Soru Mi 8 Se'den Poco X3'E Geçilir Mi?

frestyle025

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Kamu
Konular
5
2 seneyi aşkın bir süredir mi 8 se kullanıcısıyım, genel olarak memnunum cihazımdan bir problem yaşatmadı bana hiç bu süreç içerisinde tek eksiği 3.5 mm girişi olmamasıydı o da eksik sayılacak bir şey değildir bile çoğu kişi için, cihazımı satmak üzereyim şuan ve yeni, güncel bir cihaz olarak Poco x3 gözüme çarptı.
Sorum; Mi 8 se cihazımdan Poco x3'e geçersem mi 8 se'yi bana aratır mı?
Cihaz büyüklüğü konusu benim için aşırı problem teşkil etmiyor, büyük cihazlar daha güzel geliyor bunun dışında ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim? Amoled olmazsa olmazım değildi çok da fikrim yoktu şimdiye kadar Poco'nun amoled olmayışı beni ne derece etkiler onu da merak ediyorum açıkcası.
Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ottoman53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Xiaomi Mi 8SE
Konular
6
Hocam öncelikle merhaba. Bu diyeceklerim tamamen kendi fikrim ve yorumum baştan söyleyim :)

Mi 8se benimde çok severek kullandığım bir cihaz. Ancak günümüzde artık yetersizlik seviyesine yavaş yavaş demir atmış durumda. POCO da amoled olsaydı tadından yenmezdi havası bende de var ancak 120 hz bir ekran deneyimi o farkı unutturur gibi geliyor :) Pil konusunda da nerdeyse 2000 mah gibi büyük bir fark görüyorum. Ve bu cihaz daha güncel olacak (POCO). Sadece ekranı IPS LCD diye acabaya düşmeyin derim. Always on Display hastalığınız yoksa eğer içiniz rahat bir şekilde geçin derim :)

Emosis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
10
POCO normal global romunda MIUI arayüzü veriyor mu ? Yok general mobil vb tarzda android one arayüzü mü ?

asfadam

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Değmez ne işlemci ne de kamera ne de başka yönden çok fark yok,1 sene sonra ki yeni poco modelini bekleyin derim.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Orta seviyeden orta seviyeye geçiş olurdu. Beklentini karşılıyorsa neden olmasın

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
Bende mi8 Se den poco x3 e geçmeyi düşündüm ama bu cihazımız o kadar kusursuz ki yerine gelecek cihaz poco x3 değil gibi düşünüyorum artık. Bizler daha iyisine layığız :)

Emosis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
10
Mi 8 SE ye göre yaklaşık olarak %25 bir performans artışı yaşarsın ortalama olarak tabi.
Bu oran benim cihaz değiştirmem için yeterli bir oran değil. Ayrıca hiç bir markanın alt markasını almam donanım benzer olsa da en alt malzeme kalitesi kullanılır.
Yine de karar senin kararın.

frestyle025

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Kamu
Konular
5
Hocam öncelikle merhaba. Bu diyeceklerim tamamen kendi fikrim ve yorumum baştan söyleyim :)

Mi 8se benimde çok severek kullandığım bir cihaz. Ancak günümüzde artık yetersizlik seviyesine yavaş yavaş demir atmış durumda. POCO da amoled olsaydı tadından yenmezdi havası bende de var ancak 120 hz bir ekran deneyimi o farkı unutturur gibi geliyor :) Pil konusunda da nerdeyse 2000 mah gibi büyük bir fark görüyorum. Ve bu cihaz daha güncel olacak (POCO). Sadece ekranı IPS LCD diye acabaya düşmeyin derim. Always on Display hastalığınız yoksa eğer içiniz rahat bir şekilde geçin derim :)
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim, sizin gibi bir düşüncedeyim fakat birçok kişi tarafından mi 8 se kullanırken poco x 3 e geçmemem konusunda uyarı gelince bir tereddüt oluşmadı diyemeyeceğim, yarın gidip tekrar elime alıp bir alıcı gözüyle bakayım beğenirsem alacağım büyük ihtimalle, Always on Display'i 2 yıl boyunca bir kere bile kullandığımı hatırlamıyorum, benim için en dip ihtiyaç listesinde diyebilirim :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Değmez ne işlemci ne de kamera ne de başka yönden çok fark yok,1 sene sonra ki yeni poco modelini bekleyin derim.

Orta seviyeden orta seviyeye geçiş olurdu. Beklentini karşılıyorsa neden olmasın

Bende mi8 Se den poco x3 e geçmeyi düşündüm ama bu cihazımız o kadar kusursuz ki yerine gelecek cihaz poco x3 değil gibi düşünüyorum artık. Bizler daha iyisine layığız :)

Mi 8 SE ye göre yaklaşık olarak %25 bir performans artışı yaşarsın ortalama olarak tabi.
Bu oran benim cihaz değiştirmem için yeterli bir oran değil. Ayrıca hiç bir markanın alt markasını almam donanım benzer olsa da en alt malzeme kalitesi kullanılır.
Yine de karar senin kararın.

Öncelikle yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkür ederim, gönül isterdi ki mi serisi ile devam edeyim ancak fiyatlar malum, mi 8 se gibi fiyat performans canavarı bir cihaz ile 2 yıldan fazla bir süre geçirdim ve artık yeni sahibine hayırlı olsun demek istiyorum açıkçası, sizler Poco x3 e alternatif olarak ne önerirsiniz aynı fiyat bandında ?

serkanpol87

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
xiaomi mi 8lite
Konular
6
Poco x3 ün özellikleri daha iyi olabilir ama o plastik hissi resmen leğen plastiği gibi.Ben mi8 se kullanıyor olsam asla geçmezdim.Ayrıca amoled ekranın canlılığını parlaklığını ve derin siyahını x3 de bulamazsınız.120hz hikayesine gelince,bir faydasını göreceğini hiç sanmadığım gibi pili de sömürüyor.Bunlar benim için dikkate değer farklar.

Son düzenleme:

TEKE

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kıtkat
Cihazım
Mi8Se
Meslek
çaycı
Konular
1
Mi 8se her yönüyle premium hissi veriyor.
Tasarımı olsun, ekranı olsun v.s.

Tabi tercih meselesi.

Üst Alt