Yardım Mi 8 Wifi Açılmıyor

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4
Merhaba Arkadaşlar,

Delta garantili mi 8 cihazımın delta yetkili serviste 350 TL batarayasını yeniledim fakat 7-8 ay gibi sürecte 2500/3400 mah düştü. Bende baktım böyle olmayacak deji batarya alarak kendim değiştireyim dedim.

Telefonu açtığımda aşağıdaki resimde bulunan siyah film koparılmıştı. Bilmiyorum wifi ile alakalı bir ürünmüdür. Neyse eski bataryayı çıkartıp yenisini taktım ve telefonu topladım. Telefonu açtım wifi simgesine tıkladığımda açılıyor diyor bir süre bekliyor ve kapanıyor. Telefonu tekrar açtım 2 tane sağ kenara gelen anten kablosu olduğunu düşündüğüm kabloyu çıkartıp tekrar oturttum telefonu yine topladım ama hala wifi açılıyor diyor ve bir süre sonra kendini kapatıyor.

Bataryayı çözdük bu sefer de wifiden olduk 😬

asd.png

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-10-09-11-15-50-933_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-09-11-15-50-933_com.android.chrome.jpg
    434,8 KB · Görüntüleme: 24

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Kronik bir sorun anakart ile alakalı bahsettiğiniz kopan parça wifi ile ilgili değil.

Oyla:

ottomanempire06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
mi 4 inşalla
Konular
18
O parça işi bandı ama anakartin üzerindeki NFC modülü işi bandı koptuysa sorun yok NFC modülü koptuysa NFC özelliği çalışmaz wifi ise anakartla alakalı bir problem wifi entegresi zarar görmüş olabilir veya anten kabloların yerlerini doğru taktın mi alt USB kartindaki anten kabloları takılı mi onları bir kontrol et

Oyla:

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4
O parça işi bandı ama anakartin üzerindeki NFC modülü işi bandı koptuysa sorun yok NFC modülü koptuysa NFC özelliği çalışmaz wifi ise anakartla alakalı bir problem wifi entegresi zarar görmüş olabilir veya anten kabloların yerlerini doğru taktın mi alt USB kartindaki anten kabloları takılı mi onları bir kontrol et

Hocam telefonu tekrar açtım coaxial kabloyu kapatırken sıkıştırıp kopartmisim. Beyaz olan kablo sıkışmis iki lokasyondan. Bitane telefoncudan buldum siyah olan ama oda boyu kısa kaldı şansıma. Telefonun içinde beyaz kablo dışında birde siyah vardı 11.5cm falan gelen onu sokup denedim ama yine wifi calistiramadim. Coaxial kablo bulup yenilemem lazım. Umarım wifi devresi zarar görmemiştir. Telefonu açarken saç kurutma makinesi ile isitmistim fazla ısı verdiysem wifi entegresini bozmuş olabilirim. İnşallah öyle bir durum yoktur kabloları yenileyip çözebilirim.

Başka bu tarz problem yaşayan olursa bilgisi olsun kablolarin boyları 11cm olmalı.

Ekli dosyalar

• IMG_20211010_003803.jpg
    IMG_20211010_003803.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Oyla:

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Öncelikle geçmiş olsun. Buna benzer bir sorun benimde başıma geldi ne yaptıysam wifi çalışmadı..

Oyla:

ottomanempire06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
mi 4 inşalla
Konular
18
Hocam telefonu tekrar açtım coaxial kabloyu kapatırken sıkıştırıp kopartmisim. Beyaz olan kablo sıkışmis iki lokasyondan. Bitane telefoncudan buldum siyah olan ama oda boyu kısa kaldı şansıma. Telefonun içinde beyaz kablo dışında birde siyah vardı 11.5cm falan gelen onu sokup denedim ama yine wifi calistiramadim. Coaxial kablo bulup yenilemem lazım. Umarım wifi devresi zarar görmemiştir. Telefonu açarken saç kurutma makinesi ile isitmistim fazla ısı verdiysem wifi entegresini bozmuş olabilirim. İnşallah öyle bir durum yoktur kabloları yenileyip çözebilirim.

Başka bu tarz problem yaşayan olursa bilgisi olsun kablolarin boyları 11.5cm olmalı.
Sorun cozuldumu

Oyla:

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4

Ekli dosyalar

• IMG-20211011-WA0007.jpg
    IMG-20211011-WA0007.jpg
    137,6 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG-20211011-WA0008.jpg
    IMG-20211011-WA0008.jpg
    152,8 KB · Görüntüleme: 15
Oyla:

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4
Hocam kabloyu yeniledim fakat wifi hala problemli birde telefonu sifirlamayi denicem o şekilde de çözemezsem wifi entegrem ölmüş olarak düşünülebiliriz. Fastboot temiz global Rom kurunca bilgi geçerim tekrar.

Oyla:

ottomanempire06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
mi 4 inşalla
Konular
18
Hocam kabloyu yeniledim fakat wifi hala problemli birde telefonu sifirlamayi denicem o şekilde de çözemezsem wifi entegrem ölmüş olarak düşünülebiliriz. Fastboot temiz global Rom kurunca bilgi geçerim tekrar.
Telefonun içini açmadan önce calisiyormuydu wifi

Oyla:

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4
Telefonun içini açmadan önce calisiyormuydu wifi
Evet hocam çalışıyordu. Bataryayı değiştirdim arka kapağı yapıştırıp kapattım wifi çalışmıyor. Sonra tekrar açtığımda wifi coaxial kablosu kablo olugundan cikmis batarya üzerine doğru kaymış halde gördüm 2 lokasyondan ezilmişti. Kabloyu sağlam bir kabloyla yeniledim hala çalışmıyor. Aklıma gelen anakart ve anakart korumasinda devreler birbirine bağlanıyor. Burda bı yerde temassizlik olabilir diye düşünüyorum.

Oyla:
Üst Alt