Yardım mi 8se 9.9.26 yükleyince fastboot ta kalma sorunu

razzbery

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
razz
Cihazım
xiaomi
Konular
2
Merhaba arkadaşlar.
cihaz mi8 se ( boatloader açık)

eu 9.9.3 beta yüklüydü. eu 9.9.26 (miu 11) rom u geldiğinde twrp den yükledim direk fastboot ta kaldı. çıkarmak içinde mecburen çin fastboot romlardan attım,fastboottan çıktı.Lakin çin romu olduğu için ingilizce ve çince mevcut sadece. tekrar 9.9.26 yüklediğim zaman veya eu stabil rom yükleyince fastbootta kalıyor. hem twrp den flaşlayıp denedim. hemde mi flash uygulamasından denedim. ne yaparsam yapayım eu romları yüklediğimde fastboota kalıyor. şuan yüklü olan rom china rom (9.6.20) konu hakkında görüşü ve çözümü olan ,yardımcı olabilecek birisi var mı?

Son düzenleme:

razzbery

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
razz
Cihazım
xiaomi
Konular
2
Merhaba arkadaşlar.
cihaz mi8 se ( boatloader açık)

eu 9.9.3 beta yüklüydü. eu 9.9.26 (miu 11) rom u geldiğinde twrp den yükledim direk fastboot ta kaldı. çıkarmak içinde mecburen çin fastboot romlardan attım,fastboottan çıktı.Lakin çin romu olduğu için ingilizce ve çince mevcut sadece. tekrar 9.9.26 yüklediğim zaman veya eu stabil rom yükleyince fastbootta kalıyor. hem twrp den flaşlayıp denedim. hemde mi flash uygulamasından denedim. ne yaparsam yapayım eu romları yüklediğimde fastboota kalıyor. şuan yüklü olan rom china rom (9.6.20) konu hakkında görüşü ve çözümü olan ,yardımcı olabilecek birisi var mı?

deneyip konu hakkında cevap yazacağım.teşekkür ederim.

Oyla:

garavel

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 8 se
Meslek
Teknisyen
Konular
7
deneyip konu hakkında cevap yazacağım.teşekkür ederim.
Sorunu çözdünüz mü aynı problem bende de mevcut 3 gündür uğraşıyorum çözemedim bilgisayar

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Oyla:

razzbery

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
razz
Cihazım
xiaomi
Konular
2
ne yazıkki çözemedim ,2 gündür uykusuzum bu sorun nedeniyle, belki 50 kez rom kurdum ,twrp yükledim. bitkin durumdayım. bir çözümü mutlaka olmalı.

Oyla:

garavel

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 8 se
Meslek
Teknisyen
Konular
7
Konuyu takipteyim sorunu çözdüğünüz zaman haber verirseniz sevinirim bende aynı şekilde sizi bilgilendiririm

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Oyla:

eyppp60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyup
Cihazım
Lenovo k.6
Konular
1
gunaydın arkadaşlar bendede aynı sorun var lütfen anlayan varsa yardım etsin teşekkürler

Oyla:

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
merhaba aynı sorun bende de var. denemediğim seçenek kalmadı. Mesela çin 9.0 pie rom atıyorum miflash ile twrp kurup çin 8.1 android kuruyorum açılıyor. ama çin rom varken eu rom kurunca direk fastbootta açıyor. En baştan tekrar başlıyorum wipe yapıyorum nafile. şuan ne yaptıysam bunu çözemedim bu gidişle çin romda kalıcam :(

anlamadığım olay şu indirdiğim romları kuruyor hatta içindeki apkları bile kuruyor. sonra reboot diyorsun direk fastboottasın. Mİ ekranında kalsa onu bile anlıcam artık

Son düzenleme:
Oyla:

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
monkey~~evet arkadaşlar sorunu ben çözdüm biraz karışık gibi ama anlatmak isterim belki sizlerde çözersiniz;monkey~~

1) lk olarak bunu indiriyoruz .. ( mi8se için ilk geliştirici çin romu kodu şu 8.6.18_20180618.0000.00_8.1_cn )

2) ben bu mi flash ile kurdum siz hangisi ile isterseniz kurabilirsiniz ( )

Mi flash ile çin romu yüklüyoruz ve tel açılmasını bekleyip şifremizi giriyoruz. Daha sonra fastboot moda alıp TWRP yüklüyoruz. ben 1217 ile yükledim.

3) Mİ8SE için olan miui 11 romu indiriyoruz ( bu sorunu yaşadıysanız zaten indirmişsinizdir )

4) Daha sonra bu romu indiriyoruz ( )
5: MAGİSK :

Şimdi gelelim asıl meseleye. Twrp kurduktan sonra giriş yapıyoruz. İlk once wipe kısmına girip format data diyoruz ve YES yazıyoruz. Sonra telefonu yeniden başlatıp pc den telefonun içerisine MODEM dosyasını, Verdiğim 2 Rom dosyasını ve Magisk son sürümünü ( aşağı koyarım ).

İlk olarak MİUİ 11 rom dosyamısı yüklüyoruz ve cıkan ekranda SOLDA bulunan butonu tıklıyoruz. Sonra 2. verdiğim rom dosyasını 9.9.27_MiRoom_9.0 yüklüyoruz. bunada aynı şekilde solda çıkan butona tıklayıp sürüklüyoruz.

Ardından modem dosyasını ve magisk kuruyoruz . bunlardada aynı şekilde soldaki butona tıklamayı unutmayın. Ve reboot diyoruz. bir iki defa mi ekranı gelip gidebilir olmadı diyip kapatmayın bekleyin.

3 4 dakikanın ardından açılış ekranını göreceksiniz ( belki daha uzunda sürer ama bekleyin ) Ekran geldiğinde adımları İNGİLİZCE devam edin. türkçe seçerseniz durduruldu hatası alacaksınız.wait~~ ( sırf bu yüzden 2 3 saat ugraştımheadbang~~ ) Tamamen kurulduktan sonra türkçe yapabilirsiniz.

böylelikle miui 11 kurulacak ve çin romda kalmaktan kurtulacaksınız.
Ben çözümü bu şekilde deneme yanılma yöntemi ile buldum 2 rom aynı anda kurarak isterseniz deneyin seçim sizin.

:) Yararlı olursa bi beğeninizi alırım.inlove~~Idea~~

Sonuç bu;

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-10-06-22-25-46-534_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2019-10-06-22-25-46-534_com.android.settings.jpg
    165 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_2019-10-06-22-31-14-819_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2019-10-06-22-31-14-819_com.miui.home.jpg
    428,7 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_2019-10-06-20-56-46-629_com.miui.aod.jpg
    Screenshot_2019-10-06-20-56-46-629_com.miui.aod.jpg
    293,3 KB · Görüntüleme: 24