Yardım Mi 8 Wifi Açılmıyor

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4
Merhaba Arkadaşlar,

Delta garantili mi 8 cihazımın delta yetkili serviste 350 TL batarayasını yeniledim fakat 7-8 ay gibi sürecte 2500/3400 mah düştü. Bende baktım böyle olmayacak deji batarya alarak kendim değiştireyim dedim.

Telefonu açtığımda aşağıdaki resimde bulunan siyah film koparılmıştı. Bilmiyorum wifi ile alakalı bir ürünmüdür. Neyse eski bataryayı çıkartıp yenisini taktım ve telefonu topladım. Telefonu açtım wifi simgesine tıkladığımda açılıyor diyor bir süre bekliyor ve kapanıyor. Telefonu tekrar açtım 2 tane sağ kenara gelen anten kablosu olduğunu düşündüğüm kabloyu çıkartıp tekrar oturttum telefonu yine topladım ama hala wifi açılıyor diyor ve bir süre sonra kendini kapatıyor.

Bataryayı çözdük bu sefer de wifiden olduk 😬

asd.png

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-10-09-11-15-50-933_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-09-11-15-50-933_com.android.chrome.jpg
    434,8 KB · Görüntüleme: 24

ottomanempire06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
mi 4 inşalla
Konular
18
Evet hocam çalışıyordu. Bataryayı değiştirdim arka kapağı yapıştırıp kapattım wifi çalışmıyor. Sonra tekrar açtığımda wifi coaxial kablosu kablo olugundan cikmis batarya üzerine doğru kaymış halde gördüm 2 lokasyondan ezilmişti. Kabloyu sağlam bir kabloyla yeniledim hala çalışmıyor. Aklıma gelen anakart ve anakart korumasinda devreler birbirine bağlanıyor. Burda bı yerde temassizlik olabilir diye düşünüyorum.
Sıfırdan rom attinizmi

Oyla:

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4
Sıfırdan rom attinizmi
Hayır hocam vaktim olmadığı için atamadım. Birde sıfırdan rom atsamda çalışan birşeyin şuan çalışmaması bana pekta yazılımsal bir durum olmayacağını düşündürüyor.

Oyla:

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4
Evet telefona rom attım. İşin kötü tarafı kurulumda wifi açmaya çalışıp açmadığı için bootloop oldu gibi kaldı defalarca temiz kurulum yaptım. En sonunda sim kartı çıkartarak zor bela telefonu açtım. Wifi entegrem ölmüş maalesef.

Oyla:

ottomanempire06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
mi 4 inşalla
Konular
18
Evet telefona rom attım. İşin kötü tarafı kurulumda wifi açmaya çalışıp açmadığı için bootloop oldu gibi kaldı defalarca temiz kurulum yaptım. En sonunda sim kartı çıkartarak zor bela telefonu açtım. Wifi entegrem ölmüş maalesef.
Twrpden persist.img at

Oyla:

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4
Twrpden persist.img at
Hocam telefonda şuan eu ver:MI8_V12.5.1.0.QEACNXM yüklü global fastboot romdan ver:V12.0.2.0.QEAMIXM persist alıp flashladım wipe dalvick ve cache'de yaptım ama maalesef çözülmedi. İşin saçma tarafı anten kablolarını falanda multimetre ile kontrol ettim yeni taktığım kablolarda kırıklıkta yok ama wifi ve gps iptal. Sanırım chipi yandı öyle düşünüyorum.

Oyla:

mesut005

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi 8
Konular
0
Hocam telefonda şuan eu ver:MI8_V12.5.1.0.QEACNXM yüklü global fastboot romdan ver:V12.0.2.0.QEAMIXM persist alıp flashladım wipe dalvick ve cache'de yaptım ama maalesef çözülmedi. İşin saçma tarafı anten kablolarını falanda multimetre ile kontrol ettim yeni taktığım kablolarda kırıklıkta yok ama wifi ve gps iptal. Sanırım chipi yandı öyle düşünüyorum.
Hocam ayni sorun bende de var persist.img vs hepsini defalarca yaptim benimde ekran degisiminden sonra oldu wifi entegresi de degisti goturmedigim usta da kalmadi ama çözüm yok. Sorunu cozebildiyseniz yazabilir misiniz veya serviste yeni anakart fiyati hakkinda bilginiz var mi

Oyla:

oaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
Mi 8
Konular
7
Hocam merhaba,

Geçtiğimiz cumartesi günü aynı sorun benim de başıma geldi hatta konu açtım burada. Telefon hala telefoncuda tamirde, parça sipariş ettim dedi ama fazla umudum yok. Bataryayı yapacağız derken Wi-Fi ve navigasyondan olduk. Bugün almaya gideceğim eğer yapabilirse söylerim size de nasıl bir işlem yapılmış. Geçmiş olsun.

Oyla:

fatihmehmetcnn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Mehme
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
4
Bende aynı problemi aylarca yaşadım.. Poco F2 PRO alarak devam ettim. Yapacak birşey yok

Oyla:

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4
Bende bir gelişme yok aylardır böyle kullanıyorum note 11 pro bekledim oda globale kötü işlemci ve kırpılmış çıktı. Poco f3 düşünüyorum ama kronik yakınlık sensörü sıkıntılarıda çekilecek iş değil bence. Bu gidişatla gözüme A52s kestirdim onu ciddi düşünmeye başladım bakalım.

Hocam merhaba,

Geçtiğimiz cumartesi günü aynı sorun benim de başıma geldi hatta konu açtım burada. Telefon hala telefoncuda tamirde, parça sipariş ettim dedi ama fazla umudum yok. Bataryayı yapacağız derken Wi-Fi ve navigasyondan olduk. Bugün almaya gideceğim eğer yapabilirse söylerim size de nasıl bir işlem yapılmış. Geçmiş olsun.
Çözüldüyse bizde izleyelim aynı yolu :D

Oyla:

oaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
Mi 8
Konular
7
Bende bir gelişme yok aylardır böyle kullanıyorum note 11 pro bekledim oda globale kötü işlemci ve kırpılmış çıktı. Poco f3 düşünüyorum ama kronik yakınlık sensörü sıkıntılarıda çekilecek iş değil bence. Bu gidişatla gözüme A52s kestirdim onu ciddi düşünmeye başladım bakalım.

Çözüldüyse bizde izleyelim aynı yolu :D
Hocam maalesef çözülmedi nasıl bir sorun bu anlamadım. Yoluma Mi 11T ile devam ediyorum.

Oyla:
Üst Alt