Yardım Mi 8 Şebeke Sorunu

ahmetokay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
1
Merhabalar,

Cihazı paralel ithalat ile internetten satın aldım. Alırken ürünün Global versiyon olmadığını söylediler ancak cihaz üzerinden global rom yüklü. İlk başlarda şebeke ile ilgili bir sorun yaşamadım ancak MIUI 10 kurduktan sonra sanki SIM kartı cihazda takılı değilmiş gibi sinyal işaretinin oldugu yerde X işareti çıkıyor. (Ekte ekran görüntüsünü görebilirsiniz) İki kere sıfırlayıp kullanmaya devam ettim ancak tekrar yaptı aynısını.

Forumda araştırdım IMEI numaralarına baktır gibi cevaplar gelmiş. IMEI lerini kontrol ettiğimde ithalat ile gelen cihaz olarak iki IMEI de kayıtlı görünüyor.

Sorunun çözümü hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    391,6 KB · Görüntüleme: 112

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Hocam telefon global versiyon. Kararlı sürüm. İstanbulda ikamet ediyorum. Miui 10 dayken hiç böyle sorunlar yoktu. Sim kartı görüyor. Şebeke var gözüküyor ama çoğu zaman full çekmesine rağmen bağlantı hataları kopmaları yaşıyorum.
Yazılımın global kararlı olması telefonun global olduğu anlamına gelmez. Asya pazarı için çıkardıkları telefon ise, onlarda band20 olmuyor, yani fiziksel birşey bu, o parçalarla üretmiyorlar telefonu. Haliyle yazılımı global yapsanız da Vodafone hatla kırsalda sıkıntı çekersiniz.

Kutu üzerinde global versiyon yazmıyorsa, muhtemelen Asya pazarı telefondur. Migrosta satılan ritzy garantili telefonların bir kısmı globaldi bir kısmı değildi.

Oyla:

Noiraigle

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Yazılımın global kararlı olması telefonun global olduğu anlamına gelmez. Asya pazarı için çıkardıkları telefon ise, onlarda band20 olmuyor, yani fiziksel birşey bu, o parçalarla üretmiyorlar telefonu. Haliyle yazılımı global yapsanız da Vodafone hatla kırsalda sıkıntı çekersiniz.

Kutu üzerinde global versiyon yazmıyorsa, muhtemelen Asya pazarı telefondur. Migrosta satılan ritzy garantili telefonların bir kısmı globaldi bir kısmı değildi.
Kutuda global versiyon yazıyor.Kırsalda değil, istanbulun merkezindeyim. Mesajımda belirtmiştim bunları. Telefonu 2018 aralıktan beri kullanıyorum. Böyle bir sorun yoktu. Band problemine takılsa ilk aldığımda da sorun olurdu diye düşünüyorum.

Oyla:

may

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
Galaxy
Konular
18
Ben de mi 8 Çin cihazı var. Mi 8 de band 20 problemi yok. Eu roma gecmeyi denermisiniz

Oyla:

hakan285

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
Mİ 8 128 GB
Konular
1
aynen benimde başıma geldi bilen varmıdır benimde çin versiyonuymuş global cevirecez die imei olan dosyalarını sildim geri getirme şanşımız varmıdır

Oyla:

Jrkaantr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz Kaan ka
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
0
Benim telefonda hat çekiyor gösteriyor, internetede bağlanıyor ancak arama yapmak istediğimde hücresel ağ mevcut değil diyor ve aramayı yapmıyor. Daha önce böyle birşey yoktu bugün formatlayıp yeni rom atacağm bakalım
Hocam sorununuz düzeldi mi bende de aynı problem var, şebeke bazı yerlerde çekiyor arama yapmıyor, internete giriyor

Oyla:

Jrkaantr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz Kaan ka
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
0
Aldığım sorunun videosunu çektim. Çözümünü bilen lütfen yardımcı olsun.
"
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
"

Oyla:
Üst Alt