Haber Mi 8 Volte aktif etme

VahapZTL

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Vahap
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Peki nasıl aktif edebileceğim konusunda bilginiz var mı?

ismuta

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 8
Konular
1

davut83

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
davut
Cihazım
zopo zp998
Konular
4
Votle cihazımda bildirim çubugunu indirince volte yazısı görünüyor aktif durumda yanlız ayarlarda bir seçenek çıkmıyor yok volte seçenegi var uçak moduna alıp arama yaptıgımda iş görüyor revolution os romda hiç bir işlemde yapmadım kodları girdim sadece ama dedigim gibi volte seçenek yok

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Votle cihazımda bildirim çubugunu indirince volte yazısı görünüyor aktif durumda yanlız ayarlarda bir seçenek çıkmıyor yok volte seçenegi var uçak moduna alıp arama yaptıgımda iş görüyor revolution os romda hiç bir işlemde yapmadım kodları girdim sadece ama dedigim gibi volte seçenek yok
Telefonla arama yaptığınızda 4g den 3g veya h ye düşmüyorsa volte aktiftir. Bazı romlarda volte işareti olmuyor. Veya ayarlar kısmında bildirim çubuğu kısmına bakın. Volte işareti deaktif olabilir, aktef hale getirirseniz volte görünür.

olympos

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğretmen
Konular
49
Oldu sanırım herhangi bir simge ikon gelmedi ama bu ayarlar ortaya çıktı tuşlayınca.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Oldu sanırım herhangi bir simge ikon gelmedi ama bu ayarlar ortaya çıktı tuşlayınca.
en alttaki tercihi wifi ağları olarak ayarlarayabilirseniz vowifi ile telefon görüşmesi yapabilirsiniz. durum çubuğunda volte yazısı gelmiş olmalı. yoksa işlem eksik olabilir..

wiper30

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şükrü
Cihazım
mi 11T Pro
Meslek
Güvenlij+PC vs..
Konular
55
Bazı cihazlarda malesef sadece kod girerek aktif edilemiyor. Efs dosyalarını editlemek gerekli. Ben türkcell hattımda mi5 cihazım için bu konudaki anlatılanları yaparak etkin hale getirdim. şuan hem volte hem de Vowifi aktif bir şekilde çalışıyor
Rehber - Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme
Ahlaksi yok ben test ettim öncelikle elimizde xaomi mi 8 bir cihaziniz varsa global rom yüklü tabiki ve hatiniz turkcell ise hatinizi başka bir telefuna takın volite HD turkcel uygulaması üzerinden aktif edin sonra
*#*#86583#*#* bu kodu girin disabled yazısı gördükten sonra aktif demektir emin olmak için Mobil ağlara girin Volte etkinleştirirdi yazısını gördükten sonra açıktır demek şimdi gelelim asıl soruya abi ben sizin dediğiniz gibi her şeyi yaptım fakat volite HD simgesi gelmiyor ve 4G üzerinden arama çağrı yapılmıyor aslında bu bulunduğunuz yere göre destekler alt yapı gibi bir şey bu volite teknolojisi ben köydeyim mesela şu an yok fakat şehir merkize gittiğim zaman geliyor ekrana

tanju burak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tanju
Cihazım
burak
Konular
0
en alttaki tercihi wifi ağları olarak ayarlarayabilirseniz vowifi ile telefon görüşmesi yapabilirsiniz. durum çubuğunda volte yazısı gelmiş olmalı. yoksa işlem eksik olabilir..

dediğiniz gibi herşey resimdeki gibi wifi de yapıyorum ancak ne volteyi kullanabiliyorum ne de vowifiyi kullanabiliyorum. sadece volte yazıyor gerisi yok.

Metink4n

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Lenovo p2
Konular
1

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bende bu sekilde ama arama yaparken dıt deyip kapanıyor gorüntulu arama yapmiyor

Üst Alt