Soru Mi 9 imei sonrası şebeke sorunu

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
S.a iyi forumlar öncelikle
Ben mi 9 kullanıyorum cihazım imei repair yapılmış şehir merkezinde sıkıntı yok ama çalıştığım yer kırsal olduğundan zaten şebeke sıkıntısı var.
Yanımdaki arkadaşlarım aynı hat ile 2 3 diş 4.5 g çekerken ben sadece E çekebiliyorum Network Signal guru ile bandların resmini atıyorum acaba IMEI repair olmuş cihaza göre normal mi yoksa IMEI atarken yanlış yapılmış tekrardan attırsam daha iyi mi olur yardımcı olur musunuz deneyimsizim bu konuda
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Hangisi hocam
LTE/UMTS olması lazım sanırım 2G de şebeke çekiyor sizin sadece.

Oyla:

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
S.a iyi forumlar öncelikle
Ben mi 9 kullanıyorum cihazım imei repair yapılmış şehir merkezinde sıkıntı yok ama çalıştığım yer kırsal olduğundan zaten şebeke sıkıntısı var.
Yanımdaki arkadaşlarım aynı hat ile 2 3 diş 4.5 g çekerken ben sadece E çekebiliyorum Network Signal guru ile bandların resmini atıyorum acaba IMEI repair olmuş cihaza göre normal mi yoksa IMEI atarken yanlış yapılmış tekrardan attırsam daha iyi mi olur yardımcı olur musunuz deneyimsizim bu konuda
İmei hatalı atılmış. Ya da cihaza yazdıkları imei baya kötü bir cihaza ait ki sadece LTE seçince tanımıyor bile komple gitmiş. İşi bilen birine gidip durumu anlatın 4g kullanmak istediğinizi de söyleyin imei işleminden sonra cihazı orada tekrar sadece LTE bandına alıp komple gidip gitmediğini kontrol ederek teslim alin :)

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
İmei hatalı atılmış. Ya da cihaza yazdıkları imei baya kötü bir cihaza ait ki sadece LTE seçince tanımıyor bile komple gitmiş. İşi bilen birine gidip durumu anlatın 4g kullanmak istediğinizi de söyleyin imei işleminden sonra cihazı orada tekrar sadece LTE bandına alıp komple gidip gitmediğini kontrol ederek teslim alin :)
Konunun başında da belirtmiştim hocam şehir merkezinde 4.5 g full çekiyor çalıştığım yerde sıkıntı oluyor ve yatılı kaldığımız için sıkıntı oluyor iş yerinde normalde 2 3 diş 4.5g çekmesi gereken yerde 3g bile çekmiyor şehir merkezine gidiyorum 4.5 g full çekiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konunun başında da belirtmiştim hocam şehir merkezinde 4.5 g full çekiyor çalıştığım yerde sıkıntı oluyor ve yatılı kaldığımız için sıkıntı oluyor iş yerinde normalde 2 3 diş 4.5g çekmesi gereken yerde 3g bile çekmiyor şehir merkezine gidiyorum 4.5 g full çekiyor
Samsung S3 miniden atılan bir IMEI VoLTE Wowifi de açamıyorum cihazınız uyumlu değildir diyor başka cihazda aktif edip yaktım VoLTE açık Wowifi açık ama olmuyor

Oyla:

Faruk89

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 9 Global
Konular
10
Ben de imei repair yaptirdim sürekli kirsaldayim full çekiyor nerdeyse ve int hizi sn de 20 mbyte indiriyor sizin repair işlemi yanliş yapilmiş olabilir

Oyla:

serkan85

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
MI 10T 8/128
Meslek
Bilgisayar Donanım
Konular
4
Merhaba arkdaşlar.

Sanırım aynı sorun bende de mevcut. Elimdeki cihazda signal testi yaptığımda band 20 görünmüyor. Bu neden ile network sorunu yaşıyorum. Bunun çözümü yeniden imei atılması mı ?

Oyla:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Merhaba arkdaşlar.

Sanırım aynı sorun bende de mevcut. Elimdeki cihazda signal testi yaptığımda band 20 görünmüyor. Bu neden ile network sorunu yaşıyorum. Bunun çözümü yeniden imei atılması mı ?

Uzakdoğu için üretilen cihazlarda ve imei işlemi görmüş cihazlarda band 20 olmayabiliyor Hocam. Aslında merkez bölgelerde ve yakınlarında yaşıyorsanız Band 20 çokta gerekli değil. Band 20 uzak mesafe ancak düşük kalite hizmet verir. Yaşadığınız bölgede genel olarak baz istasyonu sıkıntısı yaşanmıyorsa, sizin içinde çok fazla bir sorun teşkil etmez.

Oyla:

serkan85

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
MI 10T 8/128
Meslek
Bilgisayar Donanım
Konular
4
Uzakdoğu için üretilen cihazlarda ve imei işlemi görmüş cihazlarda band 20 olmayabiliyor Hocam. Aslında merkez bölgelerde ve yakınlarında yaşıyorsanız Band 20 çokta gerekli değil. Band 20 uzak mesafe ancak düşük kalite hizmet verir. Yaşadığınız bölgede genel olarak baz istasyonu sıkıntısı yaşanmıyorsa, sizin içinde çok fazla bir sorun teşkil etmez.

Hocam senin cihaz da mi 9 ve band 20 sende mevcut sanırım imei ile alakası var bu işin
Yaşamış olduğum sorun 4.5g de iken sinyal var görünüyor ama internet inanılmaz yavaş 3g ye aldığım zaman sorunsuz kullanıyorum. Eşimde p20 lite var onda herhangi bir sorun yok. Bende band20 olmadığı için sorun yaşıyorum

Oyla:

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Hocam senin cihaz da mi 9 ve band 20 sende mevcut sanırım imei ile alakası var bu işin
Hocam zaten ben alakası yok demedim ki! Yazdığımı tekrar okuyun lütfen.Dediğim şey; yaşadığınız bölgede baz istasyonu sıkıntısı yoksa, band 20 nin olmamasının sizin için çokta bir sorun teşkil etmeyeceği.

Oyla:

serkan85

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
MI 10T 8/128
Meslek
Bilgisayar Donanım
Konular
4
Bulunduğum yerde sanırım istasyon band20 bu neden ile bende şebeke sorunu var bu band 20 geri gelir mi sorum bu :)

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Bulunduğum yerde sanırım istasyon band20 bu neden ile bende şebeke sorunu var bu band 20 geri gelir mi sorum bu :)

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cihazınız Global pazar için üretilen versiyon ise büyük ihtimalle donanım desteği vardır. modem güncellemesi yada destekleyen bir rom varsa gelebilir. Donanım desteği yoksa zaten yapacak birşey yok.
Bu konulara göz atabilirsin.

Oyla:
Üst Alt