın reboot recovery diyin, internal storge ve otg hariç wipe atın sonra global recovery rom'u kurun bir daha öyle deneyelim.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Bendeki ara ara reset atıyor, ben Cihaz bul özelliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Cihaz bul özelliğini kullanmadığım için kapalı tutuyorum. Telefon reset yapıp yeniden açıldığında ekranda "Cihaz bul beklenmedik şekilde sonlandı" gibi buna benzer bir hata çıkıyor.

Dün akşamda dedim açayım cihaz bul özelliğinide düzelir belki diye, Cihaz bul'u açınca bu sefer VoLTE kapanıyor.

Neyse sonuç olarak cihazda root ve twrp olduğu için bu hatanın üzerine pek düşmüyorum şimdilik.

Ayrıca sizde IMEI işlemi varsa TWRP de vardır. EFS yedeği alıp bir sıfırlayın bence chazı, imei gitse bile yedeği yüklediğiniz de geri gelir tekrar.

Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Hocam format data atın reboot recovery diyin, internal storge ve otg hariç wipe atın sonra global recovery rom'u kurun bir daha öyle deneyelim.
Hocam öncesinde hiç yapmadım, yukarıda arkadaşların bahsettiği şey değil mi?

Bendeki ara ara reset atıyor, ben Cihaz bul özelliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Cihaz bul özelliğini kullanmadığım için kapalı tutuyorum. Telefon reset yapıp yeniden açıldığında ekranda "Cihaz bul beklenmedik şekilde sonlandı" gibi buna benzer bir hata çıkıyor.

Dün akşamda dedim açayım cihaz bul özelliğinide düzelir belki diye, Cihaz bul'u açınca bu sefer VoLTE kapanıyor.

Neyse sonuç olarak cihazda root ve twrp olduğu için bu hatanın üzerine pek düşmüyorum şimdilik.

Ayrıca sizde IMEI işlemi varsa TWRP de vardır. EFS yedeği alıp bir sıfırlayın bence chazı, imei gitse bile yedeği yüklediğiniz de geri gelir tekrar.
Hocam cihazın kilidi açık sanırım, açılırken “unlocked” yazıyor. Bende olduğu gibi kapanıp yeniden açılıyor, herhangi bir hata vermiyor. EFS yedeği nasıl alınıyor? Yazarsan çok memnun olurum, ayrıca nasıl geri yüklerim?

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Hocam öncesinde hiç yapmadım, yukarıda arkadaşların bahsettiği şey değil mi?

Hocam cihazın kilidi açık sanırım, açılırken “unlocked” yazıyor. Bende olduğu gibi kapanıp yeniden açılıyor, herhangi bir hata vermiyor. EFS yedeği nasıl alınıyor? Yazarsan çok memnun olurum, ayrıca nasıl geri yüklerim?

Forumda konusu vardı ama kısaca yazayım.

Telefonu tamamen kapatın, 5-6 saniye sonra önce ses açma tuşuna basın ve basılıyken aynı anda güç tuşuna basın, Mi logosunu görünce tuşları bırakabilirsiniz, TWRP açılacak. Oradan dili ingilizceyse "Backup" dili Türkçeyse "Yedekle" menüsüne girip EFS kısmını şeçili hale getirin, ayrıca ne olur ne olmaz Modem kısmınında yedeğini alabilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki okları sağa kaydırarak yedeğinizi almış olursunuz.

Cihazı tekrar başlattığınızda Dosyalar dizininde TWRP klasörünün içerisinde Backup klasörü olacak, o klasörü bilgisayara yada GDrive'a falan kopyalayınız.

Ardından yapacağınız işlemleri gönül rahatlığı ile yapabilir ve bir sıkıntı olması durumunda tekrar TWRP üzerinden Geri Yükle menüsünden yedeklerinizi geri yükleyebilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Forumda konusu vardı ama kısaca yazayım.

Telefonu tamamen kapatın, 5-6 saniye sonra önce ses açma tuşuna basın ve basılıyken aynı anda güç tuşuna basın, Mi logosunu görünce tuşları bırakabilirsiniz, TWRP açılacak. Oradan dili ingilizceyse "Backup" dili Türkçeyse "Yedekle" menüsüne girip EFS kısmını şeçili hale getirin, ayrıca ne olur ne olmaz Modem kısmınında yedeğini alabilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki okları sağa kaydırarak yedeğinizi almış olursunuz.

Cihazı tekrar başlattığınızda Dosyalar dizininde TWRP klasörünün içerisinde Backup klasörü olacak, o klasörü bilgisayara yada GDrive'a falan kopyalayınız.

Ardından yapacağınız işlemleri gönül rahatlığı ile yapabilir ve bir sıkıntı olması durumunda tekrar TWRP üzerinden Geri Yükle menüsünden yedeklerinizi geri yükleyebilirsiniz.

Hocam zahmet verdin, çok teşekkür ederim. Deneyeceğim evde.

Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47

Buradan TWRP uygulamasını yüklemek istiyorum ama virüslü görünüyor. Dosyayı yüklemek istiyorum ama trojan var diye gösteriyor, kurmama izin vermiyor.

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Hocam

Buradan TWRP uygulamasını yüklemek istiyorum ama virüslü görünüyor. Dosyayı yüklemek istiyorum ama trojan var diye gösteriyor, kurmama izin vermiyor.
Hocam anlasilan sizin virus programinda bir sikinti var :) lütfen onu kapatin. İnanin twrplerin hicbirinde virus yok. Burada en az 150-200 kisi o twrpleri kullandi ve kullanmaya devam ediyor.

Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47

Hocam

Hocam anlasilan sizin virus programinda bir sikinti var :) lütfen onu kapatin. İnanin twrplerin hicbirinde virus yok. Burada en az 150-200 kisi o twrpleri kullandi ve kullanmaya devam ediyor.
Böyle gösteriyor hocam, windows'un kendi güvenlik duvarı diyor bunu.

Oyla:
Üst Alt