MIUI 12 Mi 8 Xiaomi.eu Beta (Güncelleme sona erdi)

enteresan05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
mi 8
Konular
14
Yeni sürüm geldi arkadaslar 20.7.2
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SpraX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
7
Cihazım
Gm 5
Konular
1
Merhabalar,

Cihazima miui 12.eu yu kurmak istiyorum lakin bu konularda acemiyim yardimiza ihtiyacim var. Cihazimi migrostan almistim ve cihazim aldigim gundern beri acilis ekraninda unlocked seklinde aciliyor. Gelistirici seceneklerinden de Mi Kilit Acma seceneginde Kilit acildi seklinde ibare var. Anladigim kadariyla cihazimin bootloader kilidi acil.

Bootloader kilidimi kendim acmamamin ilerleyen asamalarda sorun olurturur mu ?

Bundan sonra ki asamalarin nasil olacagi hakkinda bilgi verebilirseniz cok sevinirim.

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Merhabalar,

Cihazima miui 12.eu yu kurmak istiyorum lakin bu konularda acemiyim yardimiza ihtiyacim var. Cihazimi migrostan almistim ve cihazim aldigim gundern beri acilis ekraninda unlocked seklinde aciliyor. Gelistirici seceneklerinden de Mi Kilit Acma seceneginde Kilit acildi seklinde ibare var. Anladigim kadariyla cihazimin bootloader kilidi acil.

Bootloader kilidimi kendim acmamamin ilerleyen asamalarda sorun olurturur mu ?

Bundan sonra ki asamalarin nasil olacagi hakkinda bilgi verebilirseniz cok sevinirim.
Merhabalar,

Migrostan alınma cihazların çoğu BL kilidi açık olarak geliyor. Bunun sebebi sonradan global rom yüklenmesi olarak gösterilebilir. Sizler zaten cihazı aldığınızda BL kilidi açık olduğu için olası sorunlarda garanti dışında kalacağınızı zannetmiyorum. Buna benzer durumlarda bazı teknik servisler BL kilidi kapalı bile olsa sonradan siz açarsanız garanti dışında bırakmayacağınıda söylüyor (Örnek: Delta Servis). MIUI 12 kurmak için BL kilidi açık cihaza TWRP kurulumu yaptıktan sonra rom yükleyebilirsiniz. Bununla ilgili konunun ilk sayfasından destek alabilirsiniz. Yine herhangi bir sorun olursa yazabilirsiniz.

Hayırlı geceler :)

Dipnot: Sizlerin dikkat edeceği en önemli nokta olurda farklı bir rom(sistem) yükledikten sonra tekrar global roma dönmek isterseniz; Mi Flash ile Global rom yüklerken kilidi kapat seçeneğini seçmemeniz gerektiğidir. Yoksa hard brick olup, açılmaz hale gelir.

SpraX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
7
Cihazım
Gm 5
Konular
1
Merhabalar,

Migrostan alınma cihazların çoğu BL kilidi açık olarak geliyor. Bunun sebebi sonradan global rom yüklenmesi olarak gösterilebilir. Sizler zaten cihazı aldığınızda BL kilidi açık olduğu için olası sorunlarda garanti dışında kalacağınızı zannetmiyorum. Buna benzer durumlarda bazı teknik servisler BL kilidi kapalı bile olsa sonradan siz açarsanız garanti dışında bırakmayacağınıda söylüyor (Örnek: Delta Servis). MIUI 12 kurmak için BL kilidi açık cihaza TWRP kurulumu yaptıktan sonra rom yükleyebilirsiniz. Bununla ilgili konunun ilk sayfasından destek alabilirsiniz. Yine herhangi bir sorun olursa yazabilirsiniz.

Hayırlı geceler :)

Dipnot: Sizlerin dikkat edeceği en önemli nokta olurda farklı bir rom(sistem) yükledikten sonra tekrar global roma dönmek isterseniz; Mi Flash ile Global rom yüklerken kilidi kapat seçeneğini seçmemeniz gerektiğidir. Yoksa hard brick olup, açılmaz hale gelir.

Cevabınız için teşekkür ederim. TWRP yükleme aracında kontrol aşamasında uzun süre kalıyor ve yüklenmiyor. Gösterdiği tüm önergelere uymama ragmen sorunu çözemedim. Yardımcı olabilir misiniz ?

SpraX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
7
Cihazım
Gm 5
Konular
1
Eu rom u kurmayi basardim bu seferde telefonumun imei si gitti. Migrostan alinma telefondu.
Bu sorunu nasil cozebilirim. Yardimci olursaniz sevinirim

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Twrp veya custom rom yükleme ile IMEI'nin silinmemesi gerekir hocam. Recovery Wipe Data falan mı yaptınız acaba bilemedim.

Buradaki konuyu incelerseniz daha iyi anlarsınız nerede hata yaptığınızı. Çözüm için gerçekten IMEI gittiyse tekrar IMEI atılması gerekli. Eğer cihazın garantisi varsa Mi Flash ile global rom yükleyip (kilidi kapatmadan) teknik servise götürün derim.

Alaztr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Romla alakalı sorular başka bir başlık altında olsa keşke. Son güncellemelerle alakalı yorum arıyoruz sorudan başka bir şey yok.

Funky55

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Son sürümle gelen önemli bir yenilik var mı? Arayüz akıcılığı vs nasıl kullanan var mı?

gdincer66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 8
Konular
4

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-07-12-05-40-947_com.xiaomi.misettings.jpg
    Screenshot_2020-07-07-12-05-40-947_com.xiaomi.misettings.jpg
    230,9 KB · Görüntüleme: 68

turgaycomert

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
6
mi 8 için eu stabil nezman çıkacak bilgisi olan var mı?

Üst Alt