Çözüldü Mi 9 bootloader açılmıyor

Yargısızcem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Xioami Redmi 6
Konular
26
TM deneyeceğim bunu
telefon fastboot modunda PC ye bağlanınca hiç bir tepki vermiyor. Telefonu görmüyor. Sürücü güncelleme denedim , Xiaomi tool denedim. USB qualcomm driverlar denedim. Çok ilginç birşey ya illa ki çözeceğiz. Desteklerinisi bekliyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar gerçekten hiç bir yer de hata yapmadım. Ya kullandığım iki bilgisayar da hata var ya s başka birşey. Geliştirici olup OEM kilit açma aktif ettim. Sonra aynı yerden hesap ekledim. Başarıyla ilişkilendirildi dedi. Fakat mi flash unlockta bir türlü cihazı görmedi. Aygıt yöneticisinde de fastboot olarak bağlandı yazmadı hiç. Tam 4 saat uğraştım yazık. 20 kez fastboot da ve fastbootsuz denedim sonuç hep başarısız. Sürücü güncelledim qualcomm driverlar kurdum hata ayıklama denedim herşeyi yaptım . Fakat fastboot modunda bir türlü tepki vermiyor telefon. Zaten fastboot ta telefonu görse mi flashla hemen açılacak kilit
Adb sürücülerini yüklediniz mi?

Tahapala34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taha
Cihazım
Mi 9
Meslek
Pazarcı
Konular
8
Sorun çözüldü Beyler sağolun. Bootloader driverlar eksikmiş

Tahapala34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taha
Cihazım
Mi 9
Meslek
Pazarcı
Konular
8
Arkadaşlar yardımcı olanlara çok teşekkür ederim. Bu sorunla mutlaka pek çok insan karşılaşacaktır. Tam net çözümü anlatıyorum birgün birinin işine yarar burada okur da. Arkadaşlar telefonu fastboot moda alıp bağlıyoruz. Sonra bilgisayarımıza minimal ADB fast boot programını indirip kuruyoruz küçük zaten. Ondan sonra aygıt yöneticisine girip diğer aygıtlar bölümünde üzerinde ünlem işareti yani hatalı görünen Android seçeneğini göreceğiz. Ondan sonra üzerine sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştire tıklayacağız. Sonra uygun olan driver için bilgisayarımı tara seçeneğini seçeceğiz (alttaki seçenek) ondan sonra mi 9 fastboot driver adlı klasörü oradan seçip göstereceğiz ve işlem tamam. Ondan sonra fastboot olarak bilgisayar telefonu tanıyacak. Bu bahsettiğim klasör şimdi linkini vereceğim anlatım videosunun açıklama kısmın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

SERHAT NAS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
siyahyek
Cihazım
Mi 9 t
Konular
0
Merhabalar benim elimde mi 9T var. bootloader kilidi açmaya çalışırken sürenin aşağıdaki fotodaki gibi bir hatayla karşılaştım.Yalnız açma işlemini yaparken telefonda cihaz ve hesap ekle kısmına tıkladığımda doğrulanamadı yeniden hesap açarak deneyin gibi bir ifadeyle karşılaştım bende oturum kapatıp tekrar açtım ve aşağıdaki kilit açma ekranındaki hatayla karşılaştım nasıl bir yol izlemeliyim şimdi bana yardımcı olabilir misiniz Şimdiden teşekkür ederim. ne yapacağımı bilemiyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20190924_202609.jpg
    IMG_20190924_202609.jpg
    2,5 MB · Görüntüleme: 19

Tahapala34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taha
Cihazım
Mi 9
Meslek
Pazarcı
Konular
8
Merhabalar benim elimde mi 9T var. bootloader kilidi açmaya çalışırken sürenin aşağıdaki fotodaki gibi bir hatayla karşılaştım.Yalnız açma işlemini yaparken telefonda cihaz ve hesap ekle kısmına tıkladığımda doğrulanamadı yeniden hesap açarak deneyin gibi bir ifadeyle karşılaştım bende oturum kapatıp tekrar açtım ve aşağıdaki kilit açma ekranındaki hatayla karşılaştım nasıl bir yol izlemeliyim şimdi bana yardımcı olabilir misiniz Şimdiden teşekkür ederim. ne yapacağımı bilemiyorum.
Bekleme süresi var. Dili türkçe yapın orada ne kadar beklemek zorunda olduğunuzun süresi yazacak. Süre bitince tekrar aynı işlemi yapın bu sefer açacak kilidi.

SERHAT NAS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
siyahyek
Cihazım
Mi 9 t
Konular
0
Bekleme süresi var. Dili türkçe yapın orada ne kadar beklemek zorunda olduğunuzun süresi yazacak. Süre bitince tekrar aynı işlemi yapın bu sefer açacak kilidi.
hocam öncelikle cevabın için teşekkür ederim. yalnız daha önce girdiğimde bekleme süresini gösteriyordu ve çince yazmıyordu son girdiğimde telefonda hesap ve cihaz ekle kısmında doğrulanamadı bir daha deneyin gibi ifadeler görünce hesabımı kapatıp tekrar denedim ve böyle bir şey çıktı unlock yaparken.

Tahapala34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taha
Cihazım
Mi 9
Meslek
Pazarcı
Konular
8
hocam öncelikle cevabın için teşekkür ederim. yalnız daha önce girdiğimde bekleme süresini gösteriyordu ve çince yazmıyordu son girdiğimde telefonda hesap ve cihaz ekle kısmında doğrulanamadı bir daha deneyin gibi ifadeler görünce hesabımı kapatıp tekrar denedim ve böyle bir şey çıktı unlock yaparken.
hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yapıp eklendi yazısını görün sorunsuz mi flash ile açılması lazım bekleme süresi de bittiyse

Üst Alt